Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám rávenni a páromat,...

Hogy tudnám rávenni a páromat, hogy minél előbb menjünk külön?

Figyelt kérdés
Na szóval 11 hónapja vagyunk együtt a párommal és itt élünk a szüleinél nagy bánatomra. Én viszont szeretnék minél előbb elmenni innen közös életet kezdeni vele a szülei nélkül de nagyon nehéz lesz ezt megvalósítani. Mivel a páromat a szülei a befolyásuk alatt tartják én ezt vettem észre. Múltkor beszéltem az apjával erről a dologról,hogy szeretnék külön menni a fiával nekem ez a vágyam stb. És mondanom se kell,hogy nem tetszett apukának azt mondta,hogy a fia minek menne külön amikor itt van a háza a felső szint vagyis a tetőtér az direkt azért lett így kialakítva,hogy ha majd az egyik gyerekük itt marad akkor neki legyen külön rész ahol lakhat a barátnőjével. És hát mit ad isten mit nem pont az én párom lesz az aki itt fog maradni a szüleinél. De én meg ezt nem akarom egy bizonyos ideig elmegy,hogy itt lakunk de évekig nem szeretnék. Jelenleg még a párom öccse is itt lakik de ő viszont nemsokára megy el albérletbe a barátnőjével. Ennyi erővel mi is elmehetnénk albérletbe de a párom azt ellenzi. Ő oda nem akar menni azt mondta inkább majd ha lesz pénze akkor vesz egy házat. Engem is azzal hiteget,hogy keressek egy jól fizető munkahelyet és akkor tudunk gyűjteni hogy majd külön tudjunk menni. De szerintem ez csak hitegetés és duma mert ő soha nem fogja itthagyni a szüleit. A saját apja megmondta,hogy ő nem akarja,hogy elmenjen a fia meg azt is bevallotta,hogy ő a kedvenc gyerekük mivel az első szülött fiú. Szerintem azért nem akarják elengedni mert ügyes mindent szépen megcsinál és ha itthagyja a szüleit akkor mi lesz szegényekkel. Az öccsét azt nem szeretik annyira mint őt ez elég nyilvánvaló. Én nem tudom mi lesz így ezzel a kapcsolattal de ez hosszabb távon nem lesz jó. Nem akarok örökké a szüleinél élni. Hogy tudnám rábeszélni,hogy jöjjön el velem? Nem akarom,hogy a szülei beleszóljanak az életébe. Mert attól tartok,hogy azt csinálják és sose fogják elengedni őt. Ez így örökké akkor sem mehet. Ti mit tennétek a helyembe? Csak értelmes válaszokat kérek szépen ha lehet. És most az egyszer ne bunkóskodjatok.
2017. szept. 8. 15:39
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
amióta mondtam ezt az apjának azóta nem is olyan kedves velem mint volt. Szerintem attól tart,hogy el akarom a fiát vinni innen.
2017. szept. 8. 15:43
 2/40 anonim ***** válasza:
43%

Amit az albérletre kiadnátok havonta, azt félre is tehetnétek és ahogy a barátod nagyon jól látja, abból később vehettek saját házat.

Ha külön szinten vagytok, akkor nem sok vizet zavartok gondolom egymásnak. Más is átmenetileg kibírta a párja szüleinél. Javaslom neked is ezt!

Előbb legyen miből külön menni, aztán lehet költözni!

2017. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%

mivel a párod fatökű, oda se kellett volna cuccolni


párom szülei is azt hitték, hogy fiuk otthon marad, odamegy a felesége, és a felső szinten élnek majd. nos nem lett így, külön élünk és járunk hozzájuk hétvégente.


SOHA nem vennék házat olyannal, akivel nem éltem külön!!


mit tehetsz?

- maradsz

- elmész (de egyedül az tuti)

2017. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%

Ha van pénz bérelni egy helyet, én közölném, hogy elköltözök, ha jön, jön, ha nem, nem. A nagyon erős muszájon túl nincs erő, ami a másik szüleivel élésre kényszeríthet, ha nem akarom.


Mást akartok, úgy látszik, ideje eldönteni, szétmentek vagy együtt, minimum kompromisszumos irányba. Ha téged nagyon zavar a helyzet, akkor nem megoldás, hogy évekig (évtizedekig?) eltűröd, pedig mennél. Látod, ő nem akar. Nehéz helyzet, de ideje lenne elgondolkodni, mielőtt még odagyökereznél egy rossz helyzetbe.

2017. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
hát ha úgy vesszük a szülei nem zavarnak mert nagyon ritkán jönnek fel hozzánk. Megmondták a felső szint a fiataloké. De viszont akkor is minden nap találkozni kell velük és mutatni a jó pofát azért nem egyszerű. És annyira félek,hogy a szülei sose fogják elengedni. De nagyon remélem nem lesz igazam. Ja és azt is,hogy a párom nem csak hiteget hanem úgy is lesz ahogy mondja.
2017. szept. 8. 15:51
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

nevedből kiindulva 30 vagy?!

nos... a párom hiteget, de te tudod.

nem fog onnan sosem elmenni, mert kényelmes. aztán hupsz jön a gyerek, akkor maradjatok mert tudnak vigyázni rá, hupsz elviszi a gyerek a pénzt, akkor most nem tudtok költözni, hupsz még egy gyerek.

aztán ott ülsz 40+évesen és a párod még mindig az anyja szoknyáján ül, de hajrá!

2017. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Jelenleg nekem nincs annyi pénzem,hogy bárhova is eltudjak menni egy ideig még maradok aztán választás elé állítom vagy jön velem vagy marad. De akkor se az apja mondja már meg,hogy mi legyen. Nekem azt mondta a párom,hogy már régen külön ment volna csak hát ugye a volt barátnőjével szakítottak és nem lett belőle semmi.
2017. szept. 8. 15:54
 8/40 anonim ***** válasza:
85%

Ezt már kérlek ott elszúrtad, hogy oda költöztél hozzá!


Előtte még volt aduászod ("ha velem akarsz élni drágám, keressünk egy albit, mert a szüleid nyakára én nem költözök, nekem önállóság kell" - ezt kellett volna mondanod), most már hatökörrel se vontatod el és még te leszel a rossz ("Ha eddig jó volt, most mi bajod?"-mondhatja joggal). ;)


IJ

2017. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Ez volt az első eset,hogy én olyan pasihoz költöztem aki a szüleivel él. Vagyis eddig még soha nem költöztem össze egy pasival se. 29 éven keresztül édesanyámmal életem. Honnan tudhattam én volna,hogy milyen lesz? Csak belecsöppentem egy helyzetbe és most nem tudom mit csináljak. Pedig a szívem mélyén tudom nagyon jól,hogy ő sose fog velem külön költözni.
2017. szept. 8. 15:58
 10/40 anonim válasza:
38%

Igazából "tökösebbnek" kell lenned.. Ugyanis:

Én 2 évet voltam volt barátnőmmel, akivel 1,5 évet együtt is éltem. Mikor összeköltöztünk, 21 éves voltam, ő pedig 19. Együtt éltünk szakításig. Nekem talán annyival könnyebb/nehezebb volt, hogy én külföldön dolgozok és távkapcsolatban nem akarok élni. Döntse el mindenki jobb volt nekem, vagy rosszabb.


Ha szereted a párodat, akkor próbálj meg beszélni vele halál komolyan a terveidről (tudom, nem egyszerű). Amennyiben nem óhajt közösen dönteni, tervezni és mindenáron ott akar maradni a szüleinél , akkor oké, maradjon. Mondd meg neki, hogy neked ez nem pálya és szakíts vele. Nem vagy senkire sem rászorulva.

2017. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!