Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg én reagálom túl a...

Tényleg én reagálom túl a dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megpróbálom röviden leírni a helyzetet. Évekkel ezelőtt sikerült összeveszni a férjem két nővérével/segítségükre lett volna szükségünk/, azonban ők eljöttek hozzánk és a segítség az volt felőlük, hogy a saját házunkban minket hordtak le mindennek főleg engem, persze nem hagytam magam mert már előtte is visszahallottam dolgokat. Évekig nem szóltak a saját testvérükhöz. Vagyis csak az egyik sógornőm. Persze miután nekik kellett valami egyből minden rendben lett köztük, a férjem pedig hűségesen segítkezik amikor csak tud, vagy kérik. Én és a kislányom mintha nem is lennénk. A lényeg, most 2 hónapja meghalt szegény apósom/őt nagyon szerettem/. Menniük kell hagyatéki tárgyalásra és a férjemmel megbeszéltük, hogy én meg a lányunk megyünk vele amíg elintézik a dolgot mi ketten addig városnézésen leszünk fagyizunk stb.... Most kiderült, hogy mi nem mehetünk mert a férjem viszi az édesanyját és a sógornőmet. Meg akartam beszélni a férjemmel, hogy nem ebben maradtunk erre azt vágta a fejemhez, hogy nem tartom tiszteletben az édesapja halálát. Mert ha én együttérző lennék akkor hagynám, hogy ők hárman menjenek mert ez az ő családjára tartozik. Egyébként ők akarnak 2 hónap múlva lakodalomba menni és engem nem érdekel az, hogy meghalt apósom a férjem szerint. Mit gondoltok? Én viszem ezt túlzásba? Mert mindíg én maradok a kakiban/bocsánat a szóért/ Elnézést ha túl sok volt vagy értelmetlen a megfogalmazás. Válaszokat előre is köszönöm

2017. máj. 9. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem viszed túlzásba, a férjednek már ti ketten vagytok a családja, nem ők ketten.

Most viszont gyászol, és nyilván nem szemétségből mondta ezeket, talán ő velük jobban meg tudja osztani a gyászát, hiszen az ő családtagjuk volt az apósod.

Nem csinálnék belőle nagy ügyet, ha ezt a gyász okozza. Ha nem, hanem valami más is van a háttérben, azt úgyis észre fogod venni.

2017. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

Ebben a helyzetben ők a családja, szerintem ezen kár balhéznod.

Egyébként attól ti miért nem mehettek?

2017. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
4 személyes az autónk. A sógornőméknek is van autójuk de ők azt akarják hogy a férjem vigye őket! Itt szerintem nem arról van szó hogy a gyászt velük jobban meg tudja beszélni inkább nem akar ellent mondani nekik
2017. máj. 9. 18:56
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Ha tudnának külön is menni, valóban mehetnétek ti hárman, a párodnak minden támogatás jól fog jönni, így a tiéd is, hiába nem vagy vérszerinti rokon.

De a sógornőd tényleg ennyire kicsinyes és gonosz, hogy az apja temetése előtt is ilyeneket szövögetne?

2017. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A temetés már megvolt most a hagyatéki tárgyalásra mennek
2017. máj. 9. 19:02
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Hát, ha ti csak fagyizni meg sétálni mentetek volna, akkor logikusabb, hogy inkább az anyját meg a tesóját viszi, és akkor nem kell 2 autóval menni, mikor 1 is elég. Végülis az ő dolguk.

Az viszont nem volt szép, hogy a hátad mögött átszervezték a dolgokat, és ilyen stílusban vágták a fejedhez.

Viszont mivel nő vagy (ne vedd magadra, én is), ezért azt is el tudom képzelni, hogy a férjed szólt, hogy más a program, erre te felkaptad a vizet, kiverted a hisztit, és ezután vágta a fejedhez az ő mondanivalóját.

Ne értsd félre, részben igazad van, de tudom, hogy nagyon könnyű egy sima megbeszélésből óriási vitát robbantani, csak mert nem figyelünk oda egy percig a stílusra.

Szerintem ülj le a férjeddel, mondd el neki, hogy nem akartad megbántani, hogy tudod, hogy az ő dolguk, csak máshogy készültél. Szerintem ezen felesleges lovagolni. Menjenek csak el, ti addig otthon elmehettek ugyanúgy a kislánnyal valami programra, aztán majd lassan úgyis lecsillapodnak a kedélyek.

A sógornőkkel meg ne foglalkozz, ha ez az ügy elcsitul, úgyis megint ritkábban fogjátok látni egymást.

Azt meg, hát bocsánat, de szokd meg, hogy így mindig te maradsz a kakiban. A férjeddel együtt választottad a családját is... ennyi embert nem fogsz tudni megváltoztatni. Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Én a helyedben nem törődnék velük különösebben. Nem éri meg energiát pazarolni rájuk.

2017. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én nyugodtan próbáltam ezt megbeszélni de a férjem kapta fel a vizet. Főleg az bánt hogy ő itthon nekem még azt mondta hogy mi megyünk vele az anyukája meg tesója megoldják aztán a hátam mögött meg mást beszéltek meg! És nem ez volt az első esett hogy keresztül lett húzva az amit mi elterveztünk!
2017. máj. 9. 19:51
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

Más helyzetben azt mondanám, hogy ne hagyd magad, beszéljétek meg.

De ha az apja halálakor nem állsz mellette, akkor örökre az fog megmaradni benne, hogy persze mert te hisztiztél akkor. Ezt az alkalmat szerintem most hagyd meg nekik, majd később beszéltek róla. Még az is lehet hogy helyre áll a náluk a családi béke, azt is el kell fogadnod.

2017. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Ne bonyolítsd túl Kérdező!

Az ő apjuk hagyatéki tárgyalásra mennek, nyilván ez az ő ügyük, hadd menjenek már hárman a testvérek.

Miért kellene több autóval vonulniuk, amikor ez így egyszerűen megoldható és szigorúan rájuk tartozik?

Az, hogy te közben fagyizni akartál, hát na bumm, majd fagyizol máshol és máskor.

Tuti, hogy neked sem a 2 gombócos fagyi hiányzik, hanem az, hogy van valami, amiből kimaradsz, ellenben az utált sógornőd és az anyósod benne vannak.

Szerintem, ha ezzel tovább gyilkolod a férjed, azzal csak magadnak ártasz és akkor sem fog melléd állni, ha véletlenül neked lesz igazad, mert most nincs.

2017. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Házasságban, főleg ahol közös gyerek is van, számomra nincs olyan hogy az én családom vagy az ő családja. Egy család vagyunk.
2017. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!