Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon magam alatt vagyok,...

Nagyon magam alatt vagyok, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Aludni sem tudok. Parom anyja teljesen kicsinal. Evek ota bant engem ok nelkul mint egy pszihopata, ma megint kiakasztott. Tegnap a szulinapi bulijan voltunk, en faradt voltam, beszelgettem emberekkel, de kaja utan nagyon elpilledtem es leultem kicsit. Az anyja meg kajak lebaszott hogy miert guboztam be, miert nem beszelgetek a vendegekkel. Vegulis kesobb meg tarsalogtam. Parom anyjanak van egy kozeli baratnoje, akinek beszelgettem a parjaval. Szoba kerult a faradsag es mondtam hogy nem alszom tul jol. Ennyi, nagyon masrol nem beszelgettunk. Erre ma az anyja egy tomerdek uzenetet kuldott paromnak, hogy milyen illetlen vagyok es etikatlan, hogy feltekennye tettem a baratnojet azzal, hogy a pasijanak ilyen szemelyes dolgokat mondtam el. Ez mar nekem annyira sok igy a sok evnyi szar dobalas utan, hogy mar latni sem akarom. Duhmben irtam egy uzenetet a baratnonek, hogy ne haragudjon ha rossz erzeseket keltettem benne de leirtam neki azt is hogy parom anyja hogy banik velem evek ota. Lehet ezt nem kellett volna, nem tudom, vegulis meg nem olvasta el, viberen kuldtem, kitorolhetem, de nem tudom van e ertelme. Ti ezt a helyzetet hogy kezelnetek a helyemben?
2017. szept. 5. 00:24
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%
A párod hogy kezeli azt a helyzetet, hogy az anyukája "évek óta bánt téged ok nélkül"?
2017. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Egy rosszabbul viseli, foleg hogy hiaba ved meg engem, az anyja semmibe veszi a szavait.
2017. szept. 5. 00:30
 3/45 A kérdező kommentje:
Engem ez annyira stesszel, hogy komolyan mar azon is elgondolkodtam hogy talan szakitani kellene es inkabb maradok egyedul, mert akkor nem lesz ki bantson. Az anyja egy semminek tart. Pedig nem is ismer igazan.
2017. szept. 5. 00:31
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom hogy minden azon mulik, hogy hogy vagytok a paroddal. Hany evesek vagytok? Ez egy egyuttjaras, vagy egyutteles, esetleg hazassag? Komoly a dolog a paroddal, egyutt keszulitek leelni a kozos jovot?

Ezeket mind tudni kellene ahhoz hogy tanacsot tudjunk adni.

2017. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
30asok vagyunk es egyutt elunk, egyutt tervezunk, 4 eve vagyunk egyutt.
2017. szept. 5. 01:09
 6/45 A kérdező kommentje:
Ugy kezel engem is es a fiat is mint egy gyereket. Unom mar a sok provokaciot es sertest. Van nekem eleg bajom enelkul is.
2017. szept. 5. 01:11
 7/45 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, olyan dolgokkal gyanusit meg hogy attol a hajam egnek all. Csak hogy egy-ket peldat irjak: kozolte hogy nekem apolonak kene tanulnom, mert az en munkam szar. mondtam nem, azert az ilyesmirol mar lekestem, erre irta a paromnak, hogy szakitson velem mert en egy szivtelen ember vagyok es ha parom beteg lesz, nem fogok rola gondoskodni. Vagy pl amikor egyutt nyaraltunk, csinosan oltoztem fel es anyuka szerint en a ferjere hajtok. Szilveszterkor is csinosan oltoztem, akkor is a ferjere hajtottam szerinte. Az persze nem volt baj, hogy o parom exet is beszervezgette, akit szinten utalt, de most mindenki jobb nalam. Vagy pl szerinte en voodoo-zok...meg leirni sem tudom rendesen, tiszta rohej. Es ugy egyebkent mindenben csak a hibat latja es kuldozgeti a kepeket a baratnoi lanyairol, akivel szerinte paromnak ismerkednie kene.
2017. szept. 5. 01:18
 8/45 A kérdező kommentje:
Es ez amit leirtam csak par dolog. En mar nem latogatom a csaladjat, csak akkor megyek ha muszaj, de mar ez is sok nekem. Lehet ezt igy birni???? Vagy inkabb legyek egyedulallo??? Ki vagyok teljesen ettol.
2017. szept. 5. 01:20
 9/45 anonim ***** válasza:
94%

Nos azt gondolom hogy ebben az esetben teljesen felesleges vallalkozas, hogy magadat anyosjelolttel megszerettesd. Amiket irsz az mar boven tulmegy az atlag rosszindulaton amit az anyosok tobbsege a menyevel megcsinal. Ebben az esetben teljesen ignoralnod kell ot es kiblokkolnod az eletedbol.

Annyit megtehetsz, hogy elmondod a parodnak, hogy ekkora stresszel es rosszindulattal nem tudsz mit kezdeni, foleg mert ugy latszik, hogy anyosod remenytelen eset, es barmit is csinalsz soha nem lesz eleg jo neki. Te megerted hogy neki az anyja, de neked nem az anyad, es nem akarsz vele tobbet vagy csak nagyon ritkan talalkozni. Ha parod is latja a problemat, akkor meg fog erteni.

Neked pedig azt kell megertened, hogy anyosod soha nem lesz veled normalis, vagy legalabbis annyira nem, ahogyan ebben az esetben elvarhato lenne tole. Amint ezt elfogadod, mar nem fogsz ra haragni, hanem azon leszel hogy magadat mind fizikailag mind erzelmileg tavol tartsd tole. Szoval keruld vele a talakozast, ha pedig muszaj menni, ne szolj hozza, csak amennyit muszaj. Akarmit mond, az egyik fuleden be a masikon ki. Ha pedig nagyon bunko, akkor vegkepp nem mesz tobbet hozza. Ha meg tudod ezt oldani, es a parod nem fordul ezert ellened es nem all az anyos partjara, akkor egyutt tudtok ettol meg maradni, ha szeretitek egymast.

Egyebkent tapasztalatbol mondom, anyos csak addig csinalja amig latja hogy hatassal van rad. Amint nincs, es azt kell latnia, hogy terad abszolute nincs semmijen hatassal, akkor abba fogja hagyni, mert nem lesz miert magat strapalni.

2017. szept. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%

Ja es meg hozza teszem, hogy azt hogy nem szolsz hozza, vagy csak annyit beszelsz amennyit muszaj, azt nem haragosan vagy bunkon kell tenned, hanem udvariasan es kozonyosen. Ezt kijelejtettem. Mert ha haragosan es dacosan hallgatsz, az is csak olaj a tuzre.

Utolso voltam.

2017. szept. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!