Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrjít az apósom! Más is...

Megőrjít az apósom! Más is érzett már így?

Figyelt kérdés
Apósom nagyon kellemetlen ember. Sokáig próbáltam megkedvelni, nem ment, de a nagy baj az, hogy most már elfogadni is egyre nehezebben tudom. Nem tud viselkedni, ordítva beszél, tapintatlan, és kupit hagy maga után. Tudom, hogy ez nem ezen múlik, de egy kis faluban laknak, mi nem messze egy nagyobb városba, és most érezni igazán, hogy mennyire más világban él. Amikor nálunk vannak, a kérésem ellenére is a kanapén eszik az ebédlő helyett, a hétvégén húzhattam le utána a vajszínű párnahuzatokat, mert telepermetezte piros szafttal. Kérdezés nélkül felveszi a férjem szobapapucsát, és abban viszi le a kutyáját sétálni (állandóan hozza hozzánk is), aztán betrappol vele a lakásba. Mindent tudni akar, mindenbe beleköt, de ilyen dolgok, hogy minek vettünk mi gázgyújtót a sütőhöz, mikor van gyufa is, meg hogy anyukám minek vett a névnapomra szobanövényt, nem volt elég, ami van?... 60 éves létére iszonyú neveletlen. A férjemnek jó vele a kapcsolata, őt nem akarom megbántani, ezért nem éreztetem vele, hogy mennyire irritál az apja, soha nem is mondtam neki, nyilván ő elfogult vele. De már előre rosszul vagyok, ha tudom, hogy jönnek, vagy ha mi megyünk hozzájuk. Anyósommal jól kijövök, elvileg ők is szeretnek, de láthatóan ég az arca após miatt, állandóan korholja is, mikor így viselkedik, eredménytelenül. Ami aggaszt, hogy mostanában kezdem észrevenni a férjemben apósom egy-egy tulajdonságát, például ő is nagyon hangosan beszél a telefonba, és sokszor meséli el újra ugyanazt a történetet. Eddig a kapcsolatunk 6 éve alatt nem tudatosult, hogy ezek tőle jönnek, de most, hogy észrevettem, elkezdett zavarni. Remélem, el tudom majd fogadni. Igazából konkrét kérdésem nincs, csak szerettem volna kipanaszkodni magam, és megtudni, hogy más is jár-e hasonló cipőben. Már előre félek, hogy mi lesz, ha gyerekünk lesz.

2017. okt. 9. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

"Amikor nálunk vannak, a kérésem ellenére is a kanapén eszik az ebédlő helyett" Bocs az offért, de én nagyvárosiként csinálom ezt, oké nem vendégségben, míg a falusi rokonaim csak szépen megterített asztalnál hajlandóak enni-én meg ilyen malac vagyok. :D


Ahogy idősödik, úgy lesz elviselhetetlenebb a bácsi, mondjuk férjed akkor ezek szerint hála Istennek nem a rosszabb tulajdonságait vette át. Sajnos az együttélés során az ember így is-úgy is talál valami zavarót a másikban, nem laktok esetleg kicsi helyen? Mert engem akkor irritált a barátom, plusz én őt, amikor kicsi lakásban laktunk.

Amúgy nekem az vált be a leendő anyósnál, hogyha láttam, hogy kicsit kötekedőbben volt, vagy lovagolt egy témán, ráhagytam mosolyogva. Tehát ha kérdezgeti "na de miért vettétek", akkor kezdjél szépen témát váltani vagy "hát tetszik tudni, megvettük, ez van".

2017. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Ahogyan idõsödnek egyre nehezebb lesz az élet velük,ujra visszaesnek a gyerekkorba.

Nézd el neki, és légy egy kicsit türelmesebb az apósoddal.

Te is leszel még idõs és nem tudhatod milyen formába fogsz átváltani.

2017. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

"Nézd el neki, és légy egy kicsit türelmesebb az apósoddal. "


Ja, tehát naponta takarítson utána, csak mert vénül és szenilis lesz? Vagy lassan vegye fel a menye ruháit is? Mert te gondolom naponta 3szor rendet raknál apuka után és ráhagynál mindent.....


Kérdező: én a helyedben elmagyaráznám neki nálatok mi a szokás és mi a rend. azt ha megsértődik mehet, isten áldja. A párod meg vagy kiáll melletted, vagy ha nem, akkor mehet ő is. Nem a szülőkkel laksz, ha vendégségbe jön, vagy megtanul viselkedni, vagy ne is jöjjön. Nálunk ilyen probléma szerencsére nincs, a nejemnek, ha nem tetszik valami, legyen az rokon, barát, ismerős, bármilyen vendég, ő szól érte. A saját lakásomban ha rendet tartok/tartunk, az maradjon is úgy.

2017. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kései Sirató ***** válasza:
55%

Örülj, hogy nem kell együtt élned vele! A 3-as hozzászóló azt hiszi , együtt élsz az apóssal, szóval az a jó, hogy NEM.


Ha jön, esetleg szervezz magadnak más programot, utazz el 1-2 napra barátnőzni,k férjeddel ellesz, majd hazamegy, én ezt tenném.

2017. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Az apòsoddal lègy toleráns, akármilyen is. Sajnos vannak ilyen "neveletlen" emberek, akik nem tudják mit illik ès mit nem. Ha többszöri felszòlìtásra sem hajlandò alkalmazkodni a szokásaitokhoz, akkor felesleges vele összeveszni, mert jò ùgy sem sülhet ki belőle. Viszont a fèrjeddel mindenkèpp közöld ha idegesítő szokásai vannak, nem kell megvárni amíg elviselhetetlennè válik a helyzet.
2017. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Hm, hát én aztán nem élnék olyan kapcsolatban, amelyben 6 év (!!!!!) után sem merem elmondani a férjemnek, hogy kvára idegesít az apja. Jó ég, hát milyen kapcsolat ez?
2017. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Akkor pAnaszkodok kicsit en is. Az en aposom is egy roppant kiallhatatlan ember. Az alkohol a legjobb baratja. Gyereknevelesrol nem is hallott. Barmit mondhat neked ami serto, o csak viccel. De ha te probalsz viccelni egy ev utan is hallod. Elmegy az orszag kulonbozo pontjaira dolgozni es eszebe nem jut a menyet dicserni, apukam elott mondta hogy el kellett sozni az edenyt mert naluk nem mosogattam. De azt nem mondja el hogy vendegsegben kivonulok es mind utan mosogatok. Vagy ha akarjuk ha nem a megkerdezesem nelkul programot tervez. Egesz napra. Egyszer mikor szemebe vagtam, hogy marpedig nekem programom van es nem mondom le, en voltam a halatlan dog. Teljes rabszolgasagban eltunk mig ott voltunk igy inkabb alberletbe koltoztunk. Es mit mondjak. Udito ez a 150km tav ugy nekem mint a ferjemnek. Fel ev alatt meg nem jottek hozzank. De kijelentettuk: ha jonnek akkor jojjenek ha szolnak elotte 2nappal
2017. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
83%
Mintha magamat hallottam volna. Ugyanilyen apósom van, ráadásul még iszik is. Ott éltünk velük, 7 évembe telt, mire rávettem a férjem hogy vegyünk saját házat és költözzünk el. Nem lenne az a pénz amiért visszamennék oda. Az én férjem ha úgy veszem észre hogy úgy viselkedik mint az apja kerek perec megmondom neki. Olyankor azonnal észre veszi magát. Együtt érzek Veled :)
2017. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#1, #2, #3 és #5: Igyekszem toleráns lenni, csak nehéz, és a találkozók után (szerencsére csak kb. kéthetente, de akkor van, hogy több napos) mindig felgyülemlik a feszültség, ami a következő alkalomra enyhül, és így tudom pléhpofával végigcsinálni. Legszívesebben én is megmondanám neki, hogy mi nem tetszik, de tartok tőle, hogy nem hatna, viszont nagyon megrontaná a kapcsolatunkat. Após szeret engem, és addig jó, mert ha nem bírna, kinézem belőle, hogy addig menne, amíg össze nem ugraszt minket a párommal.

#4: Ez jó ötlet, párszor már el is játszottam. Kár, hogy nem tehetem meg mindig...

#6: Nem azért nem szólok a páromnak, mert nem merek, hanem azért, mert bár ő is tisztában van vele, hogy apósom egy nehéz ember, neki mégiscsak az apja, és bármilyen is a természete, szereti. Nem akarom ezzel megbántani, mérgezni a kapcsolatunkat, mert valószínűleg minden látogatásra rányomná a bélyegét, ha tudná, hogy érzek az apja iránt. Ő is mindig tisztelettel beszél az én szüleimről, pedig biztos, hogy neki is volt olyan pillanata, amikor szíve szerint nem így tett volna.

#7 és #8: Én is együttérzek mindkettőtökkel, bár egy kicsit azért örülök, hogy nem vagyok egyedül :) Bocsi :) Ez a megkérdezés nélküli programszervezés nálunk is ment, erről a férjem szerencsére hamar leállította, persze akkor jött a sértődés, sokáig hallgattuk, aztán amikor rájött, hogy nem ér el vele semmit, megunta :). Nálunk annyival jobb a helyzet, hogy az én apósom legalább nem iszik, és nem lakunk, nem is laktunk együtt. Ezek szerint lehetne rosszabb is...

2017. okt. 9. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Az a helyzet, hogy nálunk pont fordítva volt. Amikor mi mentünk hozzájuk, ő bent ült a nappaliban, nézte a tévét, közben össze-vissza leette magát és a fotelt, a gatyáját otthagyta a szoba közepén zoknival együtt, még meg is taposta kicsit, anyósom mindezt elnézte neki valamiért.

Viszont érdekes módon más helyen - nálunk is -, mindig tudta, mi az illem, sosem kellett rászólni semmiért.

Ráadásul szerettem is, de azt, hogy anyósom miért hagyta rá éveken keresztül, hogy trehány legyen, azt azóta sem értem. Náluk én nem tettem szóvá, mert nem az én házamban csinálta. Nem mellesleg nagyobb tisztaság volt náluk mindig, mint sokszor nálunk két kisgyerek mellett. Sajna egy éven belül mindkettő meghalt. Pedig nem voltak idősek ők sem.

2017. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!