Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért áll így...

Szerintetek miért áll így anyós-jelölt az életünkhöz?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja egy közös családi rendezvényen kijelentette amikor éppen a gyermek téma jött szóba, hogy nem örülne neki ha már szülnék mert mindennek megvan a maga ideje.

26 évesek vagyunk dolgozunk pár hét és összeköltözünk párommal. Szeretjük egymást nagyon tényleg jó kapcsolatunk van és közösen tervezzük az életünket. Az esküvö gyerek téma 1-2 éven belül mindkettőnk szerint aktuális. Ebben a párommal mi egyet is értünk. A vacsorán viccesen jött szóba hogy ha jól sikerülne az esténk akk 9 hónap múlva itt szaladgálna a gyerek. Anyukám megjegyezte hogy örülne már neki es párom is hogy jó lenne. De anyósom megjegyzése meglepetésként ért. Máskor is célozgatott rá hogy ráérünk meg h majd lesz gyerek később de ilyen nyíltan mèg soha. És eléggé rosszul esett a párommal mindkettőnknek. Átlagban jó a viszonyunk. Párommal télen lesz 3 éves a kapcsolatunk. Anyósom 50 alatt van.

Miért mondhatta ezz? Volt valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor mi a jó reakció?

Előre is köszönöm!! :)



2017. júl. 16. 23:15
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántásból gondolta szerintem, szimplán csak azt szeretné, ha még élnétek kicsit nyugodtan. Tapasztalta, hogy a gyermeknevelés rengeteg energiát elvisz.
2017. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

1. Akkor majd tessék szólni, ha itt van az ideje.

2. Hogy mikor van itt az ideje, azt mi szeretnénk eldönteni.

2017. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagytok még házasok és még egy percet sem éltetek együtt. Minden normális ember úgy gondolná, hogy még nincs itt az ideje a gyerekvállalásnak.
2017. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%
Joga van a véleményéhez, engem annyira nem zavarna, akkor vállalnék gyermeket, amikor mi akarjuk... Azért kíváncsian megkérdezném, hogy mire alapozza a kijelentését, főleg, hogy ő ifjabban szült... Megbánta? Attól még nektek lehet ideális ez az idő...
2017. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Hát úgy hangzott.. hogy ha holnap terhes lennék kiakadna. de igazából ha nem rólunk van szó megjegyzést tesz a velünk egyidősekre akik bulizgatnak és utazgatnak élik az életüket. Hogy a mai fiatalok csak 30 után szülnek meg h az egyik munkatársa is 36 évesen kapott észbe és vállal 2. gyereket. De mi bármikor szóbahozzuk az esküvőt is.- Majd. Nem vagytok elkésve.- ez a válasz.

Mondja ő aki 20 évesen férjhez ment 22 évesen szülte az 1 gyerekét. Oké h akk más világ volt. De könyörgöm majd elsüllyedtem úgy érintett ez. Mintha nem akarná h felnőjjünk. Szarul esett nagyon páromnak is meg nekem is. Főleg hogy a családban nálunk 3 évvel fiatalabb rokonlány jövőre megy férjhez és minél hamarabb gyereket akarnak. Erre meg semmit se mondott..

2017. júl. 16. 23:33
 6/39 anonim ***** válasza:
74%
Értsd már meg, hogy nem a korod miatt mondja, hanem a kapcsolatotok minősége miatt.
2017. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Együtt élünk most is csak most ő van nálunk itt alszik innen megy munkába stb.

Ez a hozzáállása akkor sem fog változni. Mert valami miatt ő ilyen.

Én értem h nem éltünk még együtt de nem hiszem h mindenki aki gyereket vállal x évig együtt él a másikkal v mikor eldönti h összeházásodnak. A volt párommal 4evig egyutt éltünk mégse vett el és megcsalt. Nem ezen van itt a hangsúly. Meg ő is tudja h nem akarunk gyereket holnap után. De ez a kijelentése meg ahogy felháborodott durván érintett minket..

2017. júl. 16. 23:41
 8/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, mi bajod. Anyád közölte a véleményét, hogy örülne már az unokának, anyósod pedig szintén közölte a saját véleményét, hogy ő nem. Na és? Úgyis akkor lesz esküvő és gyerek, amikor ti úgy döntötök, teljesen függetlenül anyád és anyósod véleményétől. Azon nem kattogsz, hogy anyádnak miért olyan sürgős az unoka?
2017. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem úgy értette, hogy majd akkor döntsetek így, ha 1-2 évet együtt éltetek előtte. (Egyébként lehet, hogy ez a "ha jól sikerül az esténk" is kiverte a biztosítékot, lehet, hogy az én párom anyja is dobna egy hátast, ha a párom egy családi vacsorán bejelentené, hogy este meg fog dugni, de hát ahány ház, annyi szokás...)
2017. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
23%
Hát, már ne is haragudj... 23 évesen jöttetek össze. Egyikőtök sem élte még ki magát. Férfiaknak konkrétan megtiltanám, hogy 30 alatt házasodjanak, pláne gyereket vállaljanak, hiszen az garancia a válásra. Tudom, hogy úgysem fogsz hinni nekem, de 100%, hogy nem fogtok együtt maradni, túl korán jöttetek össze. Úgy látom, az egész bandában csak az anyósod látja tisztán a helyzetet. Ennyire nem lehetsz begőzölve 26 évesen, hogy mindenáron már szaporodni kell...
2017. júl. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!