Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vita az örökség körül: szerint...

Vita az örökség körül: szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, apósom elég tehetős ember volt. 2 éve hunyt el, most vannak túl a férjemék (hárman vannak testvérek) a hagyatékin, ingatlanok eladásán, mindenen. Felajánlottak az anyukájuknak, hogy kifizetik a hiteleit, így annyival több pénze marad, nem lesz adóssága nyugdíjas korában. Ő azonban azt szeretné, ha ezen felül befizetnék egy nyaralásra őt és a párját és megkapná az egyik autót. A gyerekei ezt nem szeretnék. Ő viszont most érzelmi zsarolásba kezdett: ő nevelte fel őket miközben az apjuk csak a nőket hajtotta (ebben van igazság; de ha gond volt, akkor a gyerekei mellett volt), tartoznak neki ennyivel, ha nem kapja meg az autót és a nyaralást akkor a hiteleit se fizessék ki, majd ha beledöglik a munkába boldogok lesznek. Nagyon csúnyán beszél apósomról, ami nyilván fáj a gyerekeinek.


Én nem szeretnék beleszólni, de szerintem nem jogos amit kér. Ti mot godnoltok? Ti megadnátok amit kér?


2017. aug. 31. 11:23
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem okoz gondot, megengedhetik magukat, akkor miért ne???

Én biztosan nem sajnálnék egy nyaralást anyukámtól. Volt, hogy már vittem, befizettem nyaralni. Pedig még csak örökség sem volt, egyszerűen csak én többet keresek és örülök, ha segíthetek neki időnként.

Ha több autó van, akkor miért ne lehetne az egyik az övé?

Mondjuk jó lenne tudni, hogy mekkora az adósság. Ha valaki nagyon nagy összeg, akkor örüljön, hogy attól megszabadul és akkor talán a saját fizetéséből is el tud menni nyaralni.

2017. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
85%
Ha azt kérné, hogy fizessék be a gyerekek magukat és családjukat , meg az anyóst egy közös nagy családi nyaralásra, akkor belemennék. Na de, hogy az új párjával akar nyaralgatni? Hát lókuki a s*ggébe!!
2017. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
76%

Már ne is haragudjon a kedves mama, de mit képzel magáról? Elváltak, nyilván ha állapítottak meg kapott eddig valamit a volt férjétől. De semmi egyéb kötelezettsége nem volt apósodnak és így a fiainak se az örökségből.

Férjed helyében azt mondtam volna a követeléseire hogy akkor a hiteleit is fizesse ki maga. Ők nagyvonalúan felajánlották a hitelei nullázását de az neki nem elég.... Hát mondtam volna szépeket neki. Tegyetek rá magasról költségek magatokra, gyerekeitekre, ahogyan apósod is szeretné.

2017. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
84%

Ezek szerint a halott férj "finanszírozná" az új pasas nyaralását?

Nagyon morbid!

2017. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
20%

#4-es!


Es a leirtak szerint, az elo ferj/apa finanszirozta baratnoit, amitol elesett a feleseg es gyerekei. Nem art a halott ferjnek egy-ket dolgot jova tenni. Szoval?

2017. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
30%
Amugy gyerekei miert nem szeretnek mamat elkuldeni egy nyaralasra es egy hasznalt autot odaadni neki?
2017. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Anyagilag mindig támogatta apósom a gyerekeit és egy ideig anyósomat is.

Nem kedvelik az új párját, ezért nem szeretnék. Velünk és lányával mehetne nyaralni, hívtuk többször, de úgy nem szeretne.

2017. aug. 31. 12:07
 8/50 anonim ***** válasza:
15%

"Elváltak, nyilván ha állapítottak meg kapott eddig valamit a volt férjétől."


Mit kapott volna? Max tartásdíjat a gyerekekre, ami fedezte a nevelési költségeiknek EGY RÉSZÉT. Nyilván nem véletlen, hogy hitelei vannak...3 gyereket felnevelt az anyósod egyedül, míg apu élte világát - meg "ha gond volt, akkor a gyerekei mellett volt", ezen mit kell érteni: megpaskolta a vállukat, hogy "jó'van, fiam, majd minden rendbejön"? Én nem sajnálnám ilyen körülmények között az anyámtól a használt verdát meg a nyaralást sem, gondolom, nem a Bahamákra akar menni all inclusive 3 millióért.

2017. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Két autó volt, az egyiket a sógornőm tartja meg mert neki nincs, a másikat pedig a másik sógonőm fogja használni mert olyan helyre költöztek ahol a tömegközlekedés a 0-val egyenlő, így könnyebb nekik a 3 gyereket logisztikázni. Ebben ők hárman megegyeztek, a gyerekek között nincs vita.
2017. aug. 31. 12:12
 10/50 anonim ***** válasza:
93%

A leírt plusz kommentek alapján én nem engednék neki. A kocsikat nem azért tartották meg a tesók, mert irigylik tőle, hanem mert szükségük van rá. Remélem, meg lehet magyarázni anyósnak, hogy nekik már saját életük és családjuk van, és akkor az lesz az elsődleges.


A nyaralásra meg, meg lehet mondani, hogy tőle nem sajnáljuk, de megérthetné, hogy kedvelik az új párját, és őt nem akarják a saját örökségükből utaztatni. Ha idős korára megbolondul és egy kuki miatt megsértődik a tulajdon gyerekeire, lelke rajta, ha tovább lesz hiszti, akkor bizony a hitelt sem fogják fizetni... magának csinálta a hitelt és a bajt, szóval a saját lelkén szárad ez majd. Ha meggondolja magát, és a gyerekeivel és szívesen menne nyaralni, akkor szeretettel várják.

2017. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!