Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jobb az az anyós/a...

Szerintetek jobb az az anyós/após és meny/vej kapcsolat ahol a sógor ellenkező nemű?

Figyelt kérdés

Gondolok arra pl. Egy családban nincs lány gyermek és mikor az egyik fiú haza visz egy lányt az "anyós" majd kicsattan az örömtől, mert lett egy "lánya"? Vagy ha egy lány viszi haza a barátját a lány tesókhoz, (és esetleg bármilyen is nehéz az apának elfogadnia, hogy a kicsi lánya hazahozott vkiz) akkor az "após" is kicsattan az örömtől mert "lett" egy fia? Persze fontos mindkét példában, hogy legyen közös érdeklődés, de az én körömben azt figyeltem meg, hogy többnyire ez van, míg ahol van azonos nemű sógor ott többnyire nincs jó kapcsolat a szülők és a barát/nő között.

Nálatok ilyen téren mi a helyzet? Az én barátomnak van egy öccse (aki nálam 1évvel idősebb) vele is tök jól elvagyok meg mimdenkivel a családban, míg egy barátnőmnél (ahol a fiúnak van egy húga) az "anyós" annyira nem csípi a lányt


2017. aug. 10. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a sógorom a nővérem férje velem azonos nemű és jó a kapcsolat mindenkivel. Egyedül a tesóm nem jön ki túl jól az anyósával, és ott sógorom az egyetlen gyerek neki nincs testvére, ugyan akkor az apósával aki külön él mert elváltak a szülei nincs ott probléma. Onnan van mostohatesó egy lány mármint a sógorom mostohatesója, apjának a nevelt lánya, de ott nincs gond, jól kijönnek.


De amit te írsz én észrevettem a barátnőmnél hogy ők hárman testvérek, mindhárom lány. Az anyós és após jelöltemék szinte kicsattantak az örömtől amikor megismertek és szinte már saját gyerekükként kezelnek engem. Ott például ez van amit észrevettem. A barátnőm a középső lány, annak a húga egy tipikus lázadó rocker eléggé furcsa lány, amolyan fiús beütései vannak és én vele például nem jövök ki jól, ő nem kedvelt engem soha sem, de nem érti senki mi alapból.

A nővérével pedig jól kijövök szintén, ennek oka az hogy őt már régebb óta ismerem mert velem egy idős és egy suliba jártunk, meg képzésre, és dolgoztam is vele, ő által ismertem meg a barátnőmet.

2017. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tesómnál van hasonló. Egy olyan nőt talált, aki az anyukájával és a nagymamájával él (testvérei nincsenek). Most ő az egyetlen férfi a házban, nagyon szeretik, kb. saját fiukként.

Nálunk más a helyzet, a férjemnek laza a kapcsolata a családjával, négy testvére van. Engem elfogadtak, ami jó, de el is tűnünk a sokaságban, nincsenek közvetlen konfliktusaink, inkább amolyan messziről jött rokonok vagyunk, akik arra a pár órára nagyon kedvesek.

De emlékszem, még nagyon régen jártam egy fiúval, akinek egy öccse volt. Nagyon csíptek a szülei, a végén már többet beszélgettem az anyjával, mint vele. Az öccsének is volt barátnője, de ő kicsit visszahúzódó volt, vele emiatt keveebbet beszéltek, de őt is szívesen fogadták, kedvelték, szóval a jóindulat mindkettőnk irányába megvolt. Ebben biztos benne volt a "végre lányok a családban, juhé"-érzés.

2017. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

A férjemnek egy öccse van, nekem egy húgom és egy nővérem.

Az ő kapcsolata nagyon jó az én családommal, teljes mértékben családtagként van kezelve, mindenki szereti és elfogadja, ő is nagyon szereti a szüleimet is.

Viszont az ő családjával még neki sincs normális kapcsolata, nem hogy nekem, hiába ellenkező nemű a sógorom mint én. Abszolút nem ezen múlik szerintem. A szülei maradiak, mindenbe bele akarnak szólni, a férjem öccsét zsinóron rángatják a mai napig, és nem tudják elengedni, hogy külön életet éljen, főleg az anyuka. A sógorommal sincs jó viszonyom, amolyan felszínes, "hogy vagy" meg van, de egyébként abszolút nem érdekeljük egymást, bár őt a saját testvére sem érdekli, alapból itt kezdődnek a problémák. Tehát nem, én nem érzem jól magam a férjem családja körében, ők is csak felszínesen kedvelnek engem véleményem szerint, de legalább nem járunk össze sűrűn ;)

2017. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Van ahol igen és van ahol nem ...anyósomnak 2 fia van (apóst nem ismertem meghalt) azt megértem,hogy anyós engem nem bír mert amióta képes volt a kórházba bejönni azért,hogy pofámba vágja azt,hogy hála istennek elvetéltem,és ezzel nagyon feldobtam a napját...amúgy is rosszul esett,de egy 11. heti vetélésnél meg pláne,hát nekem közellenség lett (mondjuk azóta lett 3 gyerek) ,de sógor felesége a másik fele mert amúgy anyós akárhogy is alázza kenyérre lehet kenni szegény nőt. Neki az a hibája,hogy vegán és a drága fia nagy puffancsból teljesen normál egészséges súlyra fogyott mellette ,mert teljes mértékbe átvette azt az étkezést és nem orrba szájba zabált mindent reggeltől estig. Noh anyós szerint halálra éhezteti a kicsi (43 éves) fiát és ezzel a táplálkozással teszi tönkre az egész életét. Most nagyon gonosz leszek,de anyósnak eszébe se jut így közel a 70-hez,hogy ha véletlen olyan sorsra jut,hogy ápolgatni kell akkor bizti nem a 2 fia fogja a szaros fenekét törölgetni ,de hogy ilyenek után én se az is biztos.
2017. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs összefüggés..jobban osszepasszolo es kevesbe passzolo emberek vannak..férjemet sajatjukkent szeretik anyuek kb. Elso perctől...engem is elfogadnak anyosek,teljesen jo a viszony..sogornommel viszont nem talaljak a közös hangot..a ferjemnek is meg nekem is fiú tesonk van.
2017. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nem függnek össze.

Jó anyós/após és meny/vő viszony ott van, ahol minden érintett fél viszonylag normális. Mivel ez csöppet sem általános, ezért ritka a jó viszony.

2017. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!