Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok velük puszilkodni,...

Nem akarok velük puszilkodni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nálunk nem volt divat a puszilkodás. Anyám sose szerette, ha megpuszilják, de még a érintéseket sem. Számomra ez a természetes, ebben nőttem fel.


A pároméknál viszont teljesen más a helyzet. Puszi minden egyes r*hadt alkalommal. Minden hétvégén találkozok velük, de ha átmegyek pénteken, szombaton meg vasárnap is, akkor minden alkalommal puszi-puszi megérkezéskor és távozáskor is.

Bejátszottam párszor, hogy direkt csak mosolyogtam rájuk, és nem léptem oda puszit adni. Hátrálni nem hátráltam el, mert az sértő lenne nekik, és megbántani nem akarom őket. De már nagyon elegem van... sajnálom, de rendesen gyomoridegem van amikor megyünk hozzájuk és állandóan jönnek a puszival.

Tegnap szintén náluk voltam, csak após volt otthon. Nem mentem oda hozzá puszit adni, de rendesen köszöntem. Erre jön utánam a szobába, hogy "adjál már egy csókot"... Utálom az egészet.


Nem azzal van a bajom, ha mondjuk karácsonykor ajándékozásnál adunk egymásnak, vagy ha mondjuk ritkán találkozunk, üdvözlésül. De sajnos túl gyakran találkozunk, és ez nekem sok.


Páromnak szóltam erről, hogy finoman beszélje rá őket, hogy én ezt nagyon nem szeretem, de ő csak azzal jön, hogy most mit csináljon?! Szóval nagy segítség.


Ha esetleg rákérdezne valaki: nincs semmi bajom anyósékkal, nem kifogást keresek, hogy beléjük kössek. Szeretek velük beszélgetni stb., de ezt a puszi-puszi dolgot rühellem.



2017. aug. 20. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy összenőve a pároddal, nem kell minden hétvégén neked is lemenned a szüleihez.
2017. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Volt időszak amikor nem mentem, anyós egyből kombinálni kezdett, hogy mi bajom van vele...


Ja, és már próbáltam hárítani, amikor le voltam izzadva (nyaralásból jöttünk haza, ők vártak a busznál), de mintha a falnak beszéltem volna. Ez undorító is szerintem.


Sőt, mikor egyszer a fogam fájt is hárítottam, akkor meg kitalálták, hogy csak az arcom másik oldalára adnak... Reménytelen.

2017. aug. 20. 13:19
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Pár alkalom után egyenesen szólhattál volna. Most már baromi kellemetlen lesz.
2017. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt ki a faszt érdekel a véleménye? Nem akarsz elmenni, más dolgod van, kombinálja a fogót :D téged békénhagyhat, az én anyósom tőből leszar, sőt.. Ne is menjek soha át hozzá, de a páromnak le kell mennie 1 hónapban 24 napra, 6 napra az enyém...
2017. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált, hárítottam és a többi és a többi.. Mondjuk mikor próbálta kitalálni mi lehet a gondod, elmondhattad volna, hogy minden jó, de gyűlölsz pusziszkodni?! Ezt a mai napig megtehetnéd, akármikor.
2017. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Már ott tartok, hogy megmondom a legközelebbi alkalommal, hogy amúgy utálok puszilkodni... Csak ezt akartam elkerülni. Páromnak már nem egyszer szóltam. Ha ő szépen elmondaná nekik, hogy én ezt nem szeretem, ne csinálják, szerintem nem lenne belőle balhé, de ő nem hajlandó erre. Kellemetlen neki.

Nekem meg ez kellemetlen, de egyszer tényleg az lesz a vége, hogy szólok. Csak a hogyan a kérdés...

2017. aug. 20. 13:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én sógorom kerek-perec megmondta, hogy ez náluk nem szokás, és nem szeretne velünk sem puszival köszönni. Én elfogadtam a dolgot.
2017. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés, hogy hogyan?! Azért akarsz nekik durván szólni, mert eddig nem jöttek rá maguktól, hogy mi a baj?!
2017. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én simán megmondanám nekik udvariasan, de egyértelműen, hogy nem szeretek puszilkodni.


Ha ezt képtelenek tiszteletben tartani, akkor sok jóra nem számítanék.


"Páromnak szóltam erről, hogy finoman beszélje rá őket, hogy én ezt nagyon nem szeretem, de ő csak azzal jön, hogy most mit csináljon?! Szóval nagy segítség."


Nem akarok vészmadárkodni, de ha ha a párod ezt nem képes felvállalni a szülei előtt, és határozottan megkérni őket, hogy álljanak le ezzel az "adjál már egy csókot" nyomulással, akkor sajnos lesznek ennél komolyabb problémáitok is a kapcsolatotokban.

2017. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem igaz, hogy nem bírod ki hétvégente azt a pár puszit!
2017. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!