Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy álltok az após anyós...

Ti hogy álltok az após anyós tegezéssel?

Figyelt kérdés
Borzasztó kellemetlen szituációba keveredtem anyós mondta tegezzem, gondolom a közelgő esküvő miatt de egyszerűen nem tudom! 70 feletti én 30 alatti vagyok másik hogy nyolc! évig magáztam. Még kínosabb hogy após nem mondta hogy tegezzem együtt vannak nagyon kínos.. mit tennétek a helyemben? Megsérteni se szeretném.
2017. júl. 9. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Anyós felajánlotta, hogy tegezd, akkor fogadd el. Tudom, hogy fura ennyi év után, azokat a felnőtteket is fura tegezni, akik mondjuk gyerekkorodtól ismernek (volt tanárok, szomszédok), aztán mikor felnősz, felajánlják a tegeződést. Eleinte szokatlan, idővel azért meg lehet szokni. :-)


Az én családomban apám tegeződik (tegeződött) így felesben anyám szüleivel. Nagyapámmal tegeződtek (nagyapám tavaly halt meg, szóval már nem), nagyanyámat mindig magázta, nagyanyám nem ajánlotta fel neki, apám meg nem kezdeményezheti, mert nagyanyám idősebb is és nő is, tehát eleve nem illik apámnak kezdeményezni a tegeződést.

2017. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

hát nem 'tom, mikor anyósom felajánlotta, hogy tegezzem én is igen kellemetlenül éreztem magam, mert apósom nem mondta ki, így vele azóta se tudok nagyon beszélgetni, mert elég hülyén adja ki magát, hogy egyiket tegezem, másikat magázom. de kénytelen vagyok magázni, vagy hozzá se szólok, vagy úgy csavarom a mondatokat, hogy ne kelljen benne magázni. :/

28/N

2017. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem az anyósom apósom a párom szülei,de nem is lesznek. De én magázom őket 61-66 évesek,én 28 vagyok.

Úgy szint a párom is magázza a szüleimet 60 ill 62 évesek.

ha felkínálták akkor tegezd őket szerintem

2017. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Mi 12 éve vagyunk együtt a férjemmel, körülbelül 1 éve lehettünk együtt, amikor anyósom mondta, hogy tegezzem nyugodtan. Tegeztem is. Apósom rá pár hónappal mondta, hogy tegezzem őt is.

Nálunk 27 év a korkülönbség köztem és anyósomék között.

Szerintem ha felajánlotta, akkor tegezd nyugodtan. Apósod meg ha úgy szeretné, akkor majd felajánlja ő is.

2017. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Már az első találkozásnál mondták hogy tegezzem őket. Bár a vőlegényem szülei fiatalok, 41 és 43 évesek voltak amikor megismertem őket.


Apóst magázd továbbra is ,anyóst meg tegezd. Após egy idő után biztos fölajánlja mert furcsa lesz neki hogy a feleségét tegezed őt meg magázod.

2017. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

jó későn szült...

igyátok meg a pertut az apóssal is, aztán utána már menni fog a dolog.

2017. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
"jó későn szült..." - Talán csak késői gyerek, mint apám a szüleinek (hatodik gyerekként született), de mivel nem tudjuk, mennyi idős a kérdező párja, még ez sem biztos. :-) A kérdező csak magáról írta, hogy 30 alatti.
2017. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Nics ebben semmi kínos, természetesen a tegeződés elfogadása az udvarias magatartás, az elutasítása lenne a sértő. Egy meny közelebbi családtag, mint egy unokatestvér vagy nagybácsi.
2017. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Első házasságomnál anyós és após 5 év mondták,hogy tegezzem őket,a megszokás miatt olyan felesen sikerült,hol tegeztem,hol magáztam őket :)

Aztán a házasságnak vége lett és miután megismertem jelenlegi férjem anyját, az első alkalomnál mondta,hogy tegeződjünk (após nem él,nem ismertem) mivel az első pillanattól tegeztem,így nem zavarodtam bele,furcsa se volt tehát ez abszolút nem okozott gondot.

2017. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem lenne kellemetlen, anyóst tegezném, apóst nem, illetve ha zavarna a tegezés, nem tegeznék senkit, szerintem nem udvariatlan magázni (pontosabban önözni, a "maga" szó engem valamiért zavar, bár még mindig jobb, mint a tetszikezés, azt soha, senkinek nem engedném meg s én se tenném). Bár én évekig kikerültem a tegezést/magázást, megoldható a dolog, butaság, de valahogy nem tudtam tegezni az első 10 évben :D De amúgy mindegy, az csak egy nyelvi forma, nem azon múlik sem a szeretet, sem a tisztelet.
2017. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!