Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom, minden este megjeleni...

Anyósom, minden este megjelenik nálunk, mert látni akarja az unokáját, nekem meg már az idegeimre megy, mert pont fürdetés és vacsi időben állít be, halál nyugodtan végig nézni, hogy meg fürdetem a lányom, és meg várja míg végez a vacsival?

Figyelt kérdés
Pofátlanságnak tartom, egyrészt, hogy minden egyes nap jön, (és ha nem talál otthon minket fel van háborodva) másrészt pocsék időben állít be, ,mondjam a szemébe hogy nem tetszik a dolog, vagy mit tegyek, hogy ne legyek bunkó? Hasonló helyzetben volt valaki?
2017. júl. 16. 23:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem mondja meg neki a fia?
2017. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy bunkó, hogy ha közlöd, ez sok és kényelmetlen és nem engeded be, ha jön. Ha nem érti meg, mégis mit csinálj? Nem gyalogolhat át az életeteken.
2017. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem fogod tudni megoldani bunkóság néklül főleg, ha ez a szokás már berögzült nála.

Nagyjából kilencvenkilenc százalék az esélye, hogy megsértődik, bármilyen szépen mondod el neki, hogy szívesen látod, amennyiben szól előre, és nektek is megfelel az időpont, hívatlanul viszont nem.

2017. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A férjem sem akarja meg megbántani! De egyre inkább úgy érzem hogy elkerülhetetlen lesz, a legnagyobb baj hogy pár háznyira lakik tőlünk, ha ezt előre látom, tuti nem építkezünk a közelébe!
2017. júl. 16. 23:42
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Ez az átka a közelségnek ! Ő természetesnek veszi, hogy megnézi a kisunoka esti programját. Sajnos ezt nem lehet közölni vele sértettség nélkül. Mennyi idős a lányod? Nem tudod átadni 1-2 estére. Csináljatok programot magatoknak, talán így érzékeli az este időbeli fontosságát.
2017. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
94%
Szerintem le kell ülni vele beszélni ès megmondani hogy ez így nem jó, ez nem bunkóság
2017. júl. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
igen, de a fiának kéne beszélnie vele, mert a menyétől nagyobb bunkóságnak fogja tartani. kérdezőnek akkor kellene beszélnie vele, ha az ő anyja lenne.
2017. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

Valóban nagyon tapintatlanság, én is utálom, amikor későn, vagy egy ilyen bensőségesebb dologba zavarnak bele, pláne napi rendszerességgel nem viselném el. Gondolom egyedül van, unatkozik. DE igenis meg kell húzni a határokat, és meg kell mondani, ha valami zavar, ha nem akarjátok, hogy késöbb "bomba robbanjon".

Mégpedig a férjednek kellene jeleznie, mert az ő anyja. És ha meg is sértödik, de talán elgondolkodna rajta. Sőt egyáltalán nem biztos, hogy megsértődik, lehet valóban meg sem fordul a fejében, hogy ez Titeket zavar. Én alternativával probálnám elvenni az élét. Például megmondanám, hogy szeretnétek este már csak magatok lenni, de nagyon örülnétek neki, ha átjönne délután/ játszotérre/ vásárolni, stb. Igy a kapcsolat is személyes, anyós is érezné, hogy fontos, és nem lepattintani akarjátok. Nyugodtabb körülmények között és tartalmasabban lehetnének együtt a kislányoddal, és Te is nyugodtabb lehetnél. Késöbb pedig, HA olyan, akkor jól jön egy segítség, amikor Neked ügyeket kell intézni, vagy kicsit kikapcsolódnál.

Remélem hamarosan megoldodik a helyzet!

2017. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
84%

Már a legelső ilyen alkalommal közölni kellett volna, hogy ez az időpont nem megfelelő. Mivel ez azonban egyszer sem történt meg, így persze, hogy rendszert csinált belőle és meg sem fordul a fejében, hogy titeket ez zavar - hiszen nem szóltatok.

Most már kvázi lehetetlen lesz sértődés nélkül a tudtára adni a problémát, de ha szükséges, akkor meg kell tenni. Beszéljen vele a párod, tőle talán kevésbé veszi zokon. Legközelebb meg tessék kinyitni a szátokat és időben szólni, ha valami nem jó.

2017. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
51%
Szerintem beszéld meg a pároddal, hogy mi a helyzet, és akkor kiderül őt zavarja-e, és ha igen akkor majd ő beszél a saját édesanyjával.
2017. júl. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!