Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan viszonyuljak anyósomhoz?

Hogyan viszonyuljak anyósomhoz?

Figyelt kérdés

Anyósommal nincs rossz viszonyom de amit az utóbbi időben művel minősíthetelen. Mindig mindenről van véleménye. Mindig okoskodik és mindent ő akar intézni.

2 hete voltunk a párommal és családjával egy szuper esküvőn. Ezt követően beszélgettünk erről és kiakadtam mert anyósom közölte velünk hogy nem kell még jövőre összeházasodnunk (annak ellenére hogy kb mindenki ezt kérdezte tőlünk). Sőt szerinte téli esküvőt kelleneajd tartani mert neki az tetszik. Meg hogy neki nem tetszik mindegyik ruha meg helyszín ám. Valamint hogy házasság nélkül nem preferálja a gyereket de azért megszólja aki későn szül.

Erre mit lehet reagálni? Hogy lehet ezt jól kezelni?

26N



2017. aug. 7. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy átnézel rajta, bólogatsz, bólogatsz, majd másképp lesz, ha meg erősködik az esküvő előtt, akkor nem hívnám meg.
2017. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Csak mosolyogj és bólogass.
2017. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
menj el dolgozni és akkor nem ragadsz le minden ilyen apróságon.
2017. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerencsére nem kell sehogy sem viszonyulnod, mivel nem az anyósod, hiszen Ti nem vagytok házasok. Ha tehát tárgyszerűen akarsz viszonyulni hozzá, akkor úgy viszonyulj, mint egy vadidegenhez és gondolkodj el azon, hogy érdemes-e egyáltalán viszonyulni hozzá.
2017. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem szólnék. Ha eljön az idő, akkor a saját illetve párom izlése szerint fogom tervezni az esküvőt és ha bárki bármit belepofázna, akkor megmondanám, hogy a mi esküvőnk és úgy lesz megtartva ahogy mi szeretnénk. Rövidre zárnám és nem hagynék nyitva semmiféle kiskaput amin besétálhatna és kavarászna össze vissza.
2017. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom hogy lehet ezt jol kezelni, szerencsere nekem messze lakik az anyosom, ritkan talalkozunk, mi kesz tenyek ele allitottuk okat. Ekkor es itt lesz az eskuvo. Kb vendegnek jottek, nem szoltak bele semmibe. Mindent akkor lattak eloszor.

Nem hiszrm, hogy ennyire kellene az anyosod velemenyere adni, vagy hallgatni. Velemenye lehet mindenkinek, ezzel nincs baj, es azert nem is konkretan teged, vagy a te otleteidet kritizalta, csak elmodnta neki mi tetszik. Na es? Nem az o eskuvoje lesz, nem az o dontese kell legyen, es ne is akarj neki ebben megfelelni. Hagy mondja ha akarja, vagy kontrazz ra azzal, hogy te meg milyet szeretnel, es hogy te hogy gondolod. Ha mar ilyen eszmecseret folytattok a dolgokrol, te is nyugodtan megoszthatode vele, hogy neked mi tetszik, es nyugodtan hozza is teheted, hogy neked marpedig olyan is lesz....

Az viszont eleg bunkosag tole hogy arra megjegyzeseket tesz, hogy mikor kellene osszehazasodnotok...nehogy mar ezt O dontse el! Ezt megertem hogy ezen kicsit kiakadtal, ez szerintem senkinek sem esik jol. Csak van aki felveszi, van aki nem...

2017. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Én azt mondtam volna, hogy Gizi néni, igazából teljesen mindegy, magának milyen esküvő tetszik, mert a miénket úgyis mi döntjük el, és úgysem szólhat bele senki.
2017. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy az utolsó is írta. Csak rendkívül oda kell figyelned, hogy se sértő stílust, bántó modort ne használj. Mosolyogva és kedvesen mondd el neki, amikor előkerül a téma nála, hogy Ti úgy fogjátok csinálni, hogy ekkor-akkor, ide-oda, stbstb. Nem kioktató hangnemben, sem flegmán, sehogy. Csak kedvesen-mosolyogva. Tényleg ne érződjön belőled rosszindulat, és hosszú-távon könnyebben elfogadja, hogy nem neki van döntő szava a ti életetekben.
2017. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
neked nincs anyósod, tehát nem kell sehogy sem viszonyulnod, a párzás az nem családi kötelék
2017. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

"Anyósnak" van véleménye, na és? Miért baj ez? Ő mondja a magáét, ti meg csináljátok ahogy ti gondoljátok.


"Anyós" a világon semmit nem tud tenni azon kívül, hogy elmondja a véleményét.

2017. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!