Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha anyós direkt...

Mit tennétek, ha anyós direkt nem figyelne a kérésetekre?

Figyelt kérdés

Anyósomék imádják a kisfiúnkat, aminek örülök, de ahogy a látogatást intézik, azt nem szeretem.

Ők ahhoz vannak szokva, hogy a 3 házzal arrébb lakó nagyihoz (anyósom anyja) csak úgy beállítanak minden nap és kész, így mivel közel lakunk kb 2 naponta úgy gondolják, ide is csak berontanak és maradnak, míg kedvük tartja.

Milliószor próbáltam már anyósnak, apósnak megmondani, h nekem ez így nem okés, hívjanak telefonon, mielőtt jönnek. Mindig meg is ígérik, aztán 2x betartják, harmadszorra már megint nem.

Nem gond számomra, ha jönnek, de sehogy sem tudom a fejükbe rögzíteni, hogy ez a spontán látogatás nekem nem okés. Párommal milliószor összevesztünk ezen, h segítsen, de mindig azt mondja, ez az én dolgom, mivel én vagyok egész nap a gyerekkel itthon, ha beengedem anyóst a kapunk, az én bajom.

De mit tegyek, ha anyós ott áll a kapuban és csenget? Mindig játsszam el, h nem vagyunk itthon? Vagy menjek ki és küldjem el, miközben nem zavarna, ha bejönne, ha tudtam volna róla.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Ma apósom itt szerelte nálunk az udvaron a villanyt, ami tök rendes tőle, de emiatt ugye nyitva volt a kapu, h ki-be tudjon járni. Anyós délután fogta magát, megjelent, bejött a bejárati ajtó, én épp a gyereket etettem és odaült mellém a kanapéra, hogy viheti-e a gyereket sétálni. Mondtam neki, hogy csöröghetett volna, erre nekiállt hímelni-hámolni, hogy ő csak apóshoz jött át, csak akkor már gondolta benéz. Mindig van duma. Meg mikor már ott ül a kanapén, hiába vitázok vele azon, h máshogy kellett volna jönnie. Párom azt mondja, ilyenkor mondjam meg, h nem viheti el sétálni. De én nem akarom, h ne vigye, hiszen örülök, ha viszi, de csörögjön előtte és egyeztessünk. Most is mondtam neki, hogy legközelebb csörögjön, de tutira megint cseszni fog rá. Hogyan lehetne egy ilyen embert rábírni arra, amit szeretnék a párom kihagyásával?



2017. júl. 4. 18:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Párodnak részben igaza van. Te vagy otthon, te döntöd el, ki mikor jön-megy.

Én szívfájdalom nélkül hagynám csengetni, nem is azért, mert nem látom az anyósom szívesen, hanem mert meg kell tanulnia, hogy senkihez nem megyünk bejelentés nélkül. Vagy fognám a gyereket, hogy sajnos most épp indulunk, de legközelebb majd előre szól, és akkor nem jön fölöslegesen.

2017. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi, hogy párom itthonról dolgozik, de egy külön dolgozószobában, így olyan, mintha itthon sem lenne. Szüleinek is megmondta, hogy munkaidőben ne zavarják. Ennek ellenére, ha itt vannak és csengetnek és én nem megyek ki, akkor telefonon elkezdik hívogatni a párom, aki meg persze felveszi és bejön hozzám és a telefon közben kérdezget, h miért nem megyek ki és h ha nem akarom, h bejöjjenek, én találjak ki valami kifogást, ne ő.

Illetve anyósék folyton figyelik, itt áll-e az autóm a ház előtt és jegyzik, hogy itthon vagyok-e vagy sem. Tegnap elmentem anyumékhoz, ma már kérdezgette is anyós, hogy látta, hogy nem voltunk itthon, merre jártunk. Kicsit úgy érzem, belemászik a magánéletembe és nem tudom, hogyan legyek tapintatos, de határozott.

2017. júl. 4. 18:45
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem inkább légy tapintat nélkül határozott. Hidd el, más nem fog seíteni.
2017. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a párodnak kellne megbeszélni a szüleivel, NEM neked. Csak persze tök kényelmes rád hárítani a kínos feladatokat.
2017. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Sajnos a párommal milliószor összevesztünk ezen és mindig rám hárítja. Elég sértődősek anyósék, nem egy családtag azért nem áll egymással szóba évtizedek óta, mert valaki valamivel megsértette a másikat, így nem áll ki értem eléggé, én is úgy érzem, nehogy megsértődjenek anyósék és egy életre ne lássa őket. Úgy érzem én is, hogy ők fontosabbak neki, mint én. Mostanában napi szinten dolgozik bennem a gondolat, h lehet, hogy lépnem kéne elfelé innen és burítani mindent. Csak így gyed alatt nehéz.
2017. júl. 4. 19:02
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha megtennéd, akkor a párodnak is rosszul esne. Nem egy jellem, kihúzza magát.

Amúgy meg nem is olyan régen sokkal nyitottabbak voltak a családok, nem kellett előre telefonon, emailben egyeztetni, hetekkel, hónapokkal, napokkal előre. Arra jártál, becsöngettél, ha ráért, akkor maradtál egy kicsit. Őszintébbek is voltak a kapcsolatok. Ha becsöngetett, és azt mondtam, hogy sajnos most nem alkalmas, nem érek ár, elfoglaltak vagyunk jöjjön máskor, nem volt sértődés. Mivel nem tudták hogy mész, ezért nem is lehetett sértődés.

2017. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez már csak így van ha közel laknak. 2 házra laknak a szüleim 4 házra a férjem családja. És nem szokott bejelentkezni senki. Sokszor rossz de ezer előnye is van. Mi úgy csináljuk hogy ha nem akarunk senkit akkor bezárjuk a kaput. A szüleim tudják hogy ilyenkor valami miatt nem alkalmas. Fáradt vagyok vagy valami. A sógoromnak viszont nem esik le ő elkezdi hivogatni a férjem. De ha ennyi rokon mellett azt akarjuk hogy legyen is életünk akkor ha magányra vágyunk akkor kapu bezár telefon lehalkít. A sógorom régen rendszeresen vasárnap délután jött át elütni hozzánk a szabadidejét ha unatkozott. Mi meg inkább együtt lettünk volna. A bezárkózás működik. Te is tedd ezt szívfájdalom nélkül. Egyszerűen kell a magánszféra. Bejelentkezésre túl közellakókat rászoktatni nem tudsz. Kár erőlködni hisz látod nem megy neked sem. Ha nincs kedved vendéget fogadni bezársz ha van kedved kinyitsz. Csak az első párnál lesz lelkiismeret furdalásod. A férjeddel ne cirkuszolj ez miatt nem éri meg. Kérd meg hogy ne vegye fel a telót ha te nem akarsz épp vendéget. Vagy mondja azt hogy nem vagy otthon. És igen hagyd hogy csöngessenek majd megunják. És olyan csoda is lehet hogy egyszer valamikor 20 év múlva bejelentkeznek. Vagy iktasd ki a csengőt mi azt is szoktuk. És ráfogjuk hogy jaj nem jó. Majd cserélünk elemet. Légy kreatív és szívfájdalom nélkül hagyd őket elmenni.
2017. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
7 es vagyok. Én azért a párodat is megértem nekem is fura és rossz érzés a szüleimet nem beengedni. A férjem családját könnyebb. De ha magánéletet akarunk akkor muszáj. Amúgy anyum jó fej jól kezeli. Ha meg borítani akarsz ez miatt akkor ott más gond van. Ezt az ember megoldja nem lelépne. Ez csak egy kis probléma. Mond neki ne vegye fel és kész. De nálatok más a gond.
2017. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Pl ma nincs kedved senkihez és nem nyitsz ajtót. Másnap van kedved beengeded. Anyós reklamál. Erre te: jaj ne haragudjon Marika néni , tényleg itt volt. Hát nem is hallottam a csengöt. Biztos akkor porszívóztam vagy biztos elromlott a csengő vagy épp a mosdóban voltam. Ment a mosógép.
2017. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%

Ha jól értem, a ti gyerekeitek mehetnek a mamához bejelentkezés nélkül, a mama nem mehet az unokákhoz, csak egyeztetéssel? Akkor is, ha a papa éppen ott leledzik? Ez eléggé egyoldalú kapcsolatnak tűnik nekem.


Nem okmányiroda vagy, minek kell hozzád bejelentkezni? Ha alkalmas neked beengeded, ha nem, elküldöd. A mi családunkban nem divat előre szólni, nem csak 2 házzal odébbról, de két várossal odébbról sem. Kivéve, ha valamiért különösen fontos, hogy xy otthon legyen. Ha arra járunk, bemegyünk, ha az otthoniaknak is megfelel. Ha nem fele meg, nem megyünk be. Úgysem csak miattuk járkálunk arra. :) És ez fordítva is így van. Nincs belőle gond. Ha nem akarok vendéget fogadni,mert pihenni akarok, kikapcsolom a csengőt. Nem kell itt veszekedni, túllihegni.

2017. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!