Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akiknél még nincs gyermek, de...

Akiknél még nincs gyermek, de együtt élnek vagy házasok hogy zajlik a Szenteste és a Karácsony? Hogy lehet ezt vita nélkül kivitelezni, mikor kihez menjünk, ki mikor jöjjön?

Figyelt kérdés

Párommal idén költöztünk össze, együtt élünk élettársakként, esküvőnk még nem volt, de teljesen világos a család számára, hogy mi egy kis családot alkotunk. Anyósomékhoz nagyon közel élünk, az én szüleim is a város másik felében élnek, tehát közel van mindenki. Ez lesz az idei első karácsonyunk a házunkban. Mostanában merült fel bennem az a gondolat, hogy a karácsonyt hogy fogjuk kivitelezni.

Pároméknál az a szokás, hogy az anyósom és 2 nővére felváltva tartja a Szentestét, utána másik napok ki-ki soros. Ilyenkor anyósom, apósom, párom és az öccse mennek vacsorára, meg ott vannak anyósom testvérei meg azok gyerekei (akik még nem házasok és csak egynek van komolyabb párja). Én eddig mindig otthon voltam a szüleimmel.

Idén nem anyósom hanem az egyik nővére tartja a vacsorát. Felvetődött bennem a kérdés, hogy most nekem is mennem kellene oda?? Én úgy gondolom, hogy édesanyámék is joggal kérdezhetnék, hogy miért nem hozzájuk megyünk.

Két tűz közül úgy gondoltam az lenne a legjobb, hogy ha otthon maradnánk kettesben párommal Szenteste, utána meg szépen sorban megyünk mindenkihez 25-26-án. Ha anyósom tartaná az otthonában más lenne, de anyósom testvére mégse ugyanaz. Illetve anya tudom, nem vitázna ezen, ha oda mennék, de rosszul esne neki. És szerintem jogosan. De azt sem akarom, hogy az én szüleimhez megyünk anyósékhoz meg nem.

Ebben a helyzetben mi lenne a jó megoldás? Ki hogy szokta ezt megoldani?


28 N



2017. okt. 30. 16:14
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
4%
Vagyis inkább az ő házában éltek együtt, nem a ti házatokban.
2017. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Külön élünk, csak anyósomék a szomszédos utcában élnek.
2017. okt. 30. 16:19
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Mi pont így csináljuk az elejétől, ahogy te gondolod. Szenteste együtt, hiszen mi már egy család vagyunk. Házasok is vagyunk. Ha gyermek is lesz, akkor pedig vele közösen. A következő napokon meg látogatjuk mindkét családot.
2017. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
A legértelmesebb megoldás, ha a 24-ét a pároddal kettesben töltitek, 25-én az egyikötök szüleihez, 26-án meg a másikótokéhoz mentek el.
2017. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
19%

Szenteste együtt, aztán 25-én felülünk a vonatra és hazautazunk 3-4 napra.


Szilveszterre úgy tervezzük, visszajövünk - ő biztosan, engem lehet nem engednek vissza :/

2017. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk a második karácsonyunk lesz együtt.

24-én mindkettőnknek az az alap, hogy ketten itthon vagyunk. 25-én anyumékhoz megyünk, 26-án nagyszüleimhez, de 26-án délután már elutazunk az ő családjához, akik az ország másik felében élnek. Édesanyjánál töltünk majd pár napot, közben meglátogatjuk majd a testvérért is, illetve egy nap átugrunk a még onnan 80 km-re lakó nagynénémékhez is.

25N

2017. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
3%
Azt értem hogy nem a szülőkkel laktok. De ahol laktok nem közös ház, hanem csak az élettársadé ugye? Tehát beültél a készba.
2017. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

"Hogy lehet ezt vita nélkül kivitelezni, mikor kihez menjünk, ki mikor jöjjön?"


Úgy, hogy az érintettekkel kell megbeszélni, nem vadidegenekkel a neten.

2017. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

Mi 20 éve a Nejemmel együt töltjük a 24-ét (egy kivétel volt, amikor az édesanyja beteg volt és vigyázni kellett rá, de az más eset)

a 26-26-át megbeszéljük, hogy mikor hova menjünk. Még nem volt belőle probléma.

2017. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi soha nem ragaszkodtunk ahhoz, hogy kettesben töltsük a Szentestét csak azért, hogy igazságos legyen. Minden nap megyünk valakihez, szülőkhöz, nagyszülőkhöz, ha van idő további rokonokhoz is. Minden évben más a sorrend, de ahhoz sem ragaszkodunk mereven, hogy felváltva legyen. Ha 24-én itthon ülnénk, akkor valakit ki kellene hagynunk, mert csak a szülők háromfelé vannak és a Karácsony csak 3 napos. Jól működik ez már 19 éve.
2017. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!