Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan szólt meg...

Szerintetek jogosan szólt meg az anyósom amiért mirelit kaját szoktam adni a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, az egyik 8 a másik 10 éves. Sajnos gyakran nincs arra időm, hogy főzzek, ezért gyakran veszek mirelit húsokat, zöldségeket, zacskós leveseket, és egyéb dolgokat. Múltkor zacskós gulyáslevest "főztem", és anyósom elhordott mindenféle lusta nőnek, hogy én még egy gulyáslevest se tudok az unokáinak megcsinálni. Szerintetek igaza van?

2017. nov. 4. 19:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem az ő gyerekei.Nincs joga belepofazni.Gondolom szoktal főzni.Foglalkozzon a sajat dolgaival,ha ennyire unatkozik segitsen ki a főzessel a kedves mama.f/31
2017. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

A mirelit zöldséggel nincs semmi gond. Viszont a zacskós leves, mirelit hús és társai nem túl egészségesek, főleg nem hosszú távon.

Talán ésszerű lenne megkérni, hogy néha segítsen be a gyerekek étkeztetésébe és ha tud főzzön nekik, ha már az a probléma forrása, hogy nincs időd. Valószínűleg ő sem bánná ha az unokákkal lehet legalább ennyire is.

2017. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem egészséges, az biztos, de ha nincs időd, akkor nincs. Nem az ő dolga, ne pofázzon bele, vagy ahogy írták, főzzön ő ha annyira ráér.
2017. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
22%

Igaza van anyósodnak.

A gulyáslevest meg lehet főzni vasárnap és hűtőbe , fagyasztóba lehet tenni. A kiolvasztás pedig néhány perc.

Sőt nagyon sok enni valót meglehet előre főzni.

Persze ha délután 5 órakor találod ki hogy főzni kellene, akkor az nem megy.

2017. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

én haza zavarnám anyámat ha beszólna a barátnőmnek


főleg, hogy amikor ő dolgozott, neki se volt ideje, és sokszor volt kényszer egy mirelit pulykamell, vagy vmi félkész

2017. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan ételek amik szinte ugyan annyi idő alatt elkészülnek mint a mirelit kaja...kevesebb mint 1 óra alatt egy bolognai spagettit is meg lehet csinálni vagy tojás levest, borsó főzeléket stb/ha szeretik/...én is szeretem a mirelitet, de túlzásnak érzem, ha mindig vagy sokszor az lenne rendes étel helyett...ennél még az is jobb, ha 'hideg' kaja van vagy rendelsz pizzát...megszólni jogosan szólt meg, /szerintem is gáz folyton ilyeneket enni nem egészséges főleg gyerekeknek/ de beleszólni nincs joga, esetleg kérd meg, ha neki van ideje főzhetne nektek is...
2017. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Nos, en mindig frissen főzök, mirelitbol csak zöldséget használok, de nekem időm és kedvem is van hozzá. Anyosnak semmi köze hozzá, hogy te mit hogyan készítesz
2017. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Ebben a történetben nem az anyós mondanivalójával, hanem a stílusával van bajom. De egyébként nem jó ha folyton mirelit kaját, fagyasztott zöldséget, mindenfélével felturbózott mű-kaját eszik a gyerek, abból a szempontból hogy nem egészségesek. Nem mondom hogy állandóan otthon főzött dolgokat kell hogy kapjanak, de folyamatosan a mirelit se jó.
2017. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Azért mondta mert a zacskós gulyás konkrétan egy moslék. Paprikás löttyben uszkáló,szárított zöldség trutyi. Imádom mikor a lányom,két pofára eszi az igazi általam főzött gulyást és más ételeket. Szerintem igaza volt anyósodnak,semmi laktató nincs benne.
2017. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Neked is hasonló jókat kérdező,remélem azért a te lányod egészséges lesz mindig.
2017. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!