Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

Nekem az a problémám, hogy nem igazán jövünk ki jól, az anyósommal. Bár a baj egy kicsit összetettebb, azért megpróbálom leírni röviden:

Azt mondta, hogy nem vagyok a fiához való. Ő teljesen más féle lányt szánt a fia mellé, én túl "tüzes" vagyok, túl erős a személyiségem, egy Nő szerinte legyen csendes, egy kis könyvmoly, aki alárendeli magát a férjnek és kiszolgálja őt. ( Pontosan úgy írtam, ahogy Ő nekem mondta anno) Hát én nem efféle nyitásra számítottam, persze a párom azonnal kiállt mellettem, de akkor is, nekem ez szörnyen rosszul esett. Aztán ahogy az idő telt, próbáltam megfelelni neki, habár nem tetszett ez a dolog nekem, de úgy éreztem tennem kell az ügy érdekében, hiszen a páromnak nagyon rossz volt hogy mi nem vagyunk jóban. Ezért nem veszekedtem az anyósommal, inkább csak ráhagytam amit mondott, és próbáltam kedveskedni neki. Hát nem vállt be, mindig a hibát látta bennem, persze burkoltan mondta nekem ezeket, és látszat jóviszony volt köztünk. Aztán a párommal összeköltöztünk a saját albérletünkbe, ő pedig azt mondta, hogy ebbe belefog pusztulni...

Hozzátenném, a párom 26-éves volt akkor, és igen, az anyósomnak nincsen párja,de nem egyke a párom,van egy báttyja. Teljesen rá volt telepedve a páromra, mikor még otthon élt, és mikor elköltözött, akkor is próbálta mindenben befolyásolni őt.

Aztán eljegyzett a párom, és összeházasodtunk.

Na most vagyunk a jelenben. Persze nem csak ennyi dolog történt, mindig mindenbe belekötött, mindenért én voltam a hibás. MINDENÉRT, bármi történt.

Most már nem járok az anyósomhoz. A férjemnek megmondtam, hogy szeretnék nagyon távol lenni az anyukájától, nem szeretnék mindig veszekedni vele, ez lesz a legjobb nekünk. Persze a férjem menjen, engem ez a része nem zavar, csak én nem szeretnék mindig veletartani. Férjem elfogadta, és így élünk most. Nem beszélek az anyósommal, ha néha telefonon felhívja a páromat, akkor üzengetünk egymásnak olyanokat hogy pl: Üdvözöljük egymást, pusziljuk, és ennyi. Látszat jóviszony. :) De nagyon ritkán én is megjelenek nála. Karácsony, szülinap, esetleg húsvét. Akkor mindig belémköt, pl nagy bánata volt az a múltkor, hogy a férjem már nem "olyan" mint volt, mióta megismerkedtünk. Már nem mindennap megy haza vidékre az anyukájához, már nem ölelgetik egymást hosszasan, már nem mindennap találkozik a barátaival, nem megy a kertet megcsinálni állandóan. (Hozzátenném, azért nyáron 2-hetente leszalad megcsinálni az anyósom kertjét, habár anyósom is megtudná csinálni, és a testvére is, de ez mellékes. Én ebbe nem szólok bele) A párom sokat dolgozik,és tanul is mellette. Én is dolgozom, szintr alig látjuk egymást, és azt a kevés szabadidőt, amit együtt tölthetnénk, szeretnénk együtt is tölteni. Szerinte nem kellene, ezt az időt a barátaira és a családjára kellene fordítania, elég lenne ha egyhéten csak egyszer találkoznánk a férjemmel, a férjem pedig aludhatna vidéken az anyósomnál. Mondjuk itt azért felhúztam a szemöldökömet, újra elvette a kedvem az odajárástól.

A párom már számtalanszor megmondta neki, hogy nem fog elhagyni engem, úgy szeret ahogy vagyok, és én vagyok a felesége, nyilván azért tölt több időt velem, mivel velem szeretne lenni. De anyósom azt hiszi, hogy én ráparancsolok a fiára, hogy ne menjen hozzá, hogy én elvetettem magam, holott a fia nem is szeret engem, csak azt hiszi, hogy szeret, de ez csak kezdeti fellángolás. 4-éve vagyunk házasok.

Sajnálom, hogy ennyit panaszkodtam, de nem tudom mitévő legyek ezzel a helyzettel. Jóba nem tudunk lenni, hanyagolnám ha tehetném, egész életemben, nekem a helyzet ami most van, tökéletes. Néha látom, egyévben max 2-3x, akkor mondja a magáét,én ráhagyom, aztán megy az életünk tovább. De nem hiszem hogy ez jó lenne a férjemnek. Ő próbálja az anyukáját jobb belátásra bírni, de ő nem hajlandó erre. Anyukám szerint csak szélcsend van. és nagy vihar közeledik, biztos megint valamit tenni fog ellenem, szeretném a problémákat megoldani, nem pedig szemet hunyni felettük. :( Volt már valaki ilyen szituációban? Hogy oldjam meg ezt a problémát? És majd a gyerekeinket is utálni fogják? Mivel lassan gyereket is szeretnénk vállalni.


Egyébként a párom barátai se igazán szeretnek. Már komolyan elgondolkodtam azon, hogy biztos mondtam vagy tettem valamit, amiért ennyire nem vagyok szimpatikus senkinek, de a párom szerint semmi rosszat nem tettem, csupán csak a barátai nem nézik jó szemmel, hogy a férjem a szabadideje zömét velem tölti. Én a barátaihoz is mentem a férjemmel, egyértelműen nem voltam szívesen látott vendég már az elején se, így erről is lemondtam és már a párom egyedül megy hozzájuk, ha megy.

Köszönöm ha elolvastátok, és még inkább köszönöm a válaszokat! :)

Sziasztok!

30/F (a férjem) És én: 28/N



2017. jún. 23. 14:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 4-éve vagyunk házasok, azt akartam írni, hogy 4-éve vagyunk együtt. 2-éve vagyunk házasok. :)
2017. jún. 23. 14:40
 2/14 A kérdező kommentje:
Oke. :D
2017. jún. 23. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Látszólagos jó viszonynak semmi értelme egy ilyen nővel.Ő még most is azt szeretné, ha a fia mellén lógna, persze képletesen szólva.

Bármit teszel semmi sem lesz jó neki.Sosem fog téged elfogadni, és más nőt sem tudna, hiába állítja.Egyedül van, magányos.Ez pont elég arra, hogy unatkozzon és rátelepedjen a gyerekére.Ilyen fajta ember, ezen nem tudsz változtatni semmilyen kedvességgel sem.A helyedben maximálisan elhatárolódnék tőle, ezt megtettem a saját anyósommal.Ma sem bánom, azóta már az elmebetegség összes tünete kijött rajta.A volt férjem sem tartja már vele a kapcsolatot.Képtelenség vele szót érteni.

Szerintem neked nincs erre szükséged és nem is kötelességed vele foglalkozni az előzmények után.A fia látogassa, neki az anyja, nem neked, de azért nehagyja magát az orránál fogva vezetni ő sem.Téged ne érdekeljen semmi más, csak a párod.Kemény vélemény, de tapasztalatból adódó.

2017. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Biztos nem leszek nepszeru a velemenyemmel, de szerintem hagyd a p....csaba az egeszet. Marmint hogy ezt a helyzetet meg akarod oldani.

A feszultseget nem te generalod, hanem az anyosod, ha bele doglesz sem fogsz megfelelni neki, de nem is kell. Ugyanugy nem vagy koteles turni a hulyesegeit meg a beszologatasait sem.

Anyosod elmeroggyant, nem birja elengedni a kicsi fiat, ezert utal mindenkit aki elveszi tole. Mi az hogy aludjon ott a ferjed nala, es veled egy heten egyszer talalkozzon csak, elmentek neki otthonrol vagy mi?

Beletorodhetne mar a fia dontesebe, meg ha nem is ert vele egyet, de nyilvan valoan meg ra sincs tekintettel, csak sajat magaval foglalkozik, meg manipulal benneteket...

Ha jol ertem kozted es a ferjed kozott ebbol nincs konfliktus, tehat szerintem tenyleg hagyd a fenebe, ne porogj ezen. Engedd el!

Majd szulinapra, karacsonyra stb max kuldesz neki egy lapot, vagy uzensz a ferjeddel telefonon ahogy eddig, de nem kell odamenni.

Aztan meg majd ha jon az unoka, akkor ugyis valtoznak az eroviszonyok...majd akkor kitalaltok valamit...vagy nem. De ami nem megy, nem kell eroltetni.

2017. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Milyen problémát? A sajátodat megoldottad, alig találkozol anyóssal, akkor meg elereszted a füled mellett, amit mond. A férjedét meg, ha van neki egyáltalán, oldja meg ő maga, felnőtt ember, hagyd rá. Nem kell helyette intézkedned.:-)
2017. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

(Most telefonrol irok, bocsanat az ekezetek miatt)

Koszonom szepen a valaszokat. :)

Csak olyan... nehez bevallani, de lelkiismeretfurdalasom van... ott lakik videken, alltalaban egyedul van, a sogorom hetvegente jar csak haza. Nem tudnek mar joban lenni vele, olyan jo volna ha soha tobbe nem kellene beszelnem vele, de megis milyen dolog ez tolem?! Egy kicsit szegyellem magam, en se ertem hogy miert, de sajnalom ot amiert egyedul van, es maganyos, biztos hogy sokat hianyzik a fia neki. Lehet hogy tul empatikus vagyok, ha megprobalnek vele ujra beszelni biztos vagyok hogy mefint csak gyulolkodne. Talan igazatok lehet, hagyni kellene.


De es a baratai? Ok miert nem nyitnak felem,ha en nyitottam felejuk? Pedig majdnem egyidos vagyok mindel.

2017. jún. 23. 15:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg tudjatok, fura ez az egesz nekem hiszen amint bemutattam a paromat, szinte azonnal csaladtagga valt. Pedig 3-battyam van, en vagyok az egyetlen lany, es soha nem balheztak a parommal. Anyukamat es apukamat is imadja a parom, mindenben probalnak a segitsegunkre lenni, es annyira halas vagyok nekik. Foleg azert, mert igy fogadtak a paromat, es nem kellett neki is ugyanazt megtapasztalnia, mint nekem.
2017. jún. 23. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

A barátainak valószínűleg a kedves mama beszélhette tele a fejét. Gondolom - mivel egy településen laknak - akarva-akaratlanul találkoznak időnként (utcán, boltban, stb), és itt elmondja nekik, hogy te milyen gonosz vagy.


Én a barátoknál rákérdeznék a dologra, anyóst hagynám úgy, ahogy van.

2017. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Szabadidejét a családjával meg a barátaival kell töltenie?


A családja már te vagy.

2017. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Jaj, hagyjuk már a rinyát. Te vagy erős személyiség?:-) Ha ennyire lelkiismeretfurdalásod van, menj le a pároddal együtt megcsinálni a mama kertjét, addig is együtt vagytok a kevés szabadidőtökben. Akár ott is alhattok egy hétvégét, ha karácsonykor rá tudod hagyni a mondókáját az anyósra, bármikor menni fog. Valószínűleg nem vagy egy túl szerethető, szimpatikus csaj, ha a baráti kör se rajong érted - mellesleg 3 pasi anyjaként erősen kétlem, hogy az anyós véleménye számukra az irányadó:D -, de a férjed és a családod szeret, nem? Akkor meg nincs gond.
2017. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!