Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Őrültség lenne megvenni a házat?

Őrültség lenne megvenni a házat?

Figyelt kérdés

Az anyósom az egész esküvőnket saját tervei szerint alakította, hiába veszekedtünk vele, hogy a mi napunk, még mi voltunk a rosszak, hogy nem vesszük figyelembe a jótanácsait, hiszen csak segíteni szeretne. Ebből okulva eldöntöttük, hogy semmi másba sem lehet beleszólása.

A történethez hozzá tartozik, hogy én költöztem hozzájuk, mert páromnak akkor jobban fizető állása volt, de csak minimálbéres munkát tudtam magamnak találni (ezen a környéken még ez is nagy szerencse, mindenki más közmunkás). Azon voltunk, hogy el tudjunk költözni. Ami most hónap elején aktuális lett volna, mert a párom munkahelye megszűnt, viszont olyan végzettsége is van, amivel elég jól lehetne keresni egy nagyvárosban, de sajnos nem mehetünk, mert akkor ki marad itt, hogy fűtse anyósék két házát, amíg Győrben dolgoznak.

Egy pirinyó faluban lakunk, ahol nincs munkalehetőség (ezért szinte mindenki külföldre ment ki dolgozni). A városban (15 km-re van) kevés lehetőség van (két gyár, szalag munka 12 órában). Két megyeszékhely között lakunk félúton, így nagy eséllyel ingáznunk kellene.

Ezek után párom szülei felajánlották, hogy a másik házukat (tőlük a harmadik ház) eladják nekünk 6,5 millióért, havi törlesztéssel. Ehhez persze akkor vigyáznunk kellene az övékre. Párom nagyon gondolkozik, rajta mert még az ódivatú berendezést is benne hagynák.

Az unokatestvérem szülei is felajánlották berendezetten a hatalmas házuk egyik külön bejáratú szintjét (3 szoba, nappali, fürdő, WC, konyha), a rezsi arányos hányadáért (kb. 40 ezer)bérleti díj nélkül. Egy megyeszékhelytől 10 percnyire.

Ezeket figyelembe véve szerintem nem kellene megvennünk, de a páromnak ez jelentene anyagi biztonságot.

Nem tudom, mit tegyek, mert ez a széthúzás felőrli a kapcsolatunkat.


2017. szept. 11. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy nem kéne megvenni egy házat egy (esetleg már sajnos pusztulásra ítélt faluban, hatfélért. Egyébként Magyarországon valami nagyon félrecsúszott a falvakkal kapcsolatban. Sok kihalófélben van, és néhány már teljesen ki is halt.
2017. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

HA megvennétek és mindketten dolgoznátok, akkor sem lenne, aki fütse a házakat!


Ebbe semmi esetre se mennék bele, vagy költözik a párod veled, vagy te egyedül - aztán vagy utánad jön, vagy szakítotok.


Anyós közelébe költözni értelmetlen dolog, föleg, ha ilyen beleszólós.

2017. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Azt írod a férjednek nincs munka te meg valami minimumot keresel.

ABból akartok törleszteni?

Szerintem amíg a féjed és te nem találtok megfelelö munkát addig ne vegyetek semmit sem.

Férjed keressen olyan munkát, hogy ha majd te gyesen leszel akkor is eltudjon titeket tartani. Ha ez a munka megvan akkor keresel te is ott munkát és ha kell oda költöztök ha nem kell költözni megvehetitek az anyós házát.

De ha most megveszitek anyós házát, hogyan fogtok elköltöni ha a férjed hónapok mílva csak nagyvárosban fog munkát találni.

Lakhatást az után keressetek ha van jólfizetö munkátok már.

2017. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"Férjed keressen olyan munkát, hogy ha majd te gyesen leszel akkor is eltudjon titeket tartani." - ez a mondat mondjuk maga válók szerintem...


Kérdező, igen, ilyen feltételek mellett őrültség lenne, tényleg előbb mindkettőtöknek kellene valami normális meló.

2017. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
3 országnyira költöznék anyóstól, nem 3 háznyira. Nem csak a munka miatt, hanem mert midnenbe beleszólnanak. Ez a fűtés meg... tényleg e körül fog forogni az életetek? HA elmentek nyaralni, mi lesz? Nonszensz.
2017. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

Valahogy úgy érzem, hogy anyósodék is és az unokatestvéred szülei is, a saját érdekeiket nézik és amit felajánlottak nektek, az elsősorban nekik jó és nem nektek.

Ha jól értem, anyósodék nem laknak otthon, mert nincs munka, de titeket a faluhoz kötnének a házzal.

De ha ők nem tudnak ott megélni, ti hogyan élnétek le ott az életeteket és nevelnétek gyerekeket?

Az unokatestvéred szülei is azt nézik, hogy nekik könnyebb legyen fenntartani a házat!

Ha anyósodék elmentek, ti se maradjatok!

Gyertek ti is Győrbe, rengeteg munkalehetőség van és bár kezdetbe nehezebb lesz, de nektek is és a gyerekeiteknek is itt van a jövő, nem egy olyan faluba, ahol nem lehet megélni!

2017. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

- annak az esküvőjét szervezi meg anyós, aki engedi

- nem kéne ott élni

- miből fizettek? párod munkanélküli


amúgy meg ideje lenne felnőni, házas emberek vagytok, de melótok nincs, pénzetek se és azon vagytok, hogy másoknál lakjatok!

2017. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Anyósodék vállaljanak ugy munkát, hogy tudjanak fűteni vagy változtassák meg a fűtési rendszert valami automatizálhatóbbra. Ha a másik ház felesleges, akkor adják el idegennek 6,5 millióért.

Ti pedig álljatok neki az önálló életnek, akár albérletben is, Győrben vagy lépjetek le Ausztriába pénzt gyűjteni. Különben ebből csak kinlódás lesz évtizedekig...

Az unokatesódék szülei meg miért nem a saját gyereküknek ajánlgatnak 3 szobát a saját rezsicsökkentésük érdekében? Ha elfogadjátok, utána mindig hálásnak kell lennetek majd...

2017. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Majd megoldják anyósodék, hogy ki fűtse a házukat. Nem a ti gondotok.

Költözzetek szépen KETTEN a városba, saját lakásba, éljétek a saját életeteket.

Ha meg a párod ennyire nem tud elszakadni a biztonságtól, amit anyuciék adnak neki, akkor jó sza*ul választottál férjet. Akkor eldöntheted, hogy ez kell neked, vagy inkább tovább lépsz.

Vagy pedig engedsz nekik, és életed végéig anyósod mellett fogtok élni, és bizony bele fog szólni mindenbe, a párod pedig majd hagyja.

2017. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

ma 17:16 "Férjed keressen olyan munkát, hogy ha majd te gyesen leszel akkor is eltudjon titeket tartani." - ez a mondat mondjuk maga válók szerintem..."


Ugyan miért?

Ha a feleség otthon van gyesen a gyerek(ek)kel, akkor az alapvetö dolog, hogy addig, amíg kiesik a munkából, a férjnek kell eltartani a családot!

2017. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!