Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiunk nyakán? Szerintetek...

Fiunk nyakán? Szerintetek mennyire "normális" az, hogy egy 37 éves férfihoz (és testvéreihez) majdnem kéthetente feljárogatnak több száz kilométerről a szülők, vagy csak az anyuka?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok az elvadult, mert teljesen leváltam már a családomról. Csak tudni szeretném, kinél mi az elfogadott? Vajon anyuka bele fog szólni a kapcsolatunkba? A másik fia feleségével is nemrég összeveszett...mindig "kavarnak" valami drámát. Hagyjam a párom, éljen, ahogy akar, fogadja őt/őket a lakásába. Hisz sokat köszönhet nekik -de ez a módja, hogy a szülők nem engedik leválni a gyereküket? Vagy a fiuk is akaratlanul ragaszkodik? Mit tegyek? Figyeljek és várjak csendben, vagy akciózzak?

2017. nov. 10. 11:40
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%

Mégis mi rossz van abban, hogy valaki kéthetente találkozik a szüleivel???? Szerintem ez tök normális. Nem a leválás hiánya vagy abnormális ragaszkodás.

Azért, mert te nem vagy jóban a szüleiddel, még mások lehetnek, nem?

Én minden héten találkozom a szüleimmel, és 38 éves vagyok. Szerencsére a férjemet ez nem zavarja. Ő is szívesen találkozna a szüleivel, ha még élnének :(

2017. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy nagyon veszélyes dolog, félig-meddig saját tapasztalatból mondom. Azért félig-meddig, mert nekem sajnos nincsen kapcsolatom, szóval "csak" az én életemet keseríti meg, hogy túl sokáig hagytam a szüleimnek (főleg anyámról van szó) hogy belekarattyoljanak az életembe. Ártatlanul kezdik mindig: "jaj én csak jót akarok", "csak segíteni jöttem", "csak tanácsot adnék", aztán a végén könyékig turkálnak az ember magánszférájában. Még úgy is, hogy külföldön élek, és évente kb. 1-2x jönnek csak ide, kb. fel tudnám vágni az ereimet hosszában, amikor elkezdenek rendezkedni a lakásomban. Szóval nehéz, na. A párod felelőssége nagyon világos határokat szabni, és ezekhez foggal-körömmel ragaszkodni, mert próbálkozni fognak, és minden rést kihasználnak. Felejtsd el, hogy majd megértik, ha azt mondjátok: "Tetszik tudni, Pistike most már felnőtt, így a szerepek átalakultak. Két egyenrangú felnőtt kapcsolatáról van már szó, akik mellérendelő viszonyban vannak. Ahogy a barátoknál sem tesz meg mindent az ember vendégségben, most már Pistikénél sem." Szóval sajnos nektek kell erősnek lenni, és nem ugrani az érzelmi manipulációra.
2017. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
98%
2 hetente találkozni a szülőkkel normális dolog. Mondjuk nem tudom mit takatnak ezek a látogatások. Ott maradnak napokra? Csak felugranak egy teára? Nem mindegy. Én 39 vagyok és minden héten beszélek a szüleimmel van, hogy többször is. Havonta egyszer meg is szoktam látogatni őket vagy ők ugtanak fel beszélgetni ha nincs valami közös program.De ihyekszem minél több közös programot szervezni. Már 18 évesen leváltam róluk és saját háztartást vezetek, semmiben nem vagyok rájuk szorulva. De ahogy öregszenek félek elveszítem őket, ezért igyekszem minél több időtt velük tölteni amíg még lehet. Másrészt nekik is jól esik és igénylik mióta nyugdíjasok.Nekem nagyon rosszul esne ha a páromat ez zavarná. Szerencsére ő is hasonlóan gomdolkozik és neki is fontosak a szülei. Külöm szoktuk ezt intézni, hogy a másiknak ne legyen terhes és azt nem hagyjuk, hogy az életünkne beleszóljanak.
2017. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
79%

két hetente normális.

gondolom még együtt sem éltek, de már TE kavarsz!

2017. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
92%
Azt elfelejtettem írni, hogy anyám az a típus aki mindenbe beleszól és ha hagynám átrendezné az egész lakásomat és a páromnak is lukat beszélne a hasába. De rendre szoktam utasítani és nem hagyom. A párom meg nem teszem ki ennek mert nem az ő anyja ne őt idehesítse 🙂 ha túl sok meg egy kis szünetet tartok így ő is érzi hogy túlment a határon. Odafigyeléssel ezek a helyzetek jól kezelhetők.
2017. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%

Mégis mit takarnak ezek a látogatások?

Ott maradnak napokra és beleszólnak a dolgaitokba?

2017. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
71%
akciózzál - hogy minél előbb megszabaduljon tőled az a szerencsétlen férfi.
2017. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt a te hozzáállásod nem normális.

Mi is kéthetente hétvégére járunk haza szülőkhöz külföldről, mert "csak" 4 órányira vagyunk. Na bumm. Ez csak havi két alkalom.

Az, hogy valaki teljesen leválik a szüleiről és önálló életet kezd, nem egyenlő azzal, hogy onnantól nagyívből kaksizik a családjára.

Együtt éltek már egyáltalán?

2017. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kaptam hideget-meleget a nyakamba!

Nem kavarok. Anyuka sem szent, szerintem érzelmi zsarolást csinál. Nem tudom, annyira még nem ismerem.


Válaszul, azoknak, akik azt hiszik, rosszban vagyok a családommal:

nekem anyukám már hat éve elhunyt - apukám és nagyanyám is özvegyek. Igénylik, hogy hazamenjek, de nem erőltetik, mert úgy gondolják, a saját életet úgy lehet normálisan élni, ha az ember a saját életében van és nem állandó több száz kilométeres utakkal megszakítja az élete folyását. Ettől függetlenül, sokat beszélünk telefonon; apámmal ritkábban, mert ő meg ilyen laza figura, aki tudja, hogy ha igazi baj van, úgy is hívom. Az meg ritkán van. Nem nevezném rossz családnak, csak már ilyen foghíjas. Nem kavarok a páromnak.

Azt tesz, amit akar. Akár aludhat édesanyjával egy ágyban is, ha annak úgy tetszik, míg én a saját albérletemben vagyok... :D :D Miért ne kavarhatnának? Ha a többi tesó feleségeivel is nehezen vannak, akkor miért ÉN vagyok már látatlanban is a hibás, kedves válaszolók, akik azt mondtátok, hogy tőlem kell a szegény srácnak megszabadulni.

2017. nov. 10. 12:37
 10/45 anonim ***** válasza:
12%
együtt éltek?
2017. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!