Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ennyire nem vesznek minket...

Ennyire nem vesznek minket felnőtt számba párom szülei? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Férjem és én 5 éve vagyunk együtt. Két éve volt az eljegyzésünk, és idén pedig az esküvőnk. Útban van a gyerek, jelenleg 35. hetes terhes vagyok.


Már így a baba születésének közeledtével sikerült mindent beszereznünk, amiről tájékoztattuk a két szülői csapatot is. Sőt folyamatosan tájékoztattuk őket hogy hogyan állunk, most ezt vettük most azt vettük még ezt kell megvennünk még azt kell megvennünk, már csak ez hiányzik vagy az. Saját házban lakunk. Mindent saját pénzből vettünk, plusz amit esküvőnkön kaptam a két testvéremtől pénzt azt is a babára félre raktuk, így mindent meg tudtunk venni saját erőből.

De most kapja párom a telefonhívást édesanyjától, hogy mi az hogy már régóta nem voltak nálunk, ők még nem is látták a babának vásárolt cuccokat, így nem tudják hogy mire van szükség mire nem. Itt kifejteném hogy mikor korábban voltak már nálunk, akkor is a kötözködés ment, hogy ez miért így van a házban, az miért úgy, a kertet miért nem tartjuk rendben, olyan szép kis kertet lehetne csinálni pedig, igenis tegyük rendbe a kertet! Egy kb 3-4 négyzetméteres kis részről van szó, és se én se párom nem vagyunk a kertészkedés megszállottai, semmit nem akarunk azzal a kis kerttel csinálni, nekünk úgy jó ahogy van.

Ezek után pláne nem szívesen hívjuk meg magunkhoz őket, hisz mindenbe bele akarják ütni az orrukat, az semmi nem jó ahogy mi csináljuk, és alapvetően ha valaki arra kíváncsi hogy a babának sikerült-e mindent beszerezni, akkor miért nem elsősorban a baba szüleit (engem vagy páromat) kérdezik meg erről? Kérdés soha nem hangzik el tőlük. Csak kijelentés. Mintha még mindig holmi taknyos pulyák lennénk a szemükben. És úgyis mindent el fogunk rontani, ők már leéltek x évet, felneveltek egy gyereket, és ezért alap hogy mindent jobban tudnak. Párom dolgozik, én is dolgoztam, most táppénzen vagyok. Saját házban lakunk, mi magunk fizetünk minden számlát.


(A telefonhívásnál egyébként az is kibukott anyós száján hogy a fia ezzel a gyerekkel egy életre megnyomorította magát....tervezett gyerek volt...most vagyok 25 éves, párom 26..tudatosan álltam le a gyógyszer szedésével, párommal közös megegyezés alapján...nem a háta mögött...és az elején nagyon örültek is a babának...egy fillérjük nincs jelenleg ebben a babában, semmit nem kellett fizetniük, egy fűszálat nem kellett odébb tenniük, mindent magunk intéztünk el...akkor nem értem hogy mondhat ilyet..)


Mi kell még ahhoz, hogy valakit a szülei felnőttként tekintsen könyörgöm? Nagyon nem szeretem ha valaki ennyire erősködik és nyomul, és hogy alapvetően így kezdte az egészet, hogy mi az hogy ő nem LÁTHATJA hogy mi van a gyereknek és mi nincs, így már nem is szívesen mutatom meg neki. Úgyis tudom hogy csak revizorkodni akar felettünk, és majd mondja a saját véleményét hogy nem ezt kellett volna megvenni hanem azt. Nem ezt a pelenkázót, hanem egy másikat. Felnőtt emberek vagyunk, ha valami hiányzik, és nem tudjuk beszerezni, akkor van szánk kinyitjuk és szólunk. De még a kérdés sem hangzott el tőlük egyszer sem, hogy "Mire van még szükségünk?". Nem. Nem kérdez, csak kijelent. Pl hogy ő akar venni valami csüngős játékot a kiságyra, meg valami mást a pelenkázóra, és ő azt meg akarja nézni hogy mit lehetne oda venni, elfér-e rajta vagy sem. Hahó! Itt vagyunk a gyerek szülei, miért nem kérdez meg először is minket hogy kell-e nekünk olyan? Nem. Mintha saját házban a saját babájának a dolgait intézné.

Előre félek, mi lesz itt, ha megszületik a baba.



2017. júl. 12. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mielőbb tanuljátok meg a NEM szót, és főként párod gyakorolja erőteljesen, szükség lenne a használatára.
2017. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%

Nevaggódj, szülés után talán nem leszel ilyen hisztis. Remélem, addig kitart mellettedva férjed. Nem irigylem a környezetedet.

De fogjuk a hormonokra.

Könnyű szülést kívánok!

2017. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nehezen lehetne ezt fogni a hormonokra, mivel 5 éve is ugyanilyenek voltak, ugyanígy viselkedtek, sőt, velem többször csúnyán bántak, volt mikor megaláztak mikor náluk voltam vendégségben. Csak nem írtam le a régebbi helyzetet, mert nagyon hosszú lett volna. Ezek ellenére, hogy ők bántottak engem, én őket soha, mégis próbáltam "pitizni" évekig, és mélyebb kapcsolatot kiépíteni velük, nyitni feléjük minden tekintetben, anyósomra próbáltam lelkileg is támaszkodni, próbáltam egy barátnő viszonyt kialakítani vele. Nem sikerült, és nem miattam.
2017. júl. 12. 15:43
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Megint egy nő, aki okosabbnak hiszi magát másnál! Mondd meg anyósodnak, ha akar venni valamit az unokájának, írásban kérjen tőled előre engedélyt! Neked több tapasztalatod van, mint az anyósodnak.
2017. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Az az érzésem, hogy nekik veled van gondjuk. Tehát, amikor azt mondta anyós, hogy elszúrja az életét a gyerekkel, akkor szerintem magában arra gondolt, hogy igy a fia már egy életre hozzád lesz kötve. A gyerekért szerintem odáig lesznek. Szerintem anyósod az a tipikus irányitó ember, akiket jobb kerülni, mert ha nem úgy táncolsz ahogy furujázik, akkor nagyon nagyon elviselhetetlenné tudnak válni az ilyenek.

Vigyázz, ha lenyelsz mindent, egynap azon kapod majd magad, hogy a gyerekkel kapcsolatos fontos döntéseket is ő hozza majd meg, te pedig majd keservesen mosolyogsz és bólogatsz a háttérben. Ne hagyd magad kérdező. Nem kell feltétlenül háborúba szállni anyós pajtással, de tartsd a tisztes távolságot.

2017. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Én biztosan visszavágnék, hogyha ennyire alkalmatlannak és butának tartják a párodat a gyerekkérdésben, az nekik is eléggé nagy fricska, tekintettel ,hogy ők nevelték a párodat..

De egyébként kerek-perec meg kell nekik mondani,hogy ne szóljanak bele a magánügyeitekbe, nincsen hozzá semmi közük.

Ha nem értik meg, akkor kevesebbet kell nekik elmondani a dolgaitokból..Majd rájönnek,hogy tartsák tiszteletben az életeteket.

Kizárni nem kell őket, csak a nagyszülők, de nem is kell nagyon belebonyolódni a dolgokba, ha nem értik meg.

2017. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem szüleidnek igaza van, az szánalom, hogy semmi életcélod nincs, csak babakocsit tologatni. Az ilyeneken mindig jót nevetek. Burokban élők.
2017. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#4-es: nem írásos engedély kell, szimplán hogy ne nézzenek át rajtunk! Itt vagyunk, mi tudjuk mit vettünk eddig és mit nem, minket kéne megkérdezni, hogy mire van szükségünk, nem magának eldöntenie. jól fogalmazta meg egy szóval másik válaszoló: irányító. Teljes mértékben. Anno azt is szabályozni akarta hogy a fiával mennyit találkozhatunk...

Utolsónak pedig: nem tudom melyik kérdést olvastad el, de biztos nem ezt amit én írtam. Először mert nem az én szüleim, hanem párom szüleiről van szó. Másodszor, írtam hogy mindketten dolgozó felnőtt emberek vagyunk saját külön házban, amit mi tartunk fent. Ezek után nem értem miért pont az ne lenne normális hogy az ember gyereket szeretne. Meg van az alap, korban is ott vagyunk már, és mindketten úgy érezzük egy gyerekkel lenne teljes az életünk. Persze ahány ember, annyi felfogás.

2017. júl. 12. 16:45
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem jó fej szüleim vannak mégis voltak néha surlódáaok. Pl mi nem etetjük itatjuk rendesen a kutyákat mert ha bárki jön mindig pitiznek. Ezt anya és apa is rendszeresen megjegyezte. Miután hússzor megcáfoltam és nem használt akkor én is rendszeren megjegyeztem hogy sovány a macskájuk. A férjem nagymamája rendszeresen beszól hogy nem öntözzük a virágokat. Mert ha délután átjön a tűző napon csontszáraz a virág. De akkor mitől olyan szép? A férjem ugyanezt csinálja nála. Ő is vette a lapot. Múltkor anyum valami alap dolgot mondott a mosásról , beszóltam neki hogy már 7 éve csinálom. Mikor visszaszólunk akkor néha megsértődnek de belátják. És nektek is felkell venni a kesztyűt. Nemet mondani és visszaszólni, rendezni az erőviszonyokat. Én pl nem szeretem az ilyen beszólásokat az én házamban. Mindenki otthon rendezkedjen . És ha elégszer elmondod akkor egyszer megértik. Mivel a férjed szülei így neki kell felvenni a kesztyűt mert az nem olyan sértő. Nem vagy hisztis. Mivel a te házad ezért te döntesz. Ha te nem akarsz kertet akkor nem csinálsz. Ha az anyós kijelenti hogy biz bazt vesz a kiságy fölé és te neked nincs rá szükséged akkor mond meg hogy nem kell. Mondani kell és gyakorolni a nemet.
2017. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Az anyósok 90%-a kur va okos, a világon mindenkinél okosabb, Albert Einstein, Edison és Tesla együttvéve elbújhatna mögöttük. Tojd le a primitív fajtájukat.
2017. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!