Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megsértődött és nem hajlandó...

Megsértődött és nem hajlandó látogatni az unokáját. Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Igazából az én anyámról van szó, de azért írtam ebbe a kategóriába, mert nem az én gyerekemet nem látogatja, hanem a sógornőm és a bátyám kislányát.

Anyukám azért sértődött meg rájuk, mert szerette volna, ha a kislányukat Evelinnek hívják, mert neki is ez a neve és szerinte nagyon ment volna a családnévhez. De a tesómék egyáltalán nem akartak olyan nevet választani, ami már van a családban és végül Natasa lett a pici. Szerintem nagyon illik hozzá a név és mi egyébként is negyedvér oroszok vagyunk, a vezetéknevünk is elég oroszos így sokkal jobban hangzik a Nati, mint az Evelin. Anyukám szerint viszont sátánista név, mert visszafelé olvasva "A satan" jön ki. Nem normális. Annyira megsértődött amiért nem az ő nevét kapta az első unoka, hogy egyetlen egyszer látogatta meg a kórházban. Azóta telefonon se tartja tesómmal se a kapcsolatot. Nagyon zavar a viselkedése, mert szörnyen gyerekesnek tartom és nem hiszem, hogy normális dolog tőle. A sógornőmet is megviseli, hogy így viselkedik, állandóan kérdezget róla, hogy pl.azért képeket szokott-e nézni a kicsiről, meg többször is csinált róla videót és megkért, hogy mutassam meg neki.

Egyébként szerintem nem a névvel van baja, hanem a sógornőmet nem kedveli és nagyon bántja, hogy a bátyámnak tőle született gyereke.(Ez sem jogos egyébként)


2017. jún. 14. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem jogos, de mi mit tudunk tenni?

Leírhatjuk ezerszer, hogy beszélj anyukáddal, de lenne értelme?

2017. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ő így eldöntötte, és tartja magát hozzá, akkor igazából nem sok mindent lehet tenni.

Régóta tart?

2017. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Bocsi,lehet rosszul tettem fel a kérdést.

Arra vagyok kiváncsi, hogy másnak is ennyire rosszul esne, ha nem vennék figyelembe név választáskor a véleményét? És jogos-e, hogy tesómék olyan nevet választottak, ami anyu szerint sátánista és nem illik a vezetéknévhez?

2017. jún. 14. 11:41
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem jogos természetesen. Ha jól értelmezem édesanyádnak minimum két gyerek van akiket saját ízlése szerint elnevezhetett, de ha egy se lenne akkor sincs beleszólása.

Az viszont hogy így reagálja le, nem egészen normális, valószínűleg teljesen meg van borulva lelkileg.

A sógornőd meg ritka türelmes, jámbor teremtés lehet.

2017. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
ez nem igazán jogi kérdés, gondolkozz el: Ha ebből az agyamentre vett név-problémából nem lehet leszűrni, hogy jobb, ha nem látogatja a banyek a kisgyereket, akkor mi itt hiába mondunk bármit is.
2017. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kb.4 hónapja veszett össze a sógornőmmel és 3 hónapos a pici. Néha kicsit enyhül és sokszor mondja, hogy majd meglátogatja, de még eddig nem jutott el addig.
2017. jún. 14. 11:42
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg, mióta tart a sértődöttség?

Én külföldön születtem és nem egy Natasa ismerősöm van. Soha még eszembe nem jutott és mégcsak eddig nem is hallottam arról, hogy sátánista név. Ez annyira hülyeség. Mifelénk kifejezetten közkedvelt név, de még ha nem is lenne az, kinek mi köze hozzá? A szülők adják a nevet tetszésük szerint és ezt illik tiszteletben tartani. Nem szeretem az ilyen erőszakos embereket, akik mindenáron ráerőltetik az akaratukat másokra. Én sógornődék helyében hagynám a dolgot. Ők nem tettek semmi rosszat, nem az ő dolguk szaladni anyós után a békülés érdekében. Anyukádnak illene bocsánatot kérnie a gyerekes viselkedéséért.

2017. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem te ennél többet nem tehetsz. Sajnálom, hogy anyukád saját magát zárja ki a családból és ne engedd, hogy a maga oldalára állítson.

Mindenkinek van lehetősége nevet adni a saját gyerekének, az unoka nevét a szülők adják, nem a nagyi.

Reméljük, megbékél előbb-utóbb.

2017. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%

Termeszetesen nem normalis dolog egy nev miatt, de en a helyedben ha a beszed nem segit, nem foglalkoznek a dologgal, ha ekkora gyoker (bocs) a nagyi, a gyerek es a sogornod csak nyer vele ha tavol marad toluk.



Nekem kene egy ilyen nagyszulo / anyos tarsasaga. O veszit vele, nem mi.

2017. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Lassan nagyszülő-korba érek, azt biztosan állíthatom, hogy nem sértődnék meg a babanév miatt. Végképp nem erőltetném a saját nevemet, szép és tetszik, de egy elég belőle a családban.:-) A szülők döntése, hogyan nevezik el a gyereket, nekem akkor is a kis tündérem, gyönyörű unokám lesz, ha Leokádiának hívják.
2017. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!