Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza van anyósomnak?

Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés

Októberben lesz az esküvőnk.

Ő 1 hónapja talált új pàrra.

Még senkinek nem mutatta be, az esküvőnkre akarja először hozni.

Nos a főasztalhoz egy idegen férfit nem szeretnénk ültetni hiába anyósom párja mi nem ismerjük.

Ezt el is mondtuk neki, ő megsértődött hogy ezzel őt kitaszítjuk.

Felajánlottuk neki hogy akkor ha a párjával akar ülni akkor a többiekhez tud csatlakozni.

Az sem jó, mert neki a főasztalnál van a helye.

Ami jogos, de nem egy idegennel az oldalán.

Mit tennétek?


2017. júl. 28. 17:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Nektek se mutatta be? Hát talán mutassa be most. Semmi oka az esküvőig várni.
2017. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Mivel ez a ti esküvőtök, azért gondolom ezt nem anyós pajtinak kell eldöntenie hanem tiszteletben tarthatná azt amit kértek.

Őszintén, én sem akarnám azt, hogy egy vadidegen üljön ott, de gondolom a párod se. (vagy ő végülis mit szeretne?)

A ti oldalatokról viszont negyed év van addig, van idő a kompromisszumra, mutassa be. Lehet valami ősjóarc a tag és akkor már nem is lenne nektek idegen.

2017. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Mutassa be nektek aztán eldöntitek hogy szeretnétek hogy ott üljön vagy sem. Amúgy biztos remekül érezné magát az úriember ha egy asztalni idegennel kell eltölteni az időt..mindenkinek jobb lenne ha bemutatná a családnak.

De egyébként sincs köze ahhoz, hogy hogy oldjátok meg az ülésrendet. Nem tudtok mindenkinek megfelelni és ne is akarjatok :)

2017. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy azért nem meri előre bemutatni, mert az ismeretlen apósod valójában anyós.
2017. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha bemutatná, és normális lenne, ülhetne az anyós mellé.

Ha bemutatná, és nem lenne normális, anyós ülhetne mellé a másik asztalra, ha akarna, de a főasztalra nem engednénk.

Ha nagyon nem lenne normális - erre is van esély - nem hívnánk meg őt, csak az anyóst.

Ha pedig be sem mutatná, hiába kérjük kiemelten, akkor talán hozhatná, de a főasztalhoz nem ülhetne.

Ülésrend lenne természetesen!

Több lehetőség nem jut eszembe. Az esküvőm napján pedig eszembe se jutna anyós kívánságait teljesítgetni.

2017. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha nagyon nem megy a dolog, kérhetitek úgy is az ülésrendet, hogy csak ti ketten üljetek a főasztalnál (nyilván az két személyes szokott lenni), a többiek meg kör alakban, vagy amilyenek az asztalok, ez étterem-függő. Én már voltam ilyen esküvőn, pedig ott semmi gond nem volt, csak a pár így szerette volna.
2017. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Ha valaki okot keres a gyűlölködésre, akkor az talál is :(

Ha ott ülne a "főasztalnál" mért fájna neked?

Mit számít?

2017. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem akarja addig bemutatni. Mi sem értjük, hogy mi ennek az oka.


A párom se akarja, hogy oda ültesse.

Végső megoldásként ha nem lehet vele semmire jutni akkor ketten leszünk.

2017. júl. 28. 18:51
 9/26 anonim ***** válasza:
13%

Az esküvőm napján pedig eszembe se jutna anyós kívánságait teljesítgetni.


Nekem meg eszembe nem jutna a vőlegényemet olyan helyzetbe hozni, hogy az anyja nem lehet mellette, mert én vagyok a menyasszony és mindenkinek kuss van.

2017. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
21%

Az anyós vendég az esküvőn.


A vendéget pedig megilleti a vendégjog.


Akit magával hoz az anyós (mivel az a párja lesz) őt is megilleti a vendégjog.


Kötelesek vagytok ugyan olyan státuszúnak tartani, mint az anyóst.


Tehát megkülönböztetett bánásmód, tisztelet, figyelmesség.


Ellenben, ha a pali visszaélne a vendégjoggal, akkor az első félreérhetetlen sértő cselekedetét értékelhetitek a vendéglátóval szembeni sértésnek és felszólíthatjátok az anyóst, hogy vezesse ki a párját és távozzanak, ha megtagadják, vagy szembeszállnak, akkor kivezetitek és a kapuban útjára engeditek, ha ellenáll, rendőrt lehet hívni.

2017. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!