Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos lenne a számonkérés?

Jogos lenne a számonkérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: párommal az ő szüleinél lakunk, de már nagyon szeretnénk külön költözni. Párom ezért külföldön dolgozik. Először az én szüleimről: segítőkészek, de kis lakásban laknak, sok hitelük van még, de minden hónapban félre tesznek egy keveset nekünk, hogy majd tudjanak kicsivel segíteni. Párom szülei: nincs hitelük, új építésű, hatalmas ház. Most eladták a másik házukat, amit párom gondozott és én hirdettem, alapból szívesen segítettem, de azt mondták, ha eladják, fognak kicsit segíteni. Ígérték nekem is, mindenki előtt mondták. Most annyit mondott párom kérdésére após, hogy: annyit ad majd, amennyit az én szüleim... Azóta fel sem hozták, nem akarnak segíteni. Úgy viselkednek, mintha nem lenne semmijük. Látják, hogy szenvedünk, én is tisztességesen dolgozom. Mindent megteszünk, részemről nem elvárás, hogy nekik segíteni kéne, de párom csinál meg mindent a ház körül, és látszik, hogy rosszul esik neki. A lényeg: mivel az én szemembe mondta anyósom, ha segítünk nekik, ők is segíteni fognak, most jogosan kérdezhetek rá, mire számíthatunk akkor, vagy ez csak páromra és rájuk tartozik?

Bocsánat, ha hosszú lett!

Köszönöm!

27 N



2017. jún. 27. 09:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
85%
megengedik, hogy ott lakjatok, nem elég segítség?
2017. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
91%

Parodra es rajuk. Ha nem vagy feleseg, plane..De egyebkent a szulei penzehez meg a parodnak sincs joga beleszolni.

Eleve az segitseg hogy Te odakoltozhettel, sok fiatal albiba megy vagy addig nem koltozik ossze amig nincs penz.


Szoval ne a pasid szuleinek penztarcajaban turj konyekig, mert sajnos nincs hozza kozod. Nekem eszem agaban sem volt anno, sem hozzajuk cuccolni, sem azt lesni hogy mikor adnak penzt...szoba hozni meg..na hat ahhoz pofa kellett volna! Amugy is, de baratnokent meg aztan mindenkeppen!

2017. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
96%
Az nem derült ki számomra, hogy pontosan miben vártok segítséget? Lakást szeretnétek vásárolni?
2017. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:
Segítség, valóban, de inkább nekik segítség az, hogy a 200nm ház felét és a kertet rendben tartjuk. Nyilván ez természetes, ha már ott lakunk. Itt a kérdés az, hogy ha megígérték, hogy segítenek, ha segítünk, mi segítettünk, akkor megkérdezhetem, hogy számíthatunk-e akkor valamire? Ismétlem, NEM ELVÁRÁS.
2017. jún. 27. 09:46
 5/82 anonim ***** válasza:
81%
még jó, hogy takarítasz magad után. eszem megáll, engedik, hogy ott éljél és derogál a porszívózás?
2017. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy nem elvárás. Ordít róla.
2017. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:
Igen, lakást. Ők nem akarták eladni a régi házukat, nem akartak vele foglalkozni, sem rendben tartani. Párom rendben tartotta, azt mondták, ha segítünk eladni, illetve rendbe tesszük, akkor segíteni fognak egy kevéssel anyagilag (mert ők max nyaralót vesznek maguknak).
2017. jún. 27. 09:48
 8/82 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Nem fogok rákérdezni.
2017. jún. 27. 09:49
 9/82 anonim ***** válasza:
57%

max a párod szólhat bármit is.

eléggé haszonleső vagy. szegény családodtól is elfogadod, amit összekuporgatnak.

2017. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:
Nem nekünk kuporgatják, a jövőbeni unokának szánják, majd ha megszületik. Bár már bánom, hogy feltettem a kérdést, visszaolvasva szörnyű embernek tűnök magamnak is. Nyilván ezt nem értheti, aki nincs benne az adott helyzetben. Azért köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 27. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!