Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerinted bele szoljak vagy sem?

Szerinted bele szoljak vagy sem?

Figyelt kérdés

(Elore is bocsi a helyesirasert,felvideki vagyok) Jovo heten lessz a masodik evfordulonk a parommal. Ez ido alatt volt esely ra hogy meg ismerjuk egymas csaladjat. Eleinte voltak nezetelteresek es konfliktusok,de azok kb tisztazodtak. Eleinte azt hittem hogy mind 2 szulo (párom szulei) nem kedvel, ezert piszkaltak es lenezoek voltak velem. EL kezdtem eloszor bennuk keresni a hibat, majd sok ellentmondas a parom reszerol arra sarkalt hogy magamon valtoztassak. (Engem edesanyam arra tanitott hogy senki miatt ne valtozzak meg,adjam onmagamat, de mar tenyleg kibirhatatlan es feszult volt a levego anyos-apos es kozottem, ezert ugy dontottem hogy meg proballok en nyitni...) most lassan a masodik ev utan ra jottem hogy az anyos jeloltem-et igenis kedvelem persze neki is vannak pillanatai...de, kedvelem. El tudok vele beszelgetni stb. persze csak akkor ha a drága ferje nincs odahaza...sajnos az apos jelolt nagyon akaratos es perfekcionista ember szeret parancsolgatni a 3 gyerekének es felesegenek. De senki sem mereszel neki odaszolni. Sajnos a párom (30) az ő szemében a fekete bárány, es a masik idosebb fia (32) a tokeletes. Ebbol is gondolom hogy engem azert SEM kedvel mert nem a tokeletes fia b.noje vagyok.

Rengetegszer ki mondta szoban is hogy nem kedveli a parom. (ami persze a paromat nem erdekli, de nekem rosszul esik) volt olyan eset amikor 2oras utra mentunk 3man (en, parom, apos) sajnos ut kozben ki kellet cserelni a kereket de ugyebar a mindenttudo apos autojaba nem volt pont olyan kulcs amivel le tudta volna szedni a kereket.VICCES. ezert stoppolt az ut szelen, a parom is oda alt stoppolni erre az apos "te menj bujj el inabb mert azt fogjak hinni hogy budos cigany vagy es nem fognak meg alni" es ez csak 1 eset. Engem mar reszegen ki kurgatott a hazbol pld...a lenyeg az hogy a parom csaladja olyan (sajnos) ha van valami baj akkor azt mindenki maga probalja meg oldani, ha van valami hiba a masikba akkor azt nem fogjak kozolni a masikkal inkabb csunyan ra neznek az emberre es mennek tovabb csendesen. A mi csaladunk viszon hangosabb es ha valamit zeretnenk kozolni a masikkal akkor nem is habozunk kozolni. En mar egy parszor nem birtam nem oda szolni az aposnak, amit utolag sem banok (mindenki az en oldalamon volt). Viszont en nem szeretnek az a szemely lenni akinek mindig ki kellene ternie az aposatol, mert minden tiszteletem az idosebb elott, de ha egyszer nincs igaza akkor nincs. M-g nem elunk eggyut a parommal, ezert meg egy darabig tobbet leszek naluk ezert is kernem a velemenyed, te mit tennel, el viselned csendesen vagy ellenkezzek (ezzel a bolondal) alandoan? Proballom kerulni, inkabb de arrol csak az jon le az aposnak hogy felek tole es ettol ô erzi magat "nagyobbnak" es nem akarom azt az erzetet kelteni benne hogy rajtam is uralkodhat. Termeszetesen azon vagyunk hogy el koltozzunk, de addig is, tipp?



2017. okt. 20. 19:32
 1/10 A kérdező kommentje:
meg egyszer bocsi a helysirasert, es tudom hogy nagyon hosszu, de azert probald meg el olvasni :) lehet Te fogod tudni mit kell ilyenkor tenni.
2017. okt. 20. 19:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

NEKED semmi esetre sem kell/szabad beleszólni az ö életükbe, ezt legfeljebb a barátod tehetné meg, ha akarná.


Én a helyedben viszont nem mennék oda hozzájuk, illetve nem csinálnék közös programot az apjával (még véletlen sem apósod, ha még csak nem is éltek együtt). Azt azonban megkérdezném a barátomtól, hogy miért türi el ezeket az apjától, ugyanis egy felnött 30 éves férfinek már kellene annyi tartásának lenni, hogy megkövetel egy alapszintü tiszteletet, még az (Akármennyire is bunkó) apjától is - vagy pedig elköltözik és önállóan él.

Ilyen emberrel nem tudnék együtt lenni, aki hagyja, hoyg la´btörlönek használják.


Tehát:


1. A szülök/család dolgaiba ne szólj bele, mert az magánügyük.


2. A barátoddal viszont beszélj, hogy álljon a sarkára és ne hagyja magát ennyire lealacsonyítani.


3. Ha viszont neki ez nem godn, akkor erösen gondold át a továbbiakat, mert ebböl te nem jössz ki jó, ha nincs változás.

2017. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg olyan eset volt amikor ra szoltam a paromra hogy aljon mar ki magaert, miert tűri ezt el, erre azt valaszolja hogy nem tud mast tenni eggyenlore az ők hazaban el, ezert van inkabb csondben.
2017. okt. 20. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ez a gond, mert ez így is fog maradni, és továbbra is ott fog maradni élete végéig, te meg vagy szintén eltüröd, vagy idövel le leszel cserélve
2017. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben próbálnék egyáltalán nem foglalkozni velük, vagyis inkább apósoddal. Csak figyelmen kívül hagynám, amennyire csak lehet. Ha ilyen a természete, úgysem fog megváltozni, csak a kettőtök viszonya lesz mérgesebb.


Próbáljatok meg minél előbb külön menni. Igazából semmi közötök nincsen egymáshoz, sem egymás természetéhez, de ez csak akkor lesz igazán egyértelmű, ha nem is kényszerültök rá, hogy egy térben éljetek.

2017. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

30 éves felnőtt férfi miért él még a szüleivel? Én alapból már ezt sem tudnám elfogadni, de ráadásul így, hogy a kapcsolatuk sem jó... Nem tudunk minden részletet, de nekem kicsit olyan, hogy inkább eltűri az apja beszólásait, de így még mindig kényelmesebb az élet, mint saját lábon megélni.

Felnőtt ember megváltozni már nem fog. Gondolkozz el rajta, hogy milyen életed lenne egy olyan férfi mellett, aki nem áll ki magáért (mert ha a szüleivel nem képes beszélni, gondolom az élet más területein is hasonlóan viselkedik).

Beleszólni semmiképp se szólj bele, 2 éves kapcsolat még friss. És megváltoztatni se akard a pasit (rászólsz hogy álljon ki magáért), vagy fogadd el így, vagy keress mást.

2017. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokan mondtak többek között anya is hogy ez így nem lessz jó hosszú távon...de én szeretem őt nagyon és már mással el sem tudnám képzelni az életemet. A mi kettőnk kapcsolata nagyon jó, csak ha a családja kerül szoba akkor nagyon össze tudunk kapni ezen. És én már kezdek bele fáradni hogy mindig ezen kell vitázni...minden eggyes nap fel hozom Neki a költözést. Költözne is, de családi házba. Én meg egyből nem szeretnek vele családi házba menni, előbb jobb lenne össze szokni saját lábra állni stb. De ő persze hajthatatlan...van hogy teljesen kiborit ezzel a hozzáállásával és mergembe már mindent a fejezem vágok...aztán persze meg bánom. Van egy olyan érzésem hogy ha külön mennénk ezt minden meg változna mert az apja sakkban tartja és ezért is ilyen visszahúzódó és makacs...de ha külön lenne és rá jönne hogy máshol is van élet...
2017. okt. 21. 10:21
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!

Én eleve nem költöztem volna oda.Csak extrém súlyos helyzetben(súlyos baleset,súlyos betegség),költöznék akár anyósomhoz,vagy anyámhoz.

Ebbe bele fogsz betegedni,ha nem lépsz.

2017. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha egyszer nincs igaza akkor nincs. "- én se tudnám pontosabban fogalmazni.

Apám volt valami hasonló karakter, mint az a suttyó, neki a feleségem nem tetszett. 21 évesen nősültem, és vagy 2 évig nem találkoztam az apámmal, szóval a barátod töke is kinőhetne lassan.

2017. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as valasziro. Nem lakok a paromeknal. Othon lakok, csak alkalmankent vagyok ott. Azt is proballok akkor amikor nincs othon az apa. Szerencsere tavolabb dolgozik igy csak hetv. vagy 2-hetente jar haza.
2017. okt. 22. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!