Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez mennyire normalis?

Szerintetek ez mennyire normalis?

Figyelt kérdés

Anno ugy egyeztunk meg batyammal, hogy mi maradunk a csaladi hazban. Szuleim kozul mar csak edesanyam el, de orokos vita van kozte,meg a felesegem kozott.

Eloszor is kertes hazban lakunk, de a felesegemet semmi nem erdekli, hazajon munka utan 2 oraval(mivel minden nap baratnokkel traccsol), fozni nem foz(anya 1 hetig batyamnal volt, 1 hetig nem volt fott etel, csak hetvegen,mire hazajott) a felesegem csak annyit mondott, hogy eszik mindenki, amit talal.

Kertre nem jon le segiteni,csak akkor,amikor mar minden meg van erve, mar csak a leszedesre var. Leszedi, es szinte a felet szetosztogatja a huganak, a szuleinek.

Egyebet nem csinal,csak nyafog,hogy kulon kellett volna koltozni anyamtol, kicsi a konyha, o mindig nagy konyharol almodozott, de minek,ha ugyse foz. Egyeduli dolog, amit csinal,hogy bedobja a ruhakat a mozogepbe majd kiteriti, illetve hetente, 2hetente 1x csinal egy felszines takaritast a hazban.

Tenyleg ennyi lenne csak egy feleseg dolga? Masoknal hogy mukodik ez?


2017. szept. 9. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Akkor te csinálsz mindent?

Szerintem ez nem normális, viszont te hagytad, hogy kialakuljon ez a helyzet. Már az elején meg kellett volna beszélni, hogy ez így nem működik.

Egyébként nem gondolom, hogy a feleségnek kéne minden házimunkát végezni. Nálunk azért csinálom én, mert a férjem többet dolgozik, mint én. Viszont a kert az övé.

Ha mindketten dolgoztok, és te csinálsz mindent a kertben, ház körül, akkor elvárható, hogy ő is csináljon valamit.

De nekem az jön le, hogy ő utál ott lakni, ezért inkább nem is csinál semmit. Az időt is húzza munka után, hogy ne kelljen hazamennie.

Szerintem itt a házimunka megosztásánál sokkal komolyabb problémák vannak a házasságotokkal.

2017. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindenki asszony tipus... de egyebkent, koltozzetek kulon. Lehet hogy anyukad zavarja ot, meg ahogy olvastam mindent megcsinal a feleseged helyett. Igy persze konnyu, mert tudja nem sok dolga van akkor.
2017. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem, válj el.


Nálunk úgy működik, hogy hetente 2x porszívózok, konyha-wc kétnaponta gyors felmosom (de utálom a házimunkát, amúgy).

Meleg étel mindig van (meg néha süti, mert én imádok főzni :D ), és ha lenne kert kinn lennék álló nap, mert imádok kertészkedni.

Ha párom fest, barkácsol, tök mindegy, megyek vele, mert szívesen csinálom.

2017. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs főtt kaja, amikor anyukád nincs otthon, akkor az azt jelenti, hogy te sem főztél. Akkor miért várod el a felségedtől?
2017. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Anélkül, hogy ismerném bővebben az életeteket, mert csak a te verziódat látom, azt mondanám, hogy gyereket ne gyárts egyelőre ebbe a kapcsolatba, mert félkiló sót nem fogtok együtt megenni! ... még ha albérletbe mentek sem, mert akkor meg más lesz a probléma, vagy még más is.

Ti alapban másként álltok az élethez, mások az egymással szembeni elvárásaitok, talán még a jövőképetek is, azaz röviden, nem passzoltok össze.

2017. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Azzal, hogy maradtatok otthon, 3 embernek tettetek rosszat: Magadnak, a nejednek és az anyukádnak.

Vagy el kell menni vagy el kell válni!

Így senkinek sem jó!

2017. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Ő is ott akart maradni? Akart kertes házat? Ha folyton vitatkoznak anyukáddal, akkor valószínüleg abba is beleszól, hogy föz, használja a konyhát, takarit stb... Későn jár haza, mert valószínüleg nem szeret otthon lenni. Kérdezted, hogy neki ez igy megfelel-e? Szeret-e ott élni? Én sem költöznék be anyóshoz szivesen, az a ház nem saját, nem érezném benne otthon magam. Szerintem üljetek le és nyugodtan beszéljétek át, hogy mi a baj. Hallgasd végig, ne kezdj rögtön dobálózni azzal, hogy ő semmit.se csinál és nem feleségnek való stb... Itt biztos komolyabb problémák vannak egy kis lustaságnál.
2017. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Sztem nem érzi magàt jól nâlatok és mint irtad ő sokkalnagyobb konyhát szeretett volna és sztem kényelmetlen neki a helyzet meg ahol lakik..Sztem költözzetek el ennél még az albérlet is jobb mert van sajàt vackotok akkor főztök amikor akartok csak magatoknak kell megfelelni.
2017. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
ma 14:26-os; nem tudsz szöveget értelmezni? A kérdezö takarít, kertet csinálja, a feleség meg semmit! Ez NEM AZ a helyzet, amikor feltétlen a kérdezönek kellene még föznie IS!
2017. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Esetleg megbeszélted a pároddal,hogy mit miért csinál/nem csinál?


Én csak azt olvastam amit te leírtál,de szerintem ezek nem lustaságból vannak. Az anyós beszól neki ha úgy főz vagy azt használ amit szeretne? Ez is egy indok. Vagy a kert... Akart ő kertet? Ha nem ésmégis van akkor érthető. Vagy a másik: ott akar lakni egyáltalán? Nem hiszem,hogy jól érzi magát az anyukádnál ahol akár magánélete sem olyan,mint egy külön házban. Pl felnőtt emberként a szexuális életet se lehet kényelmes anyuci szobája mellett. Nem is csoda,hogy későn akar hazamenni és inkább a barátnőivel van. Valamint te mennyit segítesz otthon kedves kérdező? Mert dolgokat elvárni egyszerű ám. A párod is ugyanúgy dolgozik meg te is de tőle el van várva,hogy főzzön-mosson-takarítson viszont TE semmit sem segítesz. Hm. Itt több gond is van és nem,nem a feleségeddel.

2017. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!