Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tényleg a feleség kötelessége?

Ez tényleg a feleség kötelessége?

Figyelt kérdés
Apósom özvegyember. Amióta meghalt anyósom én főzök, mosok rá, minden szempontból ellátjuk (ellátom), férjem reggeltől estig dolgozik, alig találkoznak. Mostanában már segítségre szorulna a mosdatásban, kértem a férjemet, hogy hétvégente szánjon rá egy félórát, hogy alaposabban lefürdeti, mert eltapogat ő, de én tudom, hogy az már nem alapos tisztálkodás. Férjem szerint én vagyok a nő, ez az én dolgom, s azt is a tudtomra adta, ha majd pelenkázni, öltöztetni kell, azt is nekem kötelességem csinálni. "Mert ez női feladat." Tényleg az? Még egy após esetében is?
2017. szept. 14. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
94%

Igen? Én ITT válnék el, az is biztos.


NEM az én kötelességem apóst ellátni, mert az Ő apja.


Az meg hogy kijelenti "nő vagy, a te dolgod, (és kuss a neved)", nem férne bele nálam.

2017. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 omba ***** válasza:
99%

Nehéz helyzet, de nem a te dolgod.

értem, hogy vonakodik tőle, de hát az ő apja és mégis csak férfi. (?)

2017. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Foleg nem ilyen ervvel. Ha az anyosod lenne, es arra kerne, hogy mint no a not inkabb te mosd mert elotte szegyellne magat, meg ilyesmi, annak lenne talan ertelme, de igy pont hogy nem. Az o apja, apolja o. Szerintem az oregnek is kinos lenne ha a menye latja "ugy", nagypapam meg a sajat lanyanak se szivesen engedte.
2017. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen kateogirara mar lehet apolasi dijat kerni, vegyen fel valakit apolonak.
2017. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
98%
Én megmondaném neki, hogy ha ez női feladat, akkor fel kell fogadni egy ápolónőt, mert én tuti nem fogom csinálni. Mindjárt máshogy fog majd hozzáállni a kérdéshez.
2017. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
97%
Nem női feladat, pláne nem az apos felé. Ha szerinte Igen, akkor nekem is a válás jut eszembe, mint megoldás
2017. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
97%

Már ne haragudj, de elég "hülye" a férjed hozzáállása. Mi ez, hogy női feladat, ráadásul úgy, hogy a férjed rokona, édesapja???

Mikor nálunk családon belül a nagymamámat pelenkázni és fürdetni kellett, én 50 kg-osan nem bírtam emelgetni, szegény bátyám csinált mindent. Ő soha nem mondta volna azt, hogy női feladat... Persze, hogy megfőzől, takarítasz, de igenis a fürdetésbe és a pelenkázásba, ha oda kerül a sor, akkor neki is részt kell vennie.

2017. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
80%
Párom szüleit biztos nem gondoznám, nem ápolgatnám. Mi a fene közöm van ő hozzájuk, azon kívül hogy a párom szülei. Főleg nem az apósomat. Hü.lye vagy
2017. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
87%
Mi együtt élünk a férjem anyjával, de már a kezdetekkor megmondtam a férjemnek, hogy én nem fogom ápolni, ha olyan állapotba kerül, akkor vagy ő ápolja, vagy megy otthonba.
2017. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
5%
Te is dolgozol vagy a férjed tart el? Mert ha az utóbbi akkor joggal várhatja el, minden más esetben nem jogos.
2017. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!