Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem mindig értem mit mond az...

Nem mindig értem mit mond az anyósjelölt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyósjelöltem Erdélyi származású, és kicsit máshogy ejti ki a szavakat, hangsúly is más, és a szókincs is. Szegényt nem mindig értem amit mond, és csak vigyorgok. Tehetek ez ellen valamit? Hallgassak székely beszédet, vagy mi? :D

2017. júl. 6. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Semmit, idővel megszokod :)
2017. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Remélem. :D
2017. júl. 6. 13:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod szokni, én a férjem nagymamáját szinte egyáltalán nem értettem, és néha az apját se. Pár évvel később meg már csodálkoztam hogy miért nem értettem.

Amúgy a fura az, hogy a családom többi tagja (szüleim, tesóm) simán értették őket, szóval lehet hogy én idegesebb voltam az első találkozásnál, és ez rátett egy lapáttal.

2017. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Igen, hallgass! És tölts vele minél több időt, és figyelj rá. Egyre jobban meg fogod érteni. Olyan ez, mint egy idegen nyelv tanulása. :)
2017. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jobb vsszakérdezni, nehogy egyszer olyanon vigyorogj, amin nem kéne. Nyugodtan elmondhatod neki, hogy miért nem mindig érted, nem hiszem, hogy megsértődik.
2017. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Különben a pároddal nincs ilyesmi, hogy időnként olyasmit mond, amit nem teljesen értesz? Mindig kérdezz rá, hogy mi az a murok meg ilyenek! :)
2017. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
napaszmek, azt hittem, kínai
2017. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Te legalább értessz valamit :D nekem a párom német és semmit sem ért, anyám hiába mutogat és artikulál neki magyarul :D

Szerintem jól van ez így :D

2017. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Én párom nagymamájával vagyok hasonló helyzetben. Nagyot hall, öreg már. Ő sokszor nem hallja amit mondok és olyankor csak vigyorog rám. Nehezen tudok hangosabban beszélni vele mert olyan érzés mintha az ember kiabálna és én őt nagyon szeretem, szóval marad a hangosabb és lassabb beszéd v szólok páromnak h segítsen.
2017. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2017. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!