Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gond, vélemény?

Anyós gond, vélemény?

Figyelt kérdés

Anyósommal szerintem komoly gondok vannak. Most azt hagyjuk, hogy amióta megismertem nem kedvelem, de szerintem itt komolyabb gondok vannak. Csak röviden leírom párat:

- a pénzzel szörnyen bánik, halmozza az adósságait, ha a férjem segíteni akar megoldani, akkor pedig hazudozik. Legutóbb pl meglepődött hogy hány kölcsöne van, mert nem emlékezett hogy felvette.

- mindent elfelejt, elhagy. Nagyon durván feledékeny. Bejön hozzánk, leveszi ékszereit, kiteszi telefonját kulcsát, majd itthagyja. Legutóbb a lakáskulcsa a mosógépen volt, az ékszerei a szekrényünkben (wtf?). Rendszeresen elhagyja a mobilját, pénztárcáját.

- nem érti az íratlan szabályokat. Bárhova bemegy, ahol nyitva az ajtó, kapu. Nem lehet neki megmagyarázni, hogy az hogy nincs kulcsra zárva nem azt jelenti hogy bemehet.

- nem érti a viccelődést. Így vett a minap a barátnőjének egy kiskutyát, mert nem értette a poént, most meg nem érti miért nem kell neki.

- furcsa a járása, lábujjhegyen jár, az egész teste előre dől.

- igénytelen. Nem magára, a környezetére. Egy bútorozatlan lakásban lakik 20 éve, ami tönkremegy, az úgy is marad.

Jól gondolom hogy ebből a néhány dologból amit leírtam, hogy valami nem kerek nála? Pedig ez csak egy-két dolog, napestig tudnám sorolni a furcsaságait. Nem tudja mit miért tesz, nem tudja megmagyarázni, miért dugja el a szekrényünkben a táskáját, stb stb. Tényleg nem kedvelem, főleg amióta megszületett a kisfiúnk, de az egy másik történet, viszont aggódom a mi családunk miatt. Szerintetek jogosan?



2017. nov. 9. 11:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem valami nálad nem kerek.

A pénzzel szörnyen bánik. Kit érdekel, nem a te pénzedet költi.

Elhagyja a mobilját? És? A te dolgod? Szerintem nem.

Nem érti a viccelődést? Szerintem pereld be.

Furcsa a járása? És?

Nagyon kötekedő ember lehetsz. Foglalkozz a saját dolgaiddal inkább!

2017. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

Lehet.

"furcsa a járása, lábujjhegyen jár"

Diagnózis á lá gyakori kérdések:

Anyósod kanász.

Mert ahogy a nóta is mondja:

"megismerni a kanászt, cifra járásáááról"

2017. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de úgy látom nem igazán jött át, amit ezzel írni akartam. Sajnos ahogy a pénzel bánik igenis hatással van ránk, mert mint ahogy írtam, adósságot adósságra halmoz, amit aztán rajtunk is keresnek. És ha még a sajátját költené, de sajnos nem így van, már már ott tartunk, hogy határozottan a miénkre tart igényt. Igenis gond, hogy mindent elhagy, elfelejt, mert nem egy hívást kaptam már éjszaka, hogy nincs meg a kulcsa, nem tud hazamenni én pedig csak nem hagyom hogy az utcán maradjon! Ha nincs mobilja, vajon honnan lesz másik? Tőlunk. Segítséget szeretnénk neki kérni, és nem tudjuk hovà forduljunk. De köszönöm az értékes hozzá szólást és empátiát! Remélem sosem lesz gondja hasonló családtaggal.
2017. nov. 9. 11:33
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
demencia?
2017. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%
Gyámság alá kéne venni, akkor be tudnátok tenni öregek otthonába. Csak az a baj, hogy ezt nehéz megcsinálni. Mondjuk valószínű onnan is kijárkálna, és ugyanúgy elhagyná a dolgait, de legalább nem tudna eljárni a saját nevében, hogy hiteleket vegyen fel. Összességében ez iszonyú nagy szívás, mert össze is roppantok, ha ezt a viselkedést haláláig tolerálni kell, és még rosszabbodhat is. Magatokhoz szerintem semmiképp ne vegyétek.
2017. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
54 éves, még bőven saját magáról kellene gondoskodnia, de már pedzegeti a szülőtartást. Az a baj, hogy egész eletében elherdálta mindenét, nincsen semmije, csak egy váltás ruhája meg egy régi kocsija és próbál most a gyerekébe kapaszkodni. Pedig hát... anyának sem volt a legjobb. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy a halála még nagyon messze van, és addig szerintem hamarabb tesz sírba minket, vagy anyagilag teljesen tönkre. Apósom ugyanezt a gyámságot mondta (elváltak), na de ez megint csak nekünk lenne teher! Demens meg nem hiszem hogy lenne, mert a munkáját bezzeg profin ellátja, csak minden másban ennyire feledékeny és szerintem akinek gyereke van az tudja, hogy ilyen nagyira nem bízná! A kisfiam tejfehérje érzékeny, és nem egyszer volt ebből is már problémánk, hogy vagy leszarja vagy komolyan ennyire nem képes felfogni, de csak ad neki egy kis pudingot vagy krumplipürét, ezt-azt... utána meg nem érti hogy mi a probléma. Pedig eü-s, igazán tudhatná.
2017. nov. 9. 11:48
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

ne vegyetek neki új telefont, meg ne adjatok pénzt.

dolgozik...akkor miért ti vennétek neki???

2017. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Próbáljatok beszélni a háziorvosával, hogy mit tegyetek?

Nem vagyok szakember, de Alzheimer-kórra vagy demenciára

gyanakszom.

2017. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha mióta ismered nem kedveled, miért mentél hozzá a fiához?
2017. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Férjem veszi meg neki. Egyszer-egyszer ez oké, de sajnos nagyon belejött ebbe hogy majd a fia a segít. És ha nem segít, akkor kölcsönkér. Jelenleg több milliónál tart az adóssága.
2017. nov. 9. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!