Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom szerintem rám alapoz,...

Apósom szerintem rám alapoz, mármint az anyagi támogatásban! Hogyan lehetne ezt úgy kezelni, hogy senki se sértődjön meg?

Figyelt kérdés

32 éves férfi vagyok, van egy vállalkozásom ami az elmúlt években elég jól elkezdett profitálni. Ennek ugye lettek kézzel fogható jelei, új kocsik, új ház stb. Persze ez szemet szúrt a családnak, hogy kezd jól menni a sorunk.

Na már most apósom egyedül él, elvált, nyugdíjas. Eddig 500 ezer forintot adtam kölcsön neki az elmúlt 2 évben, házzal kapcsolatos dolgokra (elromlott cserére érett háztartási gépek, vízvezeték hálózat javítás ilyesmik)

Ebből eddig 150-et adott vissza, de az utóbbi pár hónapban már nem is törleszt semmit. Alapjában egy jó ember, de a stílusából nagyon az jön át, hogy "elvárja" hogy támogassam.

A pénzt soha nem tőlem kéri, hanem a barátnőmtől (még nem vagyunk házasok)

Tudja nagyon jól, hogy a páromnak nincs keresete (háztartásbeli), tehát rajta keresztül kéri kölcsön az én pénzem. És ebből mostanra már rendszert próbálna csinálni.

120 ezer forint a nyugdíja, de mégis olyan lábon él, hogy nyugdíj után 2-3 héttel már egy forintja sincsen. Be tudná osztani, de elszórja.

Pl. minden nap vesz egy kiló kenyeret, amiből háromnegyedet kidob, ilyen pazarlásokat (is) csinál.

Plusz még havonta be szokott neki 20-25 ezerért vásárolni barátnőm, leginkább élelmiszert.

Ezt azzal "hálája" meg, hogy állandóan küld kajákat amit csinál, amit ezerszer elmondtunk már neki, hogy köszönjük de nem kérjük.

Legutóbb 5 tányér kocsonyát kaptunk, (júliusba kocsonya?) tudja hogy nem eszi senki se nálunk, meg is lett mondva hogy nem kell, nem érti meg.

Akkor általában minimum 6 főre főz, pedig egyedül él, ennek ellenére megfőz egy kondérral és vagy kidobja, vagy nekünk küldi.

Az jön le ebből az egészből, hogy ezzel kb. le van tudva a tartozás törlesztés, meg ha bármi van akkor én mint a "bankja" majd kisegítem, felesleges is törnie magát azért, hogy kicsit is spóroljon.

Mellesleg amit főz, az ehetetlen. 90%-ban megy ki a kutyának.

Már mondtam a páromnak, hogy ez így nagyon nincs rendjén...Nyíltan erről nyilván nem lehet tapintatosan beszélni apóssal.

Tudja hogy nem vág földhöz az a pár száz ezer amivel tartozik, nem is sürgetni akarom hogy visszaadja.

Senkit se akarok megbántani, nem akarok vitát, nem akarok rossz szájízt irányomba, de mégis valamit tenni kéne, mert ez így nagyon nem oké. Nem akarom abban a tudatban hagyni, hogy rám bármikor alapozhat ha pénzről van szó.

Na de hogyan lehet ezt tapintatosan megoldani?


2017. júl. 10. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

120 ezres nyugdíjból nem tud megélni saját ingatlanban?


A lánya nem dolgozik,de tőle kér pénzt?

Pff...

És még házasok sem vagytok.


Hát,elég pofátlan.


Nagynéném 43 ezer rokkant nyugdíjból él.

2017. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy megtudna. De mivel nekem van pénzem, így rám alapozik.
2017. júl. 10. 20:57
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

minek adsz? lánya erre nem szól semmit?

aműgy meg nem apósod, hanem az aktuális nőd apja - akinek te nem tartozol semmivel. ha elveszed a lányt, köss házasságit, mert tutira megdumálja majd a lányát, hogy vegye el a pénzed.

amúgy csajodnak is hogy van képe???? a te pénzeted osztogatja???menjen melózni és adjon abból! pofátlan!

te meg miért hagyod??? ha befuccsol a vállalkozás após majd ad kölcsön? túrót! csajod is majd lepattan!

nagyon palira vesz az egész család

2017. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi az őszinteségért, de bámulatos egy család. A barátnőd ingyenélő, a leendő apósod meg a pénzedből képzeli azt, hogy gazdag.


Biztos vagy benne, hogy neked erre szükséged van? :S Tudom, hogy fontos a szerelem, de én egyiket sem pumpolnám a nehezen megkeresett lóvémmal csak jószívűségből.


Amúgy határozottan vitasd meg ezt a barátnőddel, hogy hogyan látod a helyzetet. Egy őszinte, komoly kapcsolatban meg lehet az ilyet beszélni, sőt, meg kell beszélni. Ne csak utalgass rá, hogy ez így nem jó, kerek-perec mondd meg, hogy te nem vagy ATM, főleg nem egy olyan ember számára, aki nem tud bánni a pénzzel. Ő pedig beszélje meg a saját apjával. Vagy képtelen rá?


Sajnos ez a pénz dolog nagyon meg tud mérgezni egy adott helyzetet, de ha úgy adódik, fel kell vállalnod a konfliktust. Nem nagyon van tapintatos megoldás, ha már most nem tudja felmérni a tetteit agyilag. Az, hogy a szüleinek segít valaki, oké, de ő még csak nem is az apósod! Nem hinném, hogy sokat tett azért, hogy idáig eljuss.


Ha házasság lesz, akkor a házassági szerződést még véletlenül se felejtsd el.

2017. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Az én szüleim is ilyenek csak náluk havi 400 ezer folyik be. Engem is szeretnek lehúzni anyagilag, ha van több nekem miért ne adjak nekik. Igy emelkedni tud az életszínvonaluk úgy hogy egy fillérrel sem költenek semmit.

Sajnos a régi rendszerben szocializálódott emberekre igaz mindaz amit aposódról írsz. A gazdagtól elvenni hogy jobban elvenni élhesünk..

2017. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 kovpet ***** válasza:
90%
Egy kérdésre válaszolj: miért kellene ezt úgy kezelni, hogy senki ne sértődjön meg?
2017. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Balek vagy. Saját magadon kívül mindjárt két embert is eltartasz. Miért fizetsz te mások szeretetéért?
2017. júl. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

Tartana el a halal barkit is, foleg h jotekonykodik az en izzadsagos munkabol megkeresett penzembol. Mert ugyebar neked is dolgoznod kellett erte. Fogjon kezet az apjaval, koltozzon el, vallaljon munkat es osszak be a penzedet. EL NE VEDD! Kiforgatnak mindenedbol, aztan hoppon maradsz. Hidd el elmehetne dolgozni, de hat ki menne el ha eltartanák :D (gondolom az ingyenelok most lepontoznak)

21/L

2017. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

*penzuket.

Elirtam bocsi :)

2017. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Az egy dolog, hogy párod nem dolgozik, nem tudhatjuk az indokokat, de! nekem nem lenne pofám pénzt kérni apámnak úgy, hogy csak a csajod vagyok és engem is te tartasz el. A párod apjában meg lehetne annyi, hogy eléd áll és tőled kér. Konfliktuskerülő vagy látom, jól a fejedre is nőttek. Kezeld, ahogy jónak látod, de mi oka lenne megsértődni? Párodnak semmi, apósodnak még kevésbé sem, hiszen semmi közöd hozzá. Igenis állj a sarkadra, ha megsértődnek így jártak, akkor majd meglátod, hogy a pénz miatt szeretnek-e úgy, mert ha normálisak, akkor intelligens ember módjára egyet fognak érteni veled.
2017. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!