Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem megalázó?

Csak szerintem megalázó?

Figyelt kérdés

Párommal 3 hónapja vagyunk együtt. Eleinte hajtogatta hogy imádni fogom az anyukáját és alig várja hogy bemutathasson mert ő a világ legjobb embere. Aztán teltek a hetek és minden hétvégén kitalált valamit hogy most ezért, máskor azért nem ér rá az anyukája. Nem különösebben zavart mert én sosem kértem hogy mutasson be, szerintem ez nem meghatározó, habár őt a családom már ismeri. Aztan egyik hétvégén amikor az anyukája megint "nem ért rá", eljöttek a páromhoz, felhívta és mondta hogy jönnek, mire mondta a párom hogy nyugodtan mert itthon vagyunk. Erre anyuka visszakerdezett, hogy "ha ő is? Akkor nem megyünk fel csak te gyere le.", Ez után kezdett furcsa lenni és láttam paromon hogy fél hogy meghallottam. Miután anyja elment, megkérdezem mi a baj és elmondta, hogy furcsa számomra hogy idejön hozzá az anyja de nem jön fel hozzá és hogy "sosem ér rá". Erre párom közölte, hogy valójában azt mondta az anyja, hogy ha majd komoly lesz a kapcsolatunk, akkor mutasson be, ő addig nem akar megismerni. Kérdeztem hogy mi alapján ítéli meg az anyja, hogy mikortól elég komoly a kapcsolatunk, és azt mondta párom, hogy szerinte néhány hónap. Ez számomra logikátlan, mert mi érezzük és tudjuk, hogy milyen a kapcsolatunk, de mindegy. Eltelt pár hét és párom véletlenül elszólta magát, hogy az anyja amúgy is azt mondogatja ha rólam van szó, hogy dobjon ki. Visszakérdezetem hogy ezt mégis miért? Erre jött a helyesbítés hogy csak egyszer javasolta mikor összekaptunk valamin... Tovabbra is az anyuka van mentesitve, hiszen ő jó ember és joga van velemenyt nyilvánítani (rólam, ismeretlenül). Közben megszokottá vált, hogy kb minden második hétvégén párom elmegy az anyukájához családi ebédre, amire ugye én nem vagyok hivatalos, de hogy együtt tudjunk lenni hétvégén, én addig nála kuksolok, addig takarítok vagy főzök... Utóbbi hétvégén anyuka felhívta a páromat és kérdezte mit főzzön neki, párom mondta hogy semmit mert én főzök, erre anyuka vihogva megkérdezte, hogy "miért tud főzni?". Majd ezt még tetéztük múlt héten, mikor is párommal töltöttem volna a szabadnapom de anyukája délután át kellett jöjjön valami ügyintézés miatt hozzá. Így mondtam, hogy inkább haza megyek, mivel tudjuk hogy nem akar találkozni velem. Erre párom azt mondta, maradhatok, majd maximum addig bemegyek a szobába, amíg ott van az anyja. Most komolyan, csak szerintem megalázó??? Miért utál ennyire ismeretlenül? Kérdeztem a párom is hogy mit ártottam neki, miért ilyen már ismeretlenül velem? Erre az a válasz, hogy joga van bármit véleményezni és gondolni és ha ő vagy én úgy akarom akkor sose kell majd találkoznom vele. De szerintem ez nem normális...

25N, 26F


2017. szept. 4. 09:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, te tényleg egy ilyen töketlen muksóra akarod pazarolni az életedet?


Komolyan, én már rég kivágtam volna. LAZÁN asszisztál hozzá, hogy az anyja megalázzon... de ha ez neked jó.

2017. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is érzed, mit kéne tenned. A leggázabb ebben a szituban a párod, hogy 26 évesen képtelen helyretenni az anyját.
2017. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%
ez már tényleg túlzás az anyuka részéről, nem is az van hogy még nem kedvel, hanem hogy már nagyon utál téged. Mivel nem ismer csak egy ok lehet: anyuci félti kicsi fiát elveszi tőle egy másik nő. Jogos részedről hogy zavar, a kisfia léphetne valami értelmeset, pl szól anyucinak, hogy oké ha nem akar találkozni akkor nem fogtok ti ketten találkozni, legalábbis nem mostanában, és nem is kell hogy szeressen, de akor legalább ne járjon le. Elég anyucipicifia a barátod. Ha szeret álljon ki érted, mert így anyuci szabadon gázol át rajtad, mikor épp csak kedve tartja.
2017. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
94%

Itt nem az anyosod a hibás, hanem a párod..


De mielőtt elkezdem, lehet, hogy előtted sok ilyen 4-5 hónapos kapcsolatai voltak, a következő monológ akkor érvényesül, ha 1 év után sem változik:


Forditsuk meg:

Anyukád azt mondja, hogy nem kíváncsi a párodra, és ez neki rosszul esik, de kitől várná a megoldást? Tőled vagy anyukádtól? Persze, hogy tőled, neked kéne eldontened, hogy tökösebb leszel, majd rendre utasitod anyukádat, vagy még nem nőttél fel eléggé egy párkapcsolatra, és nem tudod elengedni a párodat, mert ő látszólag szenved.


Na most, hogy szemléltettem, szépen döntés elé állítod a pasid, mondod, hogy lelépsz, mert nem anyucitól akarod tudni, hogy milyen pózban dughattok.

2017. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
95%

A "párod" sem normális,az anyja meg pláne nem.

Még most szállj ki ebből a rémálomból.

Ha megváltoznának a későbbiekben,amire nem sok esély van,akkor is ciki lenne ezek után a szemükbe nézni.

2017. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Nyilván beszéltünk erről és párom azt mondta, megkérte hogy ne akarja szakításra ösztönözni mert végre talált egy nőt akit szeret és nem fog elengedni. (Ő fogalmazott így). De ettől nem fog az anyja kevésbé utálni.
2017. szept. 4. 09:44
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
Jó ég, milyen beteg emberek vannak. Lehet, hogy nem szándékosan akar megalázni, de mégis azt teszi veled az anyuka és a fia is. Nem igaz, hogy ennyi nincs egyikben sem, hogy anyuka, ha ódzkodsz is tőle, legalább mutatkozzatok be egymásnak, hiszen csak így lendülhet előre (vagy bármerre) a kapcsolatotok. Ha nem szimpatikus, legfeljebb nem kell bájologni, de akkor is. Azt látom, hogy itt rajtad kívül senki nem tisztel senkit igazán, a fiú meg gyáva is. Én nem mondom, hogy szakíts vele, mert senki nem hibátlan, de rá kellene vezetni őket, hogy ez így nem egészen normális. Ha szeretnéd ezt a kapcsolatot, lehet, hogy megkeresném az anyukáját külön, és elmondanám neki, hogy akármi is van, te szereted a fiát, és ezzel együtt a családját is, és szeretnéd megismerni. Nem tudom, te mennyire vagy karakán jellem, de én annyira tudom, mit kell mondani az ilyen embereknek, hogy megenyhüljenek. Ha ilyeneket hallana tőled, hogy nem akarod elvenni meg kisajátítani a fiát, meg hogy tisztában vagy azzal, hogy sokat kell még tanulnod, hogy jól ellásd, de igyekszel, és esetleg kérnél tőle tanácsot, vagy akár csak egy receptet, úgy megszeretne, hogy aztán le sem tudnád vakarni. Persze nem biztos, hogy ettől jobb lenne neked, de ezen az állapoton biztosan lehet változtatni. Ha mégsem, akkor tényleg idióta az anyuka, és hát akkor nem irigyellek.
2017. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is azzal próbáltam ezt tisztázni, hogy mikor összevesztünk és a párom felhívta, nyilván csak azt az oldalt hallotta hogy a fia szomorú egy nő miatt és azért mondta hogy tegye túl magát rajtam... Valamilyen szinten megértem. Ezt magyaráztam is a páromnak, és hogy egyrészt ne avassa be a magánéletünkbe az anyját, másrészt majd ha megismer és látja hogy szeretem a fiát és nem egy ördögfajzat vagyok, akkor biztos megenyhül és megkedvel idővel (mert van közös érdeklődésünk). De így esélyét sem látom... Már most rettegek, mert azt terveztük novemberben összeköltözünk. De így hogyan? És mi lesz karácsonykor? És mi lesz ha gyerekünk lesz vagy nem is tudom.... :(
2017. szept. 4. 09:53
 9/45 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jól kifogtad az anyóspajtást, ez tény.

De ennél sokkal aggasztóbb az, hogy a párod egy nagyra nőtt óvodás, aki a legkevésbé sem vesz téged komolyan és nem tisztel, nem áll ki érted.

Én egy napot nem tennék még bele ebbe a kapcsolatba. Hagyd a fenébe.

Tényleg nem az anyjával van baj, hanem a pároddal.

Ezt egy normális felnőttnek sem kéne engednie.

Igenis meg kéne mondania az anyjának, hogy de, ő a párom, komolyan gondoljuk, vagy úgy jössz fel, hogy ő is itt van és bemutatom, vagy ne is gyere akkor.

Ez, hogy átküld egy másik szobába nagyon gáz.

Meg hogy az elején hazudott.

Miért nem mondta meg őszintén, hogy figyelj , ez van, ilyen az anyám, sajnálom. Nem kellett volna hazudgálni, hogy alig várja, hogy megismerjen..

A másik dolog, hogy ezek után is tökéletesnek látja az anyját..

És még a kapcsolat legelején vagytok.

Mi lesz később? Mindig az anyja szava lesz az első és ő lesz neki a fontosabb.

Ilyen hozzállással én tényleg nem terveznék semmi komolyat, lelépnék inkább, kínlódjon vele más.

Tényleg ne szivasd magad ebben a helyzetben, tanulj azok hibáiból, akik ilyen kapcsolatba házasodtak és vállaltak gyereket.. Sosem lesz jobb, mindig a mama lesz az első, aki kitartóan fog utálni ok nélkül.

btw 25 éves vagy, ami nem sok, de nem kéne elcsöcsölni éveket egy ilyen kilátástalan kapcsolatban, mert azon fogod kapni magad, hogy már 30 vagy és se gyerek se férj.

2017. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
89%
Három hónap nem komoly kapcsolat, így alapból nem lenne probléma, hogy még nem mutatott be. A történet viszont nagyon nem oké, ilyen nyamnyila pasival nem kellene hosszútávra tervezni
2017. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!