Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok ilyen ajándéko...

Ti elfogadnátok ilyen ajándékot anyósotoktól? Jogos a gyerekei dühe? Mit tennétek, fontosabb a béke?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve váltunk el. Két gyerekünk van, nagyon jó a kapcsolatuk a nagymamájukkal és ezáltal velem is. Sokat segített anyósom amikor visszaálltam dolgozni (1 és 3 évesek voltak a gyerekek).


Apósom 2 éve elhunyt, amibe anyósom belerokkant. Egy ideig pszichiátrián volt, amikor onnan kiengedték nem volt hová mennie. Az egyik gyereke küldöldön van, az exemnél az új párja nem egyezett bele, a harmadik gyerek otthon volt a kisbabájával, nem vállalta őt is. Nekem nem volt szívem egyedül hagyni, ide költözött. Sokat javult az állapota, már 4 hónapja újra otthon él. A gyógyszereit még néha ellenőrzöm, számáit én fizetem (odaadja a pénzt rá) de főz magára, csinálgatja a kertet, újra elkezdett kötni.


Most azt mondta, hogy mivel én ápoltam bő 1 évig, szeretné rám íratni a házat. Én mondtam hogy aludjon rá párat, beszéljen a gyerekeivel és ügyvéddel. Továbbra is ezt szeretné.

A gyerekei azóta folyton hívogatnak, szinte zaklatnak hogy milyen pénzleső vagyok stb. Esküszöm nem ezt néztem, hanem hogyha ő annak idején nem segít, akkor nem tudok visszamenni dolgozni, albérletet fizetni... nem tudom, mi lett volna velünk. Plusz a gyerekeim is imádják, örülök hogy még sokáig az életük része lehet.


Ti mit tennétek? Ő ragaszkodik hozzá, de azt sem akarom hogy évekig pereskedjünk a gyerekeivel.


2017. okt. 20. 07:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%
Az egyetlen haszonlesok itt a kedves kolykei. Baj eseten egyik se segit, de azert a haz az majd kene, meg belole a penzecske... az anyjuk, az mar nem kell, persze. Szanalmas banda. Te segitettel, megerdemled a gesztust. Pereskedni meg emiatt nem fogtok. Ha valaki rad irat valamit, ami az ove, akkor az a tied. Onnantol nem kepezi az orokseg reszet.
2017. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
99%

A sajat gyerekeivel ellentetben te jobban megerdemled a lakast. Ha neked nem is kell, nagy segitseg lesz a te gyerekednek. Ha ujra beszolnak hogy penzleso, emlitsd meg hogy te legalabb hajlando voltal segiteni rajta.

A pereskedest meg fujhatjak ha a nagyi rendesen rad iratja a lakast, akkor a gyerekeinek nincs mit orokolni, igy pereskedni sincs okuk.

2017. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

1. Anyósod annak adja a házát, akinek akarja, ebbe senkinek nincs beleszólása.


2. A gyeekei jobb, ha hallgatnak, mert amikor ápolni kellett volna, mindegyik kihúzta magát alóla, te meg - aki lényegében "idegen" vagy, mellette voltál, megérdemled, hogy rád irassa a házat.


3. Feltétlen fogadd el, márcsak a gyerekeid miatt is, mert ez nemcsak neked, hanem nekik is elöny.


4. Viszont mindenképpen jogi segítséget kérjetek, mert olyan formában kell ezt megoldani, hogy ne legyen megtámadható a gyerekei részéröl.


5. Éppen ezért ne ajándékozás legyen, mert az 10 éven belül semmissé nyilváníttatható, vagy tényleg pereskedés lenne belöle.


6. Vannak olyan formák, amik az aláírás pillanatától visszafordíthatatlanok, és emiatt semmiféle pereskedés nem jöhet szóba.


De semmi esetre se érezd magad rosszul, mert a te viselkedésed példaértékü emberi szempontból, a gyerekeké meg éppen az elrettentö viselkedést szemlélteti. Amikor magadhoz vetted anyósodat, akkor nem anyagi elöynöket kerestél, hanem egyszerüen emberi módon viselkedtél. Anyósod meg éppen azért akarja neked adni a vagyonát, mert így akarja megköszönni neked a jóságodat, és talán az unokáknak is segíteni akar rajtad keresztül.


Minden jót!

2017. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Ajándékként nem fogadnám el a házat, de ha a gyerekei valóban nem foglalkoztak vele, amikor bajban volt, akkor azt javaslom, beszéljétek meg és kössetek Eltartási Szerződést, ha Neked ez belefér és amúgy is szívesen a gondját viselnéd, ha újra lerobbanna. Az már nem támadható meg jogilag sem, tehát nem kell pereskedni járni.
2017. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
96%
Akkor bezzeg nem hívogattak amikor a Mamit kijött a kórházból. Nem a te ötleted volt. Ha problémájuk van akkor hívják fel az anyukájukat és VELE magyaráztassák el a döntésének okait! Szerintem ha te nem akarod akkor is rád fogja iratni. A kérdés hogy most teszi ezt meg úgy hogy ő marad a haszonélvező a haláláig, ezzel kizárva a fiait koppra. Vagy végrendelkezik és akkor 20-20% köteles rész jár a fiainak.
2017. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Eltartani szerződést kell kötni, azt hiába támadják meg. Az ajándékozás megtamadhato és esélyes, hogy meg is nyernek a pert.
2017. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%
Amit tettél az a leírtak alapján önzetlen segítség. Hogy én mit tennék? Bizots, hogy kellemetlenül érezném magam, amiatt, hogy a gyerekei mit gondolhatnak rólam, de mivel nem ezért segítettem, nyilván ez fel sem merült, hogy rám íratná a házat ezért a gyerekekre való tekintettel elfogadnám. Hiszen ezt szerintem nem csak neked adja hanem elsősorban az unokáinak szánja, az ő jövőjükért teszi. A gyerekei meg le vannak tojva ha arra nem képesek, hogy segítsék ha bajban van. Mindenképpen beszélj egy ügyvéddel, hogy mi a legbiztosabb megoldás amivel elkerülhető a per.
2017. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Anyósom már beszélt ügyvéddel mielőtt szólt nekem, az orvosi papírokat is beszerezte nehogy a gyerekei erre hivatkozzanak.

Megmondta ő őszintén nekik hogy csalódott bennük, hogy nem erre számított tőlük. Megérti a logikus érveiket, hogy egy kisbaba mellé vagy egy friss kapcsolatba nem kell egy ápolásra szoruló anyuka, de már nem bízik bennük.

2017. okt. 20. 08:16
 9/44 anonim ***** válasza:
96%
Fogadd meg itt többünk tanácsát, ELTARTÁSI SZERZŐDÉST kössetek, az nem megtámadható, ellenben az ajándékozási szerződés igen.
2017. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Te segítettél neki amikor rászorult. S ha ez nem volna elég, az unokái anyja vagy. Előbb utóbb az a ház az övék lesz, ami teljesen jogos. Ha a többi gyerek segíteni nem tudott, most teljesen mindegy, hogy milyen okból, akkor az örökségre se tartsanak igényt. Szerintem korrekt.
2017. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!