Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a helyes ebben a helyzetben...

Mi a helyes ebben a helyzetben szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis gond az anyósommal való kapcsolatomban. Mióta ismerem, folyamatosan beleszól mimdembe, kritizal és beszólogat nekem, a párom előtt is, de a háta mögött mégjobban mondja nekem.

Folyton folyvást fogást keres rajtam, merthát ugye sose fog az ember úgy kinézni, viselkedni, takarítani, gyereket nevelni, fözni, ahogyan ő. Tehát az a lènyeg hogy a párom anyukája folyamatos célpontja vagyok. Sok veszekedés volt már közöttünk. A párom nem nagyon áll ki mellettem mert azt mondja mindig hogy őket ő nevelte fel, stb... gondolom ismerős a szituáció. Lábtörlőnek érzem magamat mert ha nem szólok, csak azért hogy ne legyen cirkusz, akkor ugye úgy érzi minden igaz amit mond és természetesen nyomatékosítja hogy "ez a vèleménye és ő most jól elmondta". Mindenre ez a válasza ha megkérdem hogy miért beszél így velem. Hiszen ő csak a véleményét mondta el. Nagyon erőszakos, amikor akar valamit, és mindig úgy fogalmaz, mintha őt nem szabadna visszautasítani, és különböző módokon próbál bűntudatot generálni bennem.Eleinte a párom kiállt mellettem és elküldte a francba ha terrorizált engem, de mára mintha belefáradt volna ebbe. Èn nem is mondok már el neki semmit amit az anyja nekem mond. Megpróbálom elengedni a fülem mellett mert ha megmondom a magamét akkor abból hatalmas dráma lesz és nem bírom már ezt az egészet.

Félre ne értsetek, nem útálkozni jöttem. Megoldást keresek arra hogy normális kommunikáció legyen közöttünk. Tapasztalatokra lennék kíváncsi és arra hogy szerintetek erre mi lehet a helyes megoldás? A párom elhagyása, mert nem áll ki mellettem? Tudom sokan ezt fogják írni, de azt azért nem akarom mert minden másban annyira jól megvagyunk, nagyon stabilan minden téren, de ha az anyjáról van szó úgy vettem észre hogy egy anyámasszony katonája.

Köszönöm hogy elolvastátok.



2017. júl. 7. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzem hogy ti együtt éltek velük ? Ha nem,akkor kommunikáció megszüntetése,és slussz.Ha igen,mielőbb elköltözni,ez legyen a cél,ha nem más,albérletbe,ahol külön vagytok.
2017. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod nem áll melléd, és elhagyni nem akarod, akkor az anyósoddal neked egyedül kell rendezni a konfliktusokat.

Ha ezt meg tudod tenni, nem lesz probléma, de számíts rá, hogy ha gyereketek lesz, sokkal nehezebb lesz. Párod töketlen, de még el lehet viselni, ha nem védi az anyját sem. Viszont ha védi, az gáz, és én ott is hagynám. Szerencsére az enyém megvéd.

Szóval neked kellene anyóssal szemben bekeményíteni, igenis visszautasítani, megértetni vele, hogy azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit ő mond. Leszaarni, ha megsértődik, nem a lelkedre venni. Így talán rendeződne a helyzetetek.

De azért a párod hozzáállása nagyon gáz. Engem is az anyám nevelt föl, ráadásul egyedül, de mivel családom van, nem hagyom beleszólni a párommal közös döntéseimbe.

2017. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad,különben mit számít ha megsértődik? Ő rágódik azon,ha megbánt téged?Nem hiszem.
2017. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nemsokára elköltözünk, jelenleg albérletben vagyunk, de nem együtt vele. Páom bem védi, de nem is áll ki mellettem úgy ahogy azt én igényelném és szerintem megérdemelném. Köszönöm a válaszaitokat!
2017. júl. 7. 13:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még annyit tehetsz, hogy minimalizálod a találkozásokat. Én mikor már nem bírom idegileg, hagyom, hogy a párom menjen, én pedig otthon maradok. Bunkóság vagy nem, mindenki így jár jobban.
2017. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egy ideig minden rendbe, tünemenyesen viselkedik, utána meg valami történik, vagy nem úgy csinálok valamit ahogy ő azt szokta, és robban a bomba. Van gyerekünk. Vele kapcsolatosan is túl sokat gondol magáról. Nagyon sajnalom, mert sokat segít amikor elvállalja a kicsit, de nem akarom már rá bízni.

Szóval ha jóba lennénk én azt sem bánnám ha mindig átjönne , vagy vinné az unokáját,de már láni se akarom mert bármikor talalkozunk mindig kapok egysmást.

2017. júl. 7. 14:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos konkrétan LE KELL OLTANI a nénit, kb. ugyanolyan ellentmondást nem tűrő hangon ahogy ő kezel téged. Apai nagyanyám volt ilyen, mikor sokadjára hozott kaját fateromnak mert anyám szerinte meg akarta mérgezni. Anyám úgy kib@$zta szegényt mint macskát $z@rni, még valagba is rúgta. A hátralévő életében 1 azaz EGY szót sem beszéltek(13évig).
2017. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Húha! Most kikerekedett a szemem, mikor olvastam :) :D
2017. júl. 8. 00:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig próbáld meg leszarni a véleményét, de úgy, hogy ezt határozottan közlöd is vele. Akár úgy, hogy előveszel egycszem szőlőcukrot a szeme láttára, és közlöd vele: "Anyuka látja, mi ez? Ez a leszarom tabletta! Most beveszek egyet, és szarok a maga véleményére! Ezt úgy csinálom, ahogy én akarom!" És tüntetőleg mindig hagysz az orra előtt egy csomag szőlőcukrot, amire kézzel ráírtad: "leszarom tabletta". Hátha ez idegesítené annyira, hogy abbahagyja...
2017. júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hahahhaahhahahaha :D
2017. júl. 8. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!