Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyám és a...

Mit csináljak az anyám és a párom anyja között kialakult helyzettel?

Figyelt kérdés

Párom anyja már régóta mondogatta nekem, hogy szívesen megismerné anyumat, találkozna vele. Én próbáltam mindig terelni a témát, és halogatni a dolgot, mert nekem sem a kedvencem a párom anyja, és tudom, hogy anyumnak sem lenne szimpatikus. Párom anyja elég furcsa, nem az a tipikus “jó anya”, hanem kissé önző, nem túl kedves, el van ájulva magától és emellett flegma is. Neki ilyen az alaptermészete, nem csak velem, vagy a párommal ilyen, hanem mindenkivel. Ezek miatt nekem sem túl szimpi, de mivel nem célzottan velem viselkedik így, és elviekben kedvel engem, csak maga a nő fura, így nem szeretnék összetűzésbe keveredni vele, és vitát generálni fölöslegesen.

Pár hete történt, hogy az utcán sétáltam anyummal és szembe jött velünk a párom anyja, így elkerülhetetlen volt a találkozás. Párom anyja hozta is a szokásos formáját, azt amire számítottam. Hazaérve anyum mondta is, hogy elég érdekes egy nő az anyósjelölt, és hogy lényegében nem keltett pozitív benyomást benne(amit meg is értek.) Ellenben a párom anyjának nagyon szimpatikus volt anyum, említette is, mikor legközelebb mentem hozzájuk, hogy örült a találkozónak és szívesen találkozna anyummal többször a jövőben. Na hát mit mondhattam volna erre? Csak mosolyogtam és hallgattam. Nem mondhattam neki, hogy hagyd már békén anyumat, nem akar veled összejárni pletykálgatni. Reméltem, hogy többször nem jön elő ez a téma, de tévedtem. Azóta rendszeresen előjön ezzel, hogy mikor találkoznak már én meg nem tudok mit mondani. Párom is preferálja ezt az anyuk legyenek jóba dolgot, így neki sem mondhatom, hogy ez nem fog menni, mert nem értené mi baj az anyjával, és anyum miért nem kedveli, aztán emiatt párom nem szeretné anyut, pedig nagyon jóban vannak jelenleg, meg anyu tényleg nagyon jó természetű kedves nő. Kissé aggódom, hogy majd párom anyja elkezd írogatni anyumnak facebookon(mivel már ezt is mondta, hogy ír majd neki..) anyut meg az őrületbe fogja kergetni ezzel, egy ideig tűrné, rám való tekintettel, de úgyis az lenne a vége, hogy nem kedvelné páromat a hülye stílusú anyja miatt.

Mit tegyek? Nem akarok semmiféle vitát és bárki között haragot, de valahogy el kellene érnem, hogy ne erőltessük ezt az anyósjelölt-anyum viszonyt....


2017. nov. 5. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem értem, miért nem mered ezt elmondani őszintén a párodnak?
2017. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok híve a túl korai barátkozásnak az anyatársak között, volt rossz tapasztalatom gyerekként és anyaként is. Nyilván személyiségfüggő is a dolog, de okozhat gondot, amikor szétmegy az ifjú pár, főleg, ha csúnyán történik. A helyedben annyit tennék, hogy átdobnám a labdát a két anyatársnak, udvariasan közölném anyóssal, hogy nem szoktam beleszólni anyám programjaiba, legyenek szívesek, intézzék egymás között, ha találkozni akarnak. A többi az ő dolguk, egy felnőttnek ezt meg kell tudni oldani, akármilyen tündibündi, kedves nő.:-)
2017. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%
Ha anyud felnőtt ember, akkor nem kell megvédened senkitől, másrészt meg ha olyan jóindulatú és kedves, mint ahogy leírod, nem fog a barátodra ferde szemmel nézni az anyja miatt.
2017. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

Ne te akarj anyukád helyett intézkedni.

Szólj neki, hogy anyósjelölt mit szeretne, ne lepődjön meg, ha megkeresi pl. fészen.

Anyukád is felnőtt nő, ha nem akar barátságot ápolni, akkor ügyesen le fogja tudni építeni a másikat.

Ha meg a párodon "veri le" a nő iránti unszimpátiáját, akkor a te anyukás sem olyan tökéletes nő, mint aminek beállítod.

2017. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom is ilyen. Meg mindig mondja, hogy az én anyáméktól akár meg is halhatnak, szerencsére csak a férjemnek. Ő meg mindig kiakad ezen, hogy most mégis mit vár tőlük?


De komolyan én sem értem, mit akar? Miért? Nem is értem. Mi vagyunk együtt a férjemmel, most mit akar ő az anyáméktól? Mindenkinek van saját élete, saját érdeklődési köre, saját barátai, programjai, minek erőltetni, hogy jaj azért, mert a gyerekeik együtt vannak. És? Szerintem az ilyenre az kattan rá, akinek amúgy nincs elegendő saját társaskapcsolata és programja, aztán azt hiszi, hogy így jogosult szerezni újat magának ilyen címszóval.


Nálunk is teljesen különböző emberek, semmi közös nincs bennük egyáltalán, ráadásul a férjem késői gyerek én korai vagyok, van köztünk 7 év különbség is, hát anyósomék a nagyszüleimhez állnak korban jóval közelebb, mint az anyámékhoz. Akkor miért akarja erőltetni? Találkoztak az esküvőn, meg a keresztelőn aztán annyi. De neki ez nem elég. Anyáméknak meg még sok is. :D

2017. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én ebbe nem folynék bele. Felnőtt emberek mindketten, biztos vagyok benne, hogy tudják kezelni a helyzetet. Ha a párod anyukája haverkodni akar a tiéddel, meg fogja oldani nélküled is. Ha pedig anyukád nem akar vele haverkodni, szintén nélküled is meg fogja tudni oldani, hogy lerázza.
2017. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kéne neked ezzel bármit is kezdeni. Felnőtt emberek. engedd meg nekik, hogy maguk oldják meg.

Igazából teljesen mindegy, hogy mi alakul ki belőle, hisz nem a Te felelősséged

2017. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!