Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha az anyja ellenem...

Mit tegyek ha az anyja ellenem beszéli a páromat?

Figyelt kérdés

10 éve eggyütt vagyunk, másfél éve távkapcsolatban mert külföldön vállalt munkát. Én nem dolgozom mert itthon vagyok a 2,5 éves lányunkkal.

Az anyja olyanokat mond rólam hogy el vagyok hízva, ő pedig sovány,szorom a pénzt pedig ez nem igaz. Az a baja vagyis az is hogy nem kávézom de napi szinten megiszok 3-4 energiaitalt, és az hogy bolti cigit szívok, kb másfél nap alatt 1 doboz, vagy mert mondjuk heti egyszerű rendelek kaját. Egyébként albérletre nem kell költeni mert anyámék házában lakunk és gyűjteni fogunk házra is mostmár de úgy gondolom semmi köze mire költök. 30N


2017. jún. 2. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ezek nyilván luxus cikekk a mama számára, aki csak azt látja, hogy a fia.kint külföldön húzza az igát, mig a menye itthon lógatja a lábát....
2017. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

"el vagyok hízva"

"napi szinten megiszok 3-4 energiaitalt, és az hogy bolti cigit szívok, kb másfél nap alatt 1 doboz"


Teljesen igaza van, ha ezeket helyteleníti. De nem anyagi szempontból, hanem mert ezek rendkívül káros szokások.

Az energiaital a szívedet teszi tönkre, a dohányzás meg mindenedet. Az elhízás szintén számos betegség melegágya, például a cukorbetegségé és különböző mozgásszervi megbetegedéseké.


Hagyd ezeket abba, fogyj le, elsősorban saját magad miatt!

Másodsorban a gyereked és a párod miatt.

És akkor harmadsorban mellesleg a kedves anyuka sem tud beléd kötni miattuk.


(Korábban én is ittam sok energiaitalt, aztán elmentem a kardiológiai szakrendelésre, ahol az orvos elmondta, hogy ez milyen rendkívül veszélyes - kis szerencsével azonnali szívhalált is okozhat egy szép napon.

A testsúlyomra meg úgy vigyázok, hogy nem fogyasztok felesleges cukrot, cukormentes italokat és édességet eszem.)

2017. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Mégis anyósod honnan tudja, hogy te mire mennyit költesz?Meg mi köze van hozzá?

A párodnak kéne leállítani, hogy kösz mama, de hagyjuk a témát, nem rád tartozik. De te is nyugodtan megmondhatod neki, hogy ne szóljon bele.

Gondolom a gyerek miatt nem dolgozol, valószínű pár hónap múlva te is visszamész dolgozni. Biztos ez zavarja anyósod..De mondom, semmi köze hozzá.

A 3-4 energiaital amúgy tényleg káros, nem ajánlott napi 0,5liternél többet inni.De nyilván a te dolgod, nincs joga beleszólni.

2017. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Mi, ez kamu, senki nem írná le magáról, hogy gyereknevelés mellett 3-4 energiaitalt iszik és ennyit bagózik.
2017. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Basszus mihez kell neked napi 3-4 doboz energiaital, ha nem is dolgozol? Normális nő elhúzna dolgozni, hogy a férjének ne külföldön kelljen güriznie 2 ember helyett.
2017. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Hívd haza a párod és közvetlenül beszéljétek meg a hogyan továbbot.

Szigurúan egymás közt. Már tegnap!

A távkapcsolat erre nem megfelelő kontaktus. (még ha modern technika is)

2017. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen menniségű energiaital a cigivel kombóban, pár éven belül garantált szívbaj, biztosan csak az egészségedért aggódik.:D Ettől függetlenül nem érem fel ésszel, ha nem laktok együtt, mégis honnan a búbánatból tudja miből mennyit fogyasztasz, ha nem kötöd az orrára és egyáltalán miért törődsz vele mit mondogat? Nyilván szúrja a szemét, hogy alig látja a fiát, aki gondolom nem jókedvéből ment külföldre a családdja mellől gályázni, miközben te leküldesz a torkodon alsó hangon is közel 50 rongyot ilyen s.zarokra. A kamaszoknál megy ezerrel az energiital,mert annyi eszük is van, de egy családanya azért már beláthatná, hogy marhára ártalmas az a szemét, pláne ilyen ipari menniségben, ez havonta akkor minumum 100-120 doboz. Persze így sincs köze hozzá. Majd lassan ovis lesz a lányod, biztosan visszamégy dolgozni, utána már biztos kevéssé fog turkálni a pénztárcátokban, ha te is hozzájárulsz a család költségvetéséhez, bár mondom, most sem kéne ezt tennie, hiszen ez kizárólag a kettőtök dolga (esetleg még a szüleidé, ha náluk csöveztek). Anyád helyében tuti megjegyezném, hogy rakd lakástakarékba amit elszívsz és lenyelsz energiaitalban, hamarabb meglesz az új pecó, ha ők nem szólnak érte, akkor anyósnak aztán pláne nem kéne ebbe beleavatkoznia.
2017. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Viszont igen, a hetediknek igaza van, a cigi és az energiaital árából két lakástakarékot is fent lehetne tartani! 30 évesen azért lehetne több esze az embernek, ha még mindig a szüleivel él, gyerek is van és párja is külföldön dolgozik, akkor ez tényleg a minimum lenne, hogy nem költesz ilyen hülyeségekre, hanem próbálod minél előbb összehozni a lakást..

Tényleg nem azzal van bajom,hogy otthon vagy a gyerekkel.Én is otthon maradnék 3 évig vele, ha tehetném,nincs ezzel baj.

De cigi meg ital helyett inkább lakásra gyűjtenétek..Ez havi szinten simán van 40 ezer körül..

2017. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Attól függetlenül, hogy az anyósodnak semmi köze hozzá, igaza van.
2017. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, a párod nyilván ismer, olyannak fogad el, amilyen vagy. Ennek tükrében tök felesleges azzal foglalkoznod, hogy az anyja mivel tömi a fejét, vagy mivel nem, majd ha idegesíti őt, le fogja állítani.
2017. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!