Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy leakadjon...

Mit tegyek, hogy leakadjon rólunk az anyós?

Figyelt kérdés
10 éve együtt vagyok a (most már)férjemmel. Az anyja nekem soha nem volt szimpatikus,igaz velem nem sokat foglalkozik. Két fia van. A férjem bátyját mindig imádta,elhalmozta,mindent elnézett neki. A férjemet pedig kihasználta. Furikáztatta magát,elvégeztette vele a kerti munkát,pénzt kért(hogy a sógoromnak adja természetesen...). Megmondtam a férjemnek hogy ez így nem igazságos,megértette,és valamennyire elhidegült a kapcsolat. A sógorom volt kénytelen a feladatok egy részét maga megoldani,a másikat az anyós,mert semmi baja nincsen. A sógorom kiment külföldre,azóta az anyós megint a férjemet akarja ugráltatni. Én terhes vagyok,mondtam neki, hogy ez így nincs rendben, hogy ilyen állapotokba szüljem a gyereket. Az anyós viszont nagyon sajnáltatja magát, pl hogy tudja hogy ő már öreg és senkinek se kell, hogy a fiának már én és a gyerek vagyunk a legfontosabbak(ami nem értem miért probléma), hogy neki már élni sincs kedve. Lehet hogy tényleg depressziós,nem tudom,de félek, hogy ezzel eléri amit akar, én ebből talán nem kerülök ki győztesen, de újszülött gyerekkel lelépni szinte öngyilkosság. Nem lenne bajom,ha néha kérne segítséget,de ő nem olyan,neki mindig kell valami. Busszal is eljuthatna ide-oda,nem kell ahhoz a párom.
2017. aug. 16. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Férjed heti 1x, NEM HÉTVÉGÉN, hanem hétköznap meló után elmegy 2 órára az anyjához, hogy miben tud segíteni, majd hazamegy, az anyós meg szépen elgondolkozik, hogy hol rontotta el.
2017. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Megértelek, mivel az én anyám is ilyen, csak mivel nálunk én vagyok a nő, így nálunk a páromat ugráltatja. Sajnos rájátszik a bűntudatomra, az érzelmi manipulációjával mindent elér (az ilyen fajta nő általában már a gyereke kicsi korától kezdve építi le a gyereket, hogy szófogadó csicska legyen belőle). Nagyon nehéz lehet a párodnak, én javaslom, forduljon pszichológushoz, én nemrég kezdtem el ezügyben járni. Ez sajnos nem egy olyan probléma, amit az ember egyszerűen leküzd, mivel gondolom ha nemet mer mondani az anyjának, arra az anyja agresszíven reagál és erősen bűntudatot kelt (pl én egyszer nem furikáztam el anyámat valahova, erre nekiállt bőgni, hisztériázni, összehordott rám kígyót-békát, ajtót csapkodott...stb., holott ottvolt a saját autója, mehetett volna azzal). Nem könnyű az ennyire manipulatív anyát leépíteni.
2017. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Meg fogja oldani az anyos sajat maga is a problemait. Nem kell belemenni a jatszmaiba. Talan le kene vele ulni beszelni, es elmondani neki, mit gondoltok a viselkedeserol. Illetve azt is, hogyan tudjatok ot segiteni, es hogy szamithat ratok bizonyos hatarokon belul. Ha nem ertek ra akkor meg meg kell bizni valaki mast, aki tud vele napi par orat foglalkozni.
2017. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talan kellene neki egy tars....
2017. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!