Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem normális szemét önző nő a...

Nem normális szemét önző nő a párom anyja, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a párommal, mindketten 22 évesek vagyunk, úgy gondolom vagyunk annyira idősek, hogy ne dirigáljon állandóan és főnökösködjön rajtunk. Tudni kell róla, hogy tipikusan az a nő, akinek kb semmi baja nincs az életben és a legkisebb dolgokat is túldramatizálja és idegbeteggé válik mindentől. Nagyon megnehezíti az életünket a párommal. Soha nem hagy minket nyugodtan. Ha náluk vagyunk, akkor azért, mert elvárja, hogy megállás nélkül neki segítsünk mindenben, és folyamatosan körülugráljuk és jóformán “nyajuk a s*gget”. Ha ezt nem így tesszük, és mondjuk meg merünk nézni egy filmet az ágyban pihenve akkor mihelyst kiléptünk a szobából, már ordít, hogy semmirekellők vagyunk, mit képzelünk magunkról, inkább neki kellene segíteni, mert ő dolgozik és elfárad. Az persze le van sz*rva, hogy én is dolgozom, mert az ő szemében csak az a valaki akinek diplomája van, én meg nem járok jelenleg egyetemre. Persze ez is azért van, mert eljöttem 1 évet dolgozni és utána tovább szeretnék tanulni, csak jól jönne egy kis pénz mivel nem állunk szuperül anyagilag.

Aztán ha átjön hozzám a párom, akkor már pár óra múlva ordítva hívja az anyja, hogy takarodjon hazafelé(indokolatlanul a semmiért). Mindemellett baromi önző ember, ugyanis azt csinálta a párommal, hogy ahol az anyja dolgozik ott ő a főnök, és mondta a barátomnak, hogy menjen el vele nyáron oda dolgozni és jobb lesz így mintha egy ismeretlennél dolgozna, mert majd tőle kapja a fizetést. Barátom el is ment, végigmelózta a nyarat, majd a nyár végén egy fillért sem adott neki az anyja belőle, mert azt mondta, hogy nem kapja meg a pénzét, mert nem úgy működik, hogy ő elkölti. Na ezen akadtam nagyon ki, hogy dolgoztatta egész nyáron, egy árva szabadnapot nem engedett meg neki, és önző módon eltette a barátom keresetét az anyja magának. Hát jobban járt volna, ha bárhova elmegy dolgozni, legalább kapott volna fizetést. Ezek után csak ráadás az, hogy mindig ordít, úgy beszél a barátommal mint a kutyával. Nagyon nehéz így boldognak lennünk, mert minden programunk ugrik szinte az anyósjelölt dühöngő hisztijei miatt és azonnal rohanni kell haza.

Mit tennétek a helyemben? Nagyon szeretem a párom, semmi vita nem lenne köztünk, minden az anyja miatt van.


2017. okt. 23. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
A párodnak kellene a sarkára állnia, mert ameddig megengedi az anyjának ezt a hangnemet, és úgy ugrál ahogyan az anyja fütyül, addig ez lesz, mert anyuka megengedheti magának. A másik pedig, hogy én ilyen nőhöz a helyedben nem mennék át, próbálnám úgy intézni, hogy nálunk tudjunk lenni, mert nem lennék hajlandó hallgatni a degradáló visítozását, hogy szerinte semmire kellő vagyok. A párod ezekre mit reagál? Szerintem vagy összeszedi magát és leállítja az anyját, vagy ha ez nem sikerül szerintem még bőven találsz magadnak normális férfit, nem pedig anya pici fiát, akármennyire fáj is, mert sajnos ez jobb sosem lesz, főleg ha előjön az összeköltözés téma, hajaj....
2017. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a párodnak kell lerendeznie, viszont ha ő hagyja magát te nem tudsz mit tenni. Tipikus anyuci pici fia. A párom anyja is hasonló, de én nem találkozom vele, nem is megyek át hozzájuk, mert voltak esetek amikben engem is csesztetett és nem csak a párom. Hálistennek a párom belátta hogy milyen szülei vannak, és tud önállósodni nélkülük, de ehhez segítséget kért, pszichológust. Ha mindig lecseszték őt, és fenyegették, gondolom semmi önbizalma nincs, ez miatt nem is nagyon mer kiállni magáért, szóval beszélj a pároddal erről, egyáltalán ő hogy vélekedik az egészről ő akar ezen változtatni? Mert ezen csak ő tud..
2017. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azért megyek át mert, ha a párom jön hozzám akkor ugye folyamatosan hívogatja az anyja hogy tünés haza..A páromnak is nagyon elege van az anyjából, de sajnos amíg otthon lakik és egyetemre jár kénytelen elviselni mert nincs önálló keresete. Összeköltözni nem tudunk, mert rengeteget kell tanulnia, és nem tudna annyi munkát vállalni, hogy fenn tudjunk tartani egy albérletet és magunkat is. Rengeteget vitázik az anyjával, de nem lehet azzal a nővel megértetni semmit, mert csak saját magával foglalkozik. Ha durván szembefordulna az anyjával pedig csak rosszabbodna a helyzet, így jobb ezt elkerülni, amíg nem fejezi be az egyetemet és nem tud otthonról eljönni.
2017. okt. 23. 15:42
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Segítséget kellene kérnie, pszichológustól, jobban meg tudná magát védeni, egyébként nem hinném hogy rosszabb lenne, ha nagyon akarná akkor elmenne dolgozni és levelezőn megcsinálná az egyetemet, vagy passzív félév, szóval ezek csak nagyrészt kifogások, mert nem tud ő sem leválni az anyjáról. Neked kell eldöntened hogy akarsz e ezen változtatni, sőt igazából neki, neked azt kell eldöntened hogy akarsz e egy ilyen ember mellett élni, mert ha már most ilyen a helyzet, akkor mi lesz ha összeköltöztök? Akkor meg azért fog hazajárni, mert büntudata lesz.
2017. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
A telefont ki is lehet kapcsolni....és hasonló határozott, de mégsem ellenszegülő megoldásokat választani.
2017. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

#4 'a telefont ki is lehet kapcsolni'


Én is ezt gondolom. Ha meg tényleg ennyire nyámnyila akkor max megmondja hogy nem volt térerő vagy lemerült vagy bármi mást a temérdek szituációkból ami miatt nem veszi észre a telefonját az ember.

2017. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat #5 nem 4
2017. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De nagyon elege van az anyjából, és ő sem szeretné ezt csinálni így. Gondolkodott sokat a levelezőn ,de egy jogi egyetemet levelezőn megcsinálni iszonyú húzós lenne. De ha még be is vállalná akkor sem menne még az összeköltözés, hiszen én nem keresek annyira sokat hogy elég legyen erre.

Tudom, hogy nagyon szeret a párom engem, és nem anyuci pici fia ő, és az anyja sem tekinti a kisfiának, inkább a csicskájának, a szolgájának használja az anyja. Egy kis időt kell még így kibírnunk, és utána jobb lenne, csak nem tudom, hogy viseljük ezt el addig.

Szerintem ha ki merné kapcsolni a telefonját kijönne az anyja ide kocsival és a lakásunk ajtaját verné és hazarángatná a fiát hogy irány haza neki segíteni. Amilyen bolond simán kinézem belőle.

2017. okt. 23. 15:59
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát elsősorban biztos, hogy nem mennék oda. Inkább kevesebbet legyünk nálunk.

Másrészt tényleg az lesz csak megoldás, ha a párod végre kinyitja a száját.

Ha ez sem segít akkor csak a külön költözés. Ha a párod erre csak kifogásokat keres akkor jól írta valaki, hogy ő sem tud az anyjától le válni.

Amikor az anyuka téged szidalmaz akkor mit tesz a barátod?

2017. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nem szid engem külön soha, hanem kettőnket együtt, ha elmegyünk valahova akkor lecsesz, hogy minek kell, ha pihenunk ketten akkor beszól, hogy lusták vagyunk stb. Külön engem még sosem cseszett le, meg elvileg szeret az anyja vagyis azt mondta a paromnak hogy szeret meg szimpatikus vagyok neki. Szimplán savanyú neki az élet és lételeme a kötözködés meg a veszekedés, ezért csinálja. Nem százas, ennyi.
2017. okt. 23. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!