Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igazam volt vagy jogosan...

Igazam volt vagy jogosan sértődött meg rám anyósom?

Figyelt kérdés

Új kapcsolatban va,n most vannak együtt kb 1 éve a fickóval.

Múlthéten átjöttek hozzánk és mondja a lányomnak hogy köszönj szépen a papának.

Félre hívtam anyósom mondtam neki, hogy ne haragudjon de ne mondja ezt a gyereknek hogy papa mert ő nem az. Van neki 2 papája, az új párjához meg gyakorlatilag ilyen szempontból semmi köze. Most találkoztak másodjára, még csak olyan kapcsolat sincs köztük ami ezt kivánná.

Anyósom meg megsértődött, hogy mièrt ne lehetne őt is papának hívni.

Én se hívom a szomszéd nénit mamának csak mert nagyon jóban vagyunk.



2017. júl. 5. 13:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Igazad volt.
2017. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nyugodtan lehet hívni papának, mamának azt is, aki nem vérrokon.

De ebben az esetben valóban fura lenne. Nincsenek régóta együtt, ráadásul alig találkoztak még a kislánnyal. Nem a kisgyerek mondaná neki magától, hanem a nagyi akarja kierőszakolni.

Szóval igazad volt. Viszont ha a kisgyerek szeretné majd valamikor papának hívni, akkor ne beszéld le róla.

2017. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van. Ha megsértődött úgy kell neki. Amúgy pont ezt csinálta az én anyósom is. Megsértődött, de aztán megnyugodott mikor legközelebb unokázni akart :-)
2017. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3%

Egyikőtöknek sincs igaza. Egyrészt a papa, mama a szülők megszólítása, nem pedig a nagyszülőké. Ez minden országban természetes, egyedül a magyar nem bírta még ezt sem normálisan átvenni. Hamár itt tartunk, a tata sem a nagypapa, hanem az apa az egyik szláv nyelvben. Azt hiszem a szlovákoknál.

Azt pedig a kislány dönti el, hogy a nagymamája párját elfogadja-e a nagyapjának, nem pedig az utálatos anyja. Nemcsak a vér számít egy normális családban. Én is nagyapámnak tekintem és hívom is a nagymamám új férjét, hiába van vérszerinti nagyapám is. Ha nem fogyatékos a gyerek, akkor semmilyen problémát nem okoz, nem zavarja össze.

2017. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
A négyes nagy hülyeséget írt. Anya, apa, a szülők. Mama, papa, nagymama, nagypapa a nagyszülők.
2017. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Magyarországon meg nincs úgy...mi van ebben? Mit zavar?? A papa mama nagyszülőt jelent...


Amúgy igazad van kérdező.

2017. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

4: Te milyen baromságokat írsz :) Nem mindegy, hogy melyik nyelvben, hogyan vannak a családi megnevezések?

Egyébként a tata Erdélyben a nagypapa. Szóval az sem jó, amiket te írtál.

Abban viszont igazad van, hogy nyugodtan lehet papának hívni azt is, aki nem az "igazi" nagypapa. Férjem is apának hívta az anyja új férjét, hiszen kis kora óta nevelte.

2017. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Világéletemben utáltam azt az igénytelen nyelvhasználatot, vagy tudatos nyelvrontást - és persze mindig a legalja népek járnak ebben elől.

Magyarul azt úgy mondjuk, hogy nagyapa, nagyanya, vagy nagypapa és nagymama.

Az anyósod új pasija nem nem nagyapja a gyereknek - ennyi, aztán csá.

2017. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Előző, jó nagy hülyeséget írtál. Magyarok vagyunk és csak a parasztok hívják a szüleiket mamának meg papának. Mama, papa = nagyszülő. Anya, apa = szülő. Miért kéne bármit a külföldiektől átvenni, beteg vagy?


Az meg tényleg hadd döntse el a gyerek, hogy papának akarja-e hívni az új f#szit. Abban igazad van, hogy nem szabad ráerőltetni, de a te felháborodásod sem jogos.

2017. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mivel 2 èves a kicsi, így tudatosan nem tudja ezt eldönteni.

Ha nagyobb lesz ès jó kapcsolat alakul ki akkor ő eldönti.

De úgy érzem, hogy 2 találkozàs utàn ne akarja ezt anyósom ràerőltetni.

2017. júl. 5. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!