Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiatal asszonyok, mennyi idő...

Fiatal asszonyok, mennyi idő után mondtátok ki azt, hogy az én házam?

Figyelt kérdés

A fiamnak épitünk egy lakást az emeleten.Minden költséget mi vállaltunk.Ennek megvan az oka,hogy miért.Nem ez a fontos.

A menyem könnyedén ki is mondta,hogy az én házam.Más fél éve ismerik egymást, nem régóta házasodtak össze.

Engem ez nagyon meglepett(de nem szóltam semmit sem), már csak azért is mert ugy vettem észre,hogy csak az anyagiakra hajt.


2017. szept. 11. 19:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%

Fogsz te még különbeket is hallani, de ne figyelj oda!

Gondolj arra, hogy a fiadnak valamiért mégis megéri, mert nem fogtak pisztolyt a fejéhez!

Azt próbáld tudatosítani a gyerekedben, - valamilyen nagyon tapintatos, finom formában - hogy a gyerekvállalással várjanak egy ideig, legalább míg igazán meg nem ismerik egymást.

A többit meg a gyereked majd eldönti, ha nem egy született mártír, akkor fogja tudni, hogy hogyan is kezelje a helyzetet. Ne feledd, nem vérszerződést kötöttek, ami felbonthatatlan!

2017. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem az aggódásodat.

Kihangsúlyozod, hogy te és a férjed a saját pénzetekből megcsináltátok a ház felső szintjét egy külön lakásnak a fiadnak. Akkor mi a gond? Miért baj ha a kis feleség is saját lakásának érzi? Hiszen ott él. Jogilag amúgy sosem lesz az övé a fele ha mondjuk elválnának, mert a te és férjed tulajdona.

Ha meg a fiad nevén van, akkor sem lesz a fele az övé, mert házasság előtt szerzett vagyon nem közös vagyon.

2017. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%

gondolom ha ti pénzetek, akkor a neveteken van, vagyis ha válnak se tudja elvenni.

amúgy meg minek kötitek magatokhoz őket?

ha meg elköltöznének az lenne a bajod, hogy jaj ellopta a fiad?!

2017. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Már ott él a feleség is? Ha igen, akkor nem csodalkozom, hogy az én házamnak hívja. Nyilvánvalóan tudatában van annak, hogy a lakás nem igazából az övé, de úgy élni nem lehet, hogy az ember nem érzi magáénak a helyet, ahol lakik.Gondolj bele, milyen érzés hazamenni egy olyan helyre, ahol tudatosítják benned, hogy te ott csak megtűrt vendég vagy. Nem fogja ott jól érezni magát, és ennek a fiad boldogsága fogja kárát látni.
2017. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem laknak itt.Ha itt laknának persze,hogy nem lepett volna meg "annyira".
2017. szept. 11. 19:27
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a férjemnek tizenéve meg volt a háza, amikor hozzá költöztem. Attól a pillanattól az az én házam is volt - ő fogalmazott így az elso perctől kezdve. Külföldön élek, itt a törvény szerint is az enyém lenne a fele válás esetén, itt ez nem kulonvagyon. Magyarországon hivatalosan a menyednek semmi tulajdonjoga nincs a lakásban
2017. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
33%

de kinek a nevén van az egész?

ha fiadén, akkor igen az ővé is, mert házasság alatt szerzett.

2017. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
A férjem nevén van a lakás és lassan be is lesz fejezve.Nekem a menyemmel semmi bajom nincs, mert a fiam boldogsága számit.Eléggé leteszem a fejemet,de ez akkor is meglepett.
2017. szept. 11. 19:36
 9/41 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: jusson már el az agyadig, hogy házasok, ami a fiadé, az a csajé is. Bizony az ő háza is lesz.
2017. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha nekem semmi részem nem lenne a házban nem mondogatnám hogy az enyém.
2017. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!