Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, ha a barátom...

Mit tehetnék, ha a barátom szülei átjönnek hozzánk, és sosem veszik le a cipőjüket?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az Ő házukban élünk a barátommal kettesben.


Ha meghivjuk oket vacsira vagy csak átjonnek kivancsiskodno sosem veszik le a cipőjuket.

Én nem szeretnék szolni nekik, hogy vegyek le a cipojuket mert akkor az lenne hogy ‘de ez az ő hazuk... azt csinalnak amit akarnak.’


2017. nov. 5. 06:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
11%
Ne is szólj nekik! Nem illik a vendéggel levetetni a cipőjét! Ez csak bunkó helyen szokás és egészségtelen is.
2017. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Lehet hogy nem illik levetetni..de egy normalis ember magától leveszi.!

Hozzánk eddig bárki jött automatikusan levették.


És ők mindenhol ezt csinálják?

Én vennék a helyedben ilyen vendégpapucsot es amikor megint mennek akkor mondanám hogy most már nyugodtan levehetik a cipőt nem fognak felfázni..

2017. nov. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg egyáltalán nem bunkóság "levetetni" a vendéggel a cipőt, bár érdekes, eddig nálunk erre sosem volt szükség, mert mindenki leveszi magától és kapnak vendégpapucsot. Nem mindenhol van felmosható kő, meg laminált padló, a szőnyeg meg azért más tészta,de nem is ez a lényeg. Az utcán töméntelen mennyiségű kosz, állati ürülék maradványa (ha konkrétan bele sem lépsz) és miegyéb ragad az ember cipőjére a mezei járdán is. Ne mászkáljon már senki ilyen cipőtalppal ott, ahol én a alapon mezítláb járok. Igen, én télen is mezítláb járok, padlófűtés van,(és több helyütt szőnyeg a bambusz padlón) ne nekem kelljen már papucsot húznom otthon, hogy más összemászkálhassa amit én takarítok. Eleve tiszteletlenség a házigazdával és az ott élőkkel szemben. Nem tudom, én ha puccparádéba, magassarkúba megyek is mindig leveszem a cipőm, ha úgy már nem olyan "trendi" az összkép és vígan bedobok a táskámba egy vékony bokazoknit, ha nem lenne vendégpapucs. Bónusz sok helyütt vannak gyerekek, nekem ne mondja már senki, hogy bunkóság megkérni a cipő levételére bárkit, ahol egy gyerek kúszik-mászik a földön. Nálam már a kicsi is nagyobb, de a mi napig ül és játszik rendszeresen a földön. Szerintem meg éppen az a proli és elavult nézet, hogy a vendéget ilyesmire nem illik megkérni. A normálisabbját nem is kell megkérni, van annyi esze magától is, akinek meg nincs, avval vannak a bajok, nem a házigazdával, aki ezt elvárná. Ha náluk laktok kérdező, akkor te ezt hagyd a párodra. Mondd meg neki, hogy kérje meg a szüleit, hogy ezentúl vegyék le a cipőjüket, ha erre a konfliktuskerülés miatt nem hajlandó, világosítsd fel, hogy rendben, nem drámázol, viszont akkor ezek után ő az, aki a házat takarítja, úgy már biztosan hajlandó lesz intézkedni. Lehet ezt kedvesen is és szerezz be vendég papucsokat.
2017. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Én ilyen esetben gyorsan felporszívózok és felmosok miután elmentek, sajnos vannak ilyen bunkó emberek.

Persze ha lenne kikészítve vendégpapucs, akkor talán levennék a cipőt.

2017. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
9%

Csak Magyarországon szokás levetetni a vendég cipőjét, az alacsonyabb osztályhoz tartozó családoknál! Van lábtörlő, és van porszívó is! De miért lenne jobb, ha esetleg izzadt lábbal jár a vendég a lakásban vagy éppen gombás a lába? Az orvossal vagy a főnököddel is leveteted a cipőjét?

Arra számíts, ha a barátod szüleivel leveteted, bunkónak fognak tartani és esetleg a kapcsolatotok rovására mehet.

Lusta vagy, ha kell takarítani?

2017. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

"Az orvossal is leveteted a cipöjét?"

Nincs rá szükség magától leveszi..


És nem arrol van szó hogy nincs porszivó vagy lusta lennék takaritani-hanem arról hogy nem illik cipőben végigtrappolni a lakásba (föleg ahol kisgyerek van)

2017. nov. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Én még a védőnőnek is szóltam, hogy adok papucsot, mert jött volna a nappaliba cipőben. Ne hordja be senki az utcáról a koszt/sarat se a laminált padlóra, se a szőnyegre, főleg ahol a gyerek kúszik/mászik.
2017. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
A porszívó nem szedi ki a szőnyegből a koszt, lévén a cipőtalpon nem csak kosz van, azt ne mondja már senki, hogy tisztítsam ki mindig vendég után. De ismétlem, nincsen ilyen gondom, mert senkit nem kellett eddig erre kérni. Az orvos is leveszi magától, lévén hozzánk eddig csak gyerekorvos járt és neki alap, hogy kisgyerekes háznál (de gondolom másnál is) leveszi a cipőjét. Senki nem mászkál izzadt talppal, mert vannak vendégpapucsok, rendszeresen újakat veszek, aki meg gyakran jár, annak eleve sajátja van. Nincsen főnököm,(pontosabban magamé vagyok) de aki volt anno, az is biztosan levette volna. Ez az alacsonyabb osztályokban szokás meg egy vicc. Honnan tudod te, mi szokás náluk, közéjük tartozol? Nem kell őket sem lenézni, akiket én ismerek is mind "cipőmentes" vendégséget tartanak, egyedül falun találkozom avval, hogy a konyhába és az elülső szobákba be lehet menni cipővel, mert ők is bejárnak. Bárhol voltam eddig, háznál, panelban, mindenhol levettem a cipőt és a legtöbb helyen el is várták ezt, akár 3 műszakos melós, akár mérnökházaspár volt az illető vendéglátó. Amikor afféle nyári kertiparti van nálunk, akkor maradnak a cipők, felszedjük a szőnyeget a nappaliban, és jónapot, de ha valaki az emeletre megy a gyerekszobákhoz, akkor leveszi így is maga. Ergo hagyjuk már ezt a prolizást, nem leszek attól bunkó, meg alsó osztályba tartozó, mert egy GYK-s kommenthuszár azt mondja, továbbá aki nem akarja, az ne vetesse le a vendégivel ez után sem, mindenki azt csinál, amit akar. Viszont fogja már fel mindenki azt is, hogy van, ahol ilyen probléma fel sem merül, mert elve mindenki magától meglépi ezt a gesztust. Teljesen felesleges ebből palotaforradalmat csinálni, a saját otthonában mindenki azt csinál és azt vár el, amit akar és nem lesz senki sem sudribunkó attól még, mert valaki itt azt mondja. Szeretem, amikor a helyi protokoll-tanácsadó majd előírja, hogy mit illik és mit nem. Hogyne, majd ő bizonyára kompetens ezt eldönteni. Vannak egyértelműen elfogadott szabályai a vendégvárásnak, a cipőlevételen vitatkozni meg tök fölösleges, úgysem fogja senki másként csinálni a jövőben, mint ahogy eddig.
2017. nov. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Továbbá a rokonságom háromnegyede külföldön él. Sem a skandinávoknál, sem a nővéremnél Angliában, sem a spanyoloknál nem találkoztam avval, hogy cipőben végigtrappolják a házat, lakást, ergo nem, nem magyar szokás. A sandinávoknál tök alap a vendégpapucs, de máshol sem idegen.
2017. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Vegyél ilyet (és még lábszag sem lesz:)


[link]

2017. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!