Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet ezt bírni?

Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

Az előzmények nagy vonalakban.

A párom anyukája meghalt, együtt lakott az alkoholista apjával, és mielőtt mi összejöttünk, külföldön dolgozott, ezalatt az apja felhalmozott egy csomó adósságot, amit a párom kifizetett, nehogy elvegyék a lakásukat. Amikor összeházasodtunk, nekem volt egy kisebb lakásom. Apját átköltöztettük a lakásomba, és pedig oda költöztem a páromhoz (nagyobb lakás volt). Pár év után eladtuk a lakás, hozzá tettünk pénzt, vettünk egy családi házat. Mivel nem akartunk kölcsönt, a párom kitalálta, hogy eladhatnánk az én lakásomat is, a házhoz hozzáépítenénk az apjának egy garzont (szoba, wc, tusoló stb.), és a maradék pénzből befejeznénk a házat. Jól járna mindenki. Az öreg is esküdözött, hogy nem fog már inni, és ő mennyit fog segíteni a ház körül.

A gond ott kezdődött, hogy az após nem nagyon akar leszokni az italozásról. Büdös, ápolatlan, úgy kell vele kiabálni, hogy tusoljon le. Kiabálni kellett vele, hogy ebben a házban részegeskedés már pedig nem lesz! Rossz példa a gyerekeknek! Nem segít semmit. Bejárt a házba, ablakot kellett nyitni még télen is, mert felfordult az ember gyomra tőle. Azóta zárom az ajtót, nem jöhet be! Nyugdíjkor letesz havonta 40 ezer Ft-ot, amiből ő úgy gondolja, hogy ennyiből lakik, ebédel és vacsorázik, és mosok is rá. 1 év után sikerült kicsikarni tőle még +15 ezer Ft-ot a fűtésre, mert simán tüzelt a fával, amit mi vásároltunk. Két gyerekünk van azóta, egyik még pici. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy részben mi tartjuk el. Párom már többször volt utána, hogy ez kevés ez a pénz, és annyival megoldotta, hogy ő kevés nyugdíjat kap (125 ezer Ft-ot) és ő nem tud többet adni. Marad neki 70 ezer, lakik, napi 2x étkezik és nem tud többet adni? Erre nagyon mérges lettem, és vissza adtam neki az 55 000-ből 6000 Ft-ot, és mondtam, hogy a vacsoráját intézze el magának. Szerinte a 6000 kevés egy hónapra vacsorára. Közöltem vele, hogy ha én meg tudtam oldani évekig ennyiből, oldja meg ő is. Most nem tudok kimenni a gyerekkel az udvarra, mert folyton a nyomunkban van, úgy néz mint egy anyagyilkosra, és a héten volt a kicsinek a születésnapja, nem hogy nem vett neki semmit, de még csak fel sem köszöntötte, de azért a tortából bevágott két szeletet. Már azon a szinten vagyok, hogy gyűlölöm. A párom sem beszél már vele, nekem meg annyit mond csak, hogy "nem érdekel mi van vele!" Persze az ebédet nem neki kell abba a bűzbe átvinni (azért viszem, mert nem akarom, hogy a konyhámba akár a lábát is betegye). Ha lenne pénzem, esküszöm első dolgom lenne, hogy vennék neki egy lakást, és egyből költöztetném a fenébe. De sajnos nem tudjuk megoldani, kölcsönt sem tudnánk fizetni, mert a házzal is még elég sok munka van. A lakásom árának nagy része az ő garzonjára ment el. Teljesen új lakás részt kapott, új bútorokkal, és hálátlan. Ráadásul már többször panaszkodott is rám a páromnak, hogy nem vagyok képes elvinni a gyereket sehová, egész nap otthon vagyok vele. Egyszer már visítottam is, hogy "ha nem kéne minden nap a maga pofájába is főznöm egész délelőtt, délután meg takarítani, kertben mindent csinálni - gyerek mellett, ha segítene valamit, lenne időm csavarogni a gyerekkel!" Akkor szerencsém volt, 2 hétig nem szólt hozzám, de utána megint semmi se változott. Ugyan úgy, ha nyitom az ajtót, meghallja, hogy kimentem, felugrik és máris nyitja az ajtót és bámul ránk mit csinálunk kinn azzal az ótv@r fejével.

Én pedig már azon a szinten vagyok, hogy ha meghallom a hangját, vagy meglátom, már elönti az agyamat a trutyi. Még a halálát sem várhatom, mert annyi pénze sincs, hogy eltemessük majd.

Kilátástalannak érzem a helyzetet, és a párom sem tud mit csinálni. Abban igaza van, hogy nem dobhatja ki az utcára. Talán ha lerobbanna el tudnám vitetni öregotthonba, de nincs ilyen szerencsém. Nagyon megbántam, hogy magunkhoz vettük. Ha nem is tud senki jó tanácsot adni, legalább talán lesznek akik tanulnak belőle, és soha nem követik el ugyan ezt a hibát. Alkoholistát SOHA nem szabad befogadni! Nem lehet rajta segíteni és leszívja a véred!



2017. máj. 11. 11:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%

Adjátok el a házat és állítsátok vissza a régi állapotot, amiben van az apósnak egy kis lakása, nektek meg külön ház.

Más megoldást nem tudok.

2017. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%

#4, nincs ötletem.. a párkapcsolat az nem részvénytársaság... gazdaságilag tök racionális volt ez a családi ház... annak örülhetsz.

Ilyen áron biztosan nem vállaltam volna be.

De, ha külön lakrésze van, akkor mit mászkál be hozzátok, és miért főzöl és mosol rá?

Amíg volt lakása is megoldotta valahogy, nem?

2017. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%
na igen elkéne adni a házat,de ne szóljatok előre ezzel az öregnek csak amikor már van esély az eladásra, még a végén szabotálná az eladást
2017. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
89%

11 vagyok

Félreérthetően fogalmaztam úgy érzem.

Természetesen az após kis lakása ne a ti ingatlanotokon legyen, hanem másik utcában, másik városban, másik bolygón.

Én biztos, hogy ezt csinálnám, még ha rá is fizetnék, mert a magam és családom nyugalma fontosabb.

2017. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Aláírom, hogy én voltam a naiv hülye. De mentségemre váljon, hogy normális családban nőttem fel, apám nem ivott, rengeteget dolgozott, nem volt tapasztalatom ilyen semmirekellő emberekkel.

A pofám is leszakadt, mikor a párom kiment külföldre egy hónapra, nekem kellett még a krumplit is kiásni, mert ez a majom egész nap feküdt a tv előtt, közölte, hogy fáj a keze, és este még figyelmeztetett, hogy nem kéne kinn hagynom a ládákat, mert fog esni és nem tesz jót a krumplinak ha megázik. Anyámat kellett áthívnom, hogy segítsen bevinni legalább a garázsba, vagy nézzen a gyerekre míg megcsinálom. Köpni nyelni nem tudtam.

Férjem mikor hazajött, leordibálta, ő meg azt hazudta, hogy ő nem látta mit csinálok, miért nem szóltam.

Könnyű engem bírálni persze, olyannak aki ilyen alattomos, kétszínű, számító r0hadékkal még nem találkozott.

2017. máj. 11. 11:33
 16/36 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező, szánj rám néhány percet és mondd már meg nekem, hogy mi indított benneteket erre az orbitális baromságra?


Volt ketten a férjeddel 20 milliótok, az apósnak meg egy adósságokkal terhelt háza.

Mit kellet volna csinálni?

Az após házát eladni, az adósságát kifizetni, a maradékból venni neki egy kis szart valahol és jóccakát.

Nektek meg a 20 millióból venni egy normális házat.

2017. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
36%
Szia. Írtam neked privátban. :)
2017. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
84%
Ha a garzont kiadnátok egy értelmes idegennek inkább és a bérleti díjból fizetnétek neki egy "kis lyukat" (mert ha ilyen gondolom úgyis lelakja) valahol távolabb,hogy ne legyen minden nap a nyakatokon?
2017. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, milyen elrendezésű a 2 házrész. Ha megoldható, válasszátok le a ti kerteteket apósétól, rakjatok rá nádszövetet, így átbámulni sem tud. Legyen minden közműhöz saját mérőállás: víz, gáz, villany stb mindenki fizeti a saját rezsijét. Ne főzz rá, ne moss rá oldja meg az életét maga. Ne legyen kulcsa apósnak se a házhoz, se a kertetekhez. Jó lenne, ha ebben a férjed is partner lenne.
2017. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 acelsziv ***** válasza:
85%

Akinek nincs gondja az csinál magának. Pl magához költöztet egy semmirekellő büdös alkoholistát.

Erre az orbitális baromságra nincs mit mondani.

Vegyetek egy tanyát párszázezerért kinn a pusztában és b@sszátok ki oda

2017. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!