Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak apósommal?...

Mit csináljak apósommal? Érdemes próbálkozni a beszélgetéssel, vagy úgyis csak falra hányt borsó és engedjem el?

Figyelt kérdés
Az az probléma, hogy a férjemmel megegyeztünk, hogy a gyerekeink az én családnevemet fogják kapni. Ennek az az egyszerű oka, hogy a férjem neve az egyik leggyakoribb (ez a kiss-nagy-kovács-szabó kategória), ellenben az enyém nagyon ritka. Plusz én vagyok az utolsó a családban aki ezt továbbadhatja. Na most apósom ezt képtelen feldolgozni és folyamatosan ezen megy a cirkuszolás. Én nem szeretek veszekedni, pláne értelmetlenül. Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy érdemes ezt feszegetni, érvekkel próbálkozni, vagy hagyjam és majd elcsitul magától?

2017. nov. 9. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Kettőtök neve nem lehet? A fia egyetlen fiú amúgy? Lehet, ez miatt aggódik, hogy náluk hal ki a név, vagy ilyesmi...
2017. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Hagyd rá. Alapból nem kellett volna neki elmondani, ha ilyen. Aztán ha meglesz a gyerek akkor annak anyakönyvezetik aminek akarjátok és akkor már hiába puffog az öreg.
2017. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, egyszer mondd el a véleményed, nem kell ezen vitát nyitni, nekik nem sok közük van a dologhoz.

Anyósomék a gyerekeink nevébe akartak beleszólni, mondván, náluk az a családi tradíció, hogy a szülők keresztneve öröklődik tovább. Szóval apósom apja Béla, apósom is Béla, férjem Béla, fiam is Béla lesz.

Komolyan ránéztem, hogy lehet, náluk ez a szokás, de nálunk nem lesz és kész. Lehet csak én voltam elég magabiztos, de jó nagy sértettség után soha többet nem jöttek elő a témával - nekem legalábbis :D

Azt viszont most megmondom, hogy minden érvedre lesz majd valami konok válasz.

2017. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk mindkettőjük nevét viselik a gyerekek.

Nálatok nem lehetne?

Pl.:

Tasnádi-Szabó Réka

Somogyi-Kis Ádám

Endrei-Kovács Rita


Ezek kitalált nevek, de így egyben talán nálatok is működne és az após is megnyugodna.

2017. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is bele akarnak szólni, de itt a gyerek keresztnevébe. Konkrétan nem hogy gyerekem nincs, de terhes sem vagyok és egyenlőre nem is tervezem 22 évesen, össze sem házasodtunk, jegyesek sem vagyunk, fél éve vagyunk csupán egy pár, de az anyós após brigád már kijelentette, hogy elvárják, hogyha fiunk lesz akkor Sándor legyen. A párom, az apósjelölt, az ő apja, és még a papa édesapja is Sándor volt, és hogy ne rúgjam fel a hagyományt.... Háááát, mondanom sem kell mennyire kiakadtam, hagyjuk már.. Sándor😃 Majd az lesz ami tetszik..
2017. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem apósodat az életbe nem fogod tudni meggyőzni.... Férjeméknél szokás az első fiú az apja nevét kapja. Már a bejelentett terhességtől após úgy beszélt,hogy a kis Attila (az mind1,hogy lány is lehetett volna) amikor kiderült,hogy fiú egyből mondtam férjemnek,hogy maximum 2.ik keresztnévnek,de mondta a férjem,hogy ő annak se szeretné. Így nem is volt kérdés,hogy hagyományt törünk. Eszünkbe nem volt apóst győzködni,nem is lehetett volna semmivel. Nah mind1 egy idő után lenyugodott,de a már 6 éves gyereket azért ő csak Attilának hívja.....
2017. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem erdemes. Majd megszokja. Nem is ertem, miert van oda egy tucatnevert.
2017. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Volt szó a kötőjeles verzióról is, de nagyon hülyén hangzik, meg elég nyelvtörő is. Azt elég hamar elvetettük. Na mindegy, akkor megpróbálom ráhagyni. Csak mostanában valahogy mindig itt kötünk ki.
2017. nov. 9. 20:01
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Így teljesen úgy fog kinézni mintha az apja még rokona se lenne a gyereknek.Sehol nem fog szerepelni ellenben mindenhol megkérdezik a anya születési nevét, az mindenhol szerepel.Ráadásul később megyarázkodhat a gyerek, hogy miért nem az apja nevét kapja.Após amúgy ilyen téren nem számít, én a férjed helyébe ilyenbe nem egyeznék bele.
2017. nov. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Én egyáltalán nem is értem, hogy jön ez fel? Nálunk kötőjeles lesz, bár a férjem csak az én családnevemet akarta adni, de mondtam neki, hogy nézne az ki, mintha hoztam volna egy gyereket a házasságba. De fel se jön a téma, a szerintem a szüleinek eszébe se jut, hogy másképp is lehet hívni, vagy ha lehet, akkor mi másképp hívjuk majd, mint az ő családnevük, szóval minek kérdeznék meg? Még a keresztnevét se mondjuk el, mert megmondtuk, hogy nem vagyunk kíváncsiak a véleményükre, majd meg tudják, ha megszületett. Én nem értem, mikor valaki tudja, hogy gyagyás a rokonság, akkor minek kell őket mindenfélébe beavatni. Biztos nem kikutatta a fiókotokból a házassági anyakönyvit, amin feltüntették, hogy várhatóan majd mi lesz majd a gyerekek családi neve.
2017. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!