Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
87%
És miért nem a férjed beszéli meg ezt velük?
2017. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos nem vonnám be őket ennyire a részletekbe. Mert most már mindent tudni akarnak és mindenbe bele is akarnak szólni. Ti már külön család vagytok ezt nektek és a családotoknak is el kell fogadni vagy ki kell harcolni. Nincs semmi intimitásotok emiatt, konkrétan most a szülés.
2017. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Együtt beszéltük meg, de nyilván engem kérdezgetnek a szüléssel kapcsolatban.

A férjem kiáll mellettem ebben a témában, ezzel nincs gond. Ő is mondta, hogy így lesz és ez nem képezheti vita tárgyát. De ettől függetlenül piszkálnak minket.

2017. jún. 27. 16:24
 4/73 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen érthető, hogy szeretnétek hármasban megélni a szülést-születést, ez egy intim dolog, csak a tiétek, nem kell megosztani az egész rokonsággal, ők is csináltak gyereket, nekik is megvolt ez az élményük.


Az pedig, hogy ekkora patália van abból, hogy fogják hívni... Mintha ezen múlna, mennyire fogják szeretni, vagy nem tudom. Engem a helyükben nem zavarna, hiszen úgysincs beleszólásuk, ti döntöttétek el a nevét. Így tök mindegy, mikor tudják meg.

2017. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
24%
A ti dolgotok, de biztos hogy ha az én gyerekem nem árulná el a születendő unokám nevét, akkor egyből arra gondolnék hogy valamilyen borzalmas nevet szánnak neki, és azért nem árulják el hogy ne akadjunk ki.
2017. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

Uh-s képet küldtünk meg 1x a babamozis videóból kivágtunk néhány aranyos részt. A nemét tudják még meg azt, hogy melyik hónapra vagyok kiírva (direkt nem pontos dátumot mondtunk).

Ennél többet mi se mondunk senkinek. Vagy már ez is sok volt? Mondjuk az én szüleim megértik és nem is akadékoskodnak, örülnek az infóknak amiket megosztunk velük.

2017. jún. 27. 16:27
 7/73 Dzseri ***** válasza:
67%

A név titkolásának mi értelme van azt nem értem.

Én nem balhéznék a helyükben csak azt mondanám, hogy szimplán hülyék vagytok.

Miért kell titkolni? Olyan gáz nevet kap szegény gyerek?

2017. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
70%
Ajajj! A viselkedésük már most sokat elárul arról, miként fognak viselkedni, ha meglesz a baba. Lesznek még velük bajok. Hacsak nem teszitek őket már most helyre. Jobb ha még most megtanulják mibe van beleszólásuk, és mibe nincs.
2017. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
95%

Ez valóban nem sok, de idézem:


"Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek..."


Ebből azt szűrtem le, hogy tényleg mindent elmondotok.

2017. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mert ez nem olyan horderejű ügy, amiért érdemes bevágni a hisztit. Hacsak nem Hoszéármándónak akarjátok vagy Kasza Blankának, és azért titkolóztok, mert "a begyöpösödött barmok nem értik meg", de gondolom, nem ez a helyzet.
2017. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!