Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, anyós egyedül neveli őt és a kisebb testvérét. Mindketten tanulunk (másod és harmad évesek vagyunk ugyanazon az egyetemen), a kistestvér kiiskolás. Párom nem jön ki a szüleimmel (kölcsönösen nem akarjak látni egymást), így csak én szoktam menni hozzájuk, a nagy távolság miatt ilyenkor 2-3-4 napig ott vagyok. Jelenleg csak a saját ételem és az odautazásom tudom finanszírozni, eddig szoktam venni közös használatú dolgokat, ha láttam, hogy kevés van belőle, jelenleg ezt nem tudom megtenni. Nem dolgozom egyéb családi dolog miatt. Náluk én főzök páromra, aki speciális étrend miatt külön eszik a többiektől. Segítek a ház körüli dolgokban, ha megkérnek rá, a mosogatást, párom szobájának takarítását és a bevásárlást kérés nélkül megcsinálom. A húgira szinte egész nap én vigyázok, ezért sajnos magamra nem sok időm van, kettesben nem tudok lenni a párommal, a kislánnyal nem lehet megértetni, hogy ne zavarjon minket. Ha nem az van amit a kislány akar, akkor panaszkodik és mi (vagy én) vagyunk elmondva mindennek, hogy mit képzelünk magunkról.

Volt már olyan, hogy magamnak megvettem a szendvics hozzávalóit, majd anyós ezt megcsinálta a kislánynak és mikor párom számon kérte, annyit válaszolt, hogy így legalább én is adok a közösbe. Többször nem fizette ki, ha neki hoztam valamit a boltból ugyanezzel az indokkal. Többször hallottam, hogy megszólt az ismerősei előtt, hogy nem csinálok semmit, fekszek egész nap, viszem a pénzt.

Ti mit tanácsolnátok, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Valóban ennyire elviselhetetlen lennék?


2017. aug. 17. 15:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is a helyedben nem járnék a szülök nyakára, pláne nem több napra.

Másodszor elogndolkodnék, hogy ilyen családba be akarnék-e kerülni.

Harmadszor a párkapcsolatot megoldalám szülök nélkül (Mert a te szüleid sem jobbak, mint a párodé.)

2017. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Menekülj!Ne akarj anyóssal együtt élni!
2017. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Nem akarok együtt élni vele, de szeretnék párommal találkozni és máshogy nem tudjuk megoldani.

Tisztában vagyok vele, hogy az en szüleim még rosszabbak, mert találkozni sem hajlandóak párommal.

Nem szeretném emiatt elhagyni páromat.

2017. aug. 17. 15:09
 4/39 anonim ***** válasza:
94%
Akkor meg kerestek munkát a suli mellett,és albérlet.
2017. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
73%

Értem.És ha jól értem,a párod anyjából sugárzik a rosszindulat irányodba.Nem akarlak elkeseríteni,de ha megfeszülsz sem fogsz tudni ezen változtatni.

És bár nem vagyunk egyformák,de az én képemről lesülne a bőr,ha a gyerekem párja itt lenne,és nem adnék neki enni,hanem elvárnám,hogy hozzon magával...

2017. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Szeretnénk közös albérletbe költözni, ha végeztünk az iskolával. Mindketten felvételt nyertünk a kollégiumba, ezért nem akartunk már most albérletbe menni, inkább félreraknánk a különbözetet (albérlet kollégium). Úgy gondoltuk a nyarat kihúzzunk ilyen találkákkal (eddig nem volt probléma).
2017. aug. 17. 15:25
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
Mar nem sok van a nyarbol, aztan talalkoztok a kollegiumban.
2017. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék ilyen 'haragban' elválni, szeretnék jó viszonyt ápolni vele.
2017. aug. 17. 15:38
 9/39 A kérdező kommentje:
Párom megsértődik, ha nem akarok jönni. Édesanyja viselkedését azzal indokolja, hogy ő mindenkivel ilyen és ne foglalkozzak vele.
2017. aug. 17. 15:40
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Tökmindegy, én akkor sem mennék.
2017. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!