Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit vigyek ajándékba a párom...

Mit vigyek ajándékba a párom családjának?

Figyelt kérdés

anyukának elsősorban cserepes virágra gondoltam, édességet nem nagyon eszik, apukának borra, de sörös típus, ami szerintem furán venné ki magát. tesóknak édesség, esetleg a lánytesónak lehetne fürdősó? vagy az hülyén néz ki, ha a fiú édességet kap? barátomnak mit vigyek?

vagy anyukának talán konyhai dolog, fűszertartó, óra, ilyesmi? az már túlzás?



2017. aug. 30. 10:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagy anyukának kávé?
2017. aug. 30. 10:16
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Most mész hozzájuk első alkalommal? A testvéreinek egyáltalán nem kell ajándékot vinned, hacsak nincs szülinapjuk. Ilyenkor az ajándék egy gesztus, hogy vendégül látnak, ezért felesleges a testvéreinek is vinni valamit. És igen, a komolyabb tárgyi ajándék nagyon túlzás egy ilyen alkalomra, őket is kellemetlen helyzetbe hozhatod.


Én a helyedben sütnék egy tálca sütit, és azt vinném.

2017. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


szeretnék mindenképp a testvéreinek, hiszen ők is otthon lesznek és nem akarok ott hülyén kinézni, elsősorban csokira gondoltam őket illetően.

igazad van, nem kell túlzásba esnem, az elég hülyén venné ki magát...

2017. aug. 30. 10:21
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha fiatalkorú vagy, akkor nem adsz ajándékba alkoholt.


Nem adunk olyan dolgot ajándékba, ami testtel közvetlenül érintkezik, kivéve, ha magunk is érintjük az adott testet, azaz nincs fürdősó.


Édesanyjának pár szál virág, és egy doboz csokoládé, mer a háziasszonyt illik köszönteni bemutatkozáskor. A testvéreinek csokoládé. Ennyi.

2017. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem túlzás :D

Tesóknak egy-egy tábla csoki elég.

Anyukának inkább vágott virág.

Apukának jó a bor.

Barátodnak semmit sem kell vinni :D

Én mondjuk nem vinnék mindenkinek külön ajándékot, hanem sütnék egy tálca sütit és azt vinném.

2017. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm!


nem vagyok már fiatalkorú, apukával kapcsolatban tanácstalan vagyok...

barátomnak mit vigyek?

2017. aug. 30. 10:23
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor is vihetek bort, ha inkább sörös? nem veszi ki hülyén magát, hogy ennyit sem tudok, hogy nem szereti?
2017. aug. 30. 10:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátodnak semmit sem kell vinned! Hidd már el. Tök hülyén jönne ki. Ő a párod, nem neki akarsz bemutatkozni.

Mit jelent az, hogy apuka sörös? Soha nem iszik bort? Utálja? Sörből szoktak ilyen kis csomagok lenni, amiben különlegesebb fajták vannak. Pl. Belga sör válogatás. Az szerintem jó ajándéknak is.

2017. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Első alkalommal nem viszünk alkoholt a férfinak, ezt értsd meg.
2017. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem az ajándék számít, hanem a gesztus. Tényleg nem kell túlzásokba esni, és te most arra készülsz. Ha bemutatkozol a családnak, és most mész hozzájuk első alkalommal, mert mondjuk vacsorára hívtak, akkor tényleg jó lehet a vacsorához illő dolgot vinni. Süteményt, bort. Nem kell foglalkozni azzal, hogy ki mit szeret. Bár a sörválogatás is jó lehet. De ne megvenni akard a szeretetüket. (Tudom, hogy nem ez a célod.)

Szóval hasonló esetben én elmennék a cukrászdába, és vinnék mindenkinek egy szeletet például az év tortájából, hiszen annak aktualitása is van. És akkor mindenki egyformán ugyanazt kapta, nem kell tovább gondolkodni. Mondjuk én pasi vagyok, nem szoktam túlbonyolítani ezt. Anyukának virág, apukának bor és kész.

2017. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!