Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet ezt bírni?

Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

Az előzmények nagy vonalakban.

A párom anyukája meghalt, együtt lakott az alkoholista apjával, és mielőtt mi összejöttünk, külföldön dolgozott, ezalatt az apja felhalmozott egy csomó adósságot, amit a párom kifizetett, nehogy elvegyék a lakásukat. Amikor összeházasodtunk, nekem volt egy kisebb lakásom. Apját átköltöztettük a lakásomba, és pedig oda költöztem a páromhoz (nagyobb lakás volt). Pár év után eladtuk a lakás, hozzá tettünk pénzt, vettünk egy családi házat. Mivel nem akartunk kölcsönt, a párom kitalálta, hogy eladhatnánk az én lakásomat is, a házhoz hozzáépítenénk az apjának egy garzont (szoba, wc, tusoló stb.), és a maradék pénzből befejeznénk a házat. Jól járna mindenki. Az öreg is esküdözött, hogy nem fog már inni, és ő mennyit fog segíteni a ház körül.

A gond ott kezdődött, hogy az após nem nagyon akar leszokni az italozásról. Büdös, ápolatlan, úgy kell vele kiabálni, hogy tusoljon le. Kiabálni kellett vele, hogy ebben a házban részegeskedés már pedig nem lesz! Rossz példa a gyerekeknek! Nem segít semmit. Bejárt a házba, ablakot kellett nyitni még télen is, mert felfordult az ember gyomra tőle. Azóta zárom az ajtót, nem jöhet be! Nyugdíjkor letesz havonta 40 ezer Ft-ot, amiből ő úgy gondolja, hogy ennyiből lakik, ebédel és vacsorázik, és mosok is rá. 1 év után sikerült kicsikarni tőle még +15 ezer Ft-ot a fűtésre, mert simán tüzelt a fával, amit mi vásároltunk. Két gyerekünk van azóta, egyik még pici. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy részben mi tartjuk el. Párom már többször volt utána, hogy ez kevés ez a pénz, és annyival megoldotta, hogy ő kevés nyugdíjat kap (125 ezer Ft-ot) és ő nem tud többet adni. Marad neki 70 ezer, lakik, napi 2x étkezik és nem tud többet adni? Erre nagyon mérges lettem, és vissza adtam neki az 55 000-ből 6000 Ft-ot, és mondtam, hogy a vacsoráját intézze el magának. Szerinte a 6000 kevés egy hónapra vacsorára. Közöltem vele, hogy ha én meg tudtam oldani évekig ennyiből, oldja meg ő is. Most nem tudok kimenni a gyerekkel az udvarra, mert folyton a nyomunkban van, úgy néz mint egy anyagyilkosra, és a héten volt a kicsinek a születésnapja, nem hogy nem vett neki semmit, de még csak fel sem köszöntötte, de azért a tortából bevágott két szeletet. Már azon a szinten vagyok, hogy gyűlölöm. A párom sem beszél már vele, nekem meg annyit mond csak, hogy "nem érdekel mi van vele!" Persze az ebédet nem neki kell abba a bűzbe átvinni (azért viszem, mert nem akarom, hogy a konyhámba akár a lábát is betegye). Ha lenne pénzem, esküszöm első dolgom lenne, hogy vennék neki egy lakást, és egyből költöztetném a fenébe. De sajnos nem tudjuk megoldani, kölcsönt sem tudnánk fizetni, mert a házzal is még elég sok munka van. A lakásom árának nagy része az ő garzonjára ment el. Teljesen új lakás részt kapott, új bútorokkal, és hálátlan. Ráadásul már többször panaszkodott is rám a páromnak, hogy nem vagyok képes elvinni a gyereket sehová, egész nap otthon vagyok vele. Egyszer már visítottam is, hogy "ha nem kéne minden nap a maga pofájába is főznöm egész délelőtt, délután meg takarítani, kertben mindent csinálni - gyerek mellett, ha segítene valamit, lenne időm csavarogni a gyerekkel!" Akkor szerencsém volt, 2 hétig nem szólt hozzám, de utána megint semmi se változott. Ugyan úgy, ha nyitom az ajtót, meghallja, hogy kimentem, felugrik és máris nyitja az ajtót és bámul ránk mit csinálunk kinn azzal az ótv@r fejével.

Én pedig már azon a szinten vagyok, hogy ha meghallom a hangját, vagy meglátom, már elönti az agyamat a trutyi. Még a halálát sem várhatom, mert annyi pénze sincs, hogy eltemessük majd.

Kilátástalannak érzem a helyzetet, és a párom sem tud mit csinálni. Abban igaza van, hogy nem dobhatja ki az utcára. Talán ha lerobbanna el tudnám vitetni öregotthonba, de nincs ilyen szerencsém. Nagyon megbántam, hogy magunkhoz vettük. Ha nem is tud senki jó tanácsot adni, legalább talán lesznek akik tanulnak belőle, és soha nem követik el ugyan ezt a hibát. Alkoholistát SOHA nem szabad befogadni! Nem lehet rajta segíteni és leszívja a véred!



2017. máj. 11. 11:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%

azért nem te fizetted a lakását, mert ott volt a háza, ami gondolom többet ért mint a lakás, szóval ne nagyon pottogjál.

amúgy előtte is piázott, mégis ezt csináltátok. persze a gyerekeknek szívnak, mert a szüleiknek semmi eszük

2017. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%

be van jelentve? mert ha nincs akkor lehet vele közölni, hogy vagy öreg otthon vagy az utca(azt nem kell tudnia hogy a párod ezt nem szeretné vele, csak színjáték kell). És igenis tolj oda neki egy teletál cetlit és oldja meg a maradék pénzéből a kaját vagy nyugdíjasoknak is vvan minden kerületben napi olcsó ebéd stb. Ne lásd el és zárd el a ti ház részeteket, manapság lehet reteszt is venni stb.

Amúgy ha bámul, bámuljon az én ismerősöm utálta ha átnéztek rajta jobban gyűlölte mintha veszekednek vele.

Plusz férjed nagyon kiáll értetek-.-" ha az én családom így szenvedne az apámtól leégnem a pofámról a bőr az biztos és jobban odatenném magam.

2017. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Aszongya " Az előzmények nagy vonalakban. " Aztán nem látni hol a kérdés vége...
2017. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ha kiszámolom, hogy a párom kifizette az utolsó részleteket a lakásért, és az adósságokat is kamatostul, amit az öreg felhalmozott, akkor neki a lakás eladása után járt 1,5 millió Ft.

Ha azt számolom, hogy az én lakásomat mennyiért adtuk el, és a házba beletettem még az örökségemet is apám után, akkor én a házba 14 és fél milliót raktam bele, a férjem 5,3 milliót, az öreg pedig 1,5 milliót csak. Ergo: Hadd pattogjak már BM!

2017. máj. 11. 11:23
 5/36 anonim válasza:
67%

nem olvastam el...

de én KEDDIG bírnám csak.

2017. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
ha van nagyszülő akkor odaköltöznék és közölném a férjjel hogy nincs 20 évem amíg kivárom hogy elpatkoljon az öreg, az idegrendszerem többet ér...
2017. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

és most mit vársz? nem egy angal volt, aztán hirtelen alkesz, hanem az volt akkor is, amikor a remek ötlet felötlött.

edd meg amit főztél, gyereket meg majd küld el inkább koleszba.


ja és otthonba se teheted csak úgy be, csak ha nem beszámítható és alkeszeket fel se vesznek, és pár milla a beugró, aztán havi szinten kb 125-150e a legolcsóbb

2017. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

2-es

Nagyon sok vita után vagyunk a férjemmel, és már belefáradtam. Már nem is nagyon akarom terhelni vele, mert nem egyszer hallottam szépen szólni, kiabálni, már üvöltözni is az apjával. Nem segít semmi. Ha hiszed, ha nem lepereg róla.

2017. máj. 11. 11:26
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
előbb költöznék én egy kis lakásba a gyerekkel, minthogy én is és ezáltal a gyerek is tönkremenjen
2017. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
de tettekben kéne kiállnia az apával szemben, pl nem várja el tőled hogy főzz, gyűjtene az apjára egy új házra. Ha szórakozik veled kivágná mint macskát sz..rni, ő látná el az apját helyetted ha már látja hogy nem bírod idegekkel stb.
2017. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!