Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért bánik velem mindig...

Miért bánik velem mindig máshogy az anyukája?

Figyelt kérdés
A párom anyukája mindig máshogy bánik velem mivel a párom kerekesszékes az utazásban segíteni kell neki távkapcsolatban élünk ha találkozni akarunk akkor ő neki kell elhoznia mert a szülei elváltak és az apukája már nem az országban lakik marad az anyukája.Egyedülálló az anyukája és néha van amikor leszervezzük a találkozott,hogy na ők jönnek mi hozzánk és egyszer csak beszervez egy randit egy férfival pedig megígérte,hogy találkozhatunk előtte hetekkel.Utána eltelik egy kis idő kérdezi a fiát,hogy vagyok és becézget meg érdekli mi van velem ha fáj valamim beteg vagyok rám ír és kikérdezz,hogy vagyok.És van amikor én szeretnék vele beszélni el olvassa és vissza se ír.Amikor találkoztam vele kedves volt velem és mosolygós és mondta is,hogy örül,hogy kitartok a táv ellenére is a fia mellett és ő maga mondta,hogy szeret engem.Akkor nem értem mégis miért viselkedik úgy néha mintha ellent mondana magának és mégse kedvel?
2017. nov. 24. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, nem kifejezetten veled van problémája.

Érezd bele magad a helyzetébe: van egy (majdnem) felnőtt fia, aki, bár önhibáján kívül, jobban rászorul, mint egészséges lenne. Az édesanyja, és szereti, jót akar neki, persze, hogy próbál mindig segíteni nektek. De ugyanakkor ő sem csak anya, hanem nő, ember, felnőtt, akinek saját élete is lenne. Neki jóval kevesebb jut, mint egy átlag kamasz/fiatal felnőtt édesanyjának, az egyedül nevelés, de a segítségre szorulás miatt pláne. És bizony néha önzőnek is kell lennie, hogy ne rokkanjon bele.

2017. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ėn megėrtem a helyzetėt de akkor sem ėrtem miėrt nem mondja azt,hogy figyeljetek magammal akarok törödni kicsit majd kėsőbb beszėlünk erről nem ő fura velem aztán kedves.
2017. nov. 24. 23:08
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert szégyelli magát. Mert úgy érzi, nem helyes dolog, hogy önző. Az ember gyarló, nem szívesen mond ki ilyet. Mert tudja, hogy segíteni kéne a fiának, de mégsem akarja, mégsem megy. Mégis inkább magával foglalkozna.


Ahhoz tudnám hasonlítani, mikor a családban halálos betegség van. És a rokonok - bár gyűlölik magukat emiatt -, titokban azt várják, hogy haljon már meg, legyen már vége, mert ez sok. De nagyon ritka az, aki ezt ki is meri mondani, hiszen mind tudjuk, mennyire nem normális a másik ember halálát kívánni. Szeretett rokonét meg pláne.


Persze nem teljesen helytálló a példa, hiszen nálatok nem ilyesmiről van szó, de a bűntudat, a ki-nem-mondás hasonló.

Ő is tudja, hogy megígérte a talit, ő is tudja, hogy nem kéne, hogy a randi előbbre való legyen, hogy példádnál maradjak. Ezért undok/fura veled, ezért nem beszél. Meglehet, ez még csak nem is tudatos, simán kerüli az esetleges (elképzelt) konfliktust.

2017. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan az a legnagyobb problémád, hogy egy felnőtt nő, aki egyedül neveli a nyomorék fiát (a nyomorék nem sértés, hanem egy tény, hogy érezd már át a helyzetét), néha talál magának egy hapsit, és nem ír vissza alkalmanként (lehet, hogy dolga van vagy dolgozik????)?

Milyen önző gondolkodásod van már???


Visszakérdezek: neked van jogod a párkapcsolathoz, neki nincs? Az ő helyzete milliószor nehezebb, mint a tied! És nem elég, hogy a fia minden nyűgje az ő vállán volt idáig, most vegye fel a tiéd is???

Eszem megáll.

2017. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Te is kerekesszékes vagy?

Ha meg nem, akkor miért a kerekesszékes pasinak kell anyai segítséggel a helyedbe menni?

Gondolkodj már el egy cseppet!

Te választottad a pasit, tudtad, hogy vannak korlátai, tudtad, hogy messze él, akkor mit sopánkodsz?

A másik kérdésednél megírtuk, hogy más az élet egy mozgássérült mellett, olyan alapvető dolgok is problémák lehetnek (pl.utazás) amik másnál fel sem tűnnek.

Nem, nem! - mondtad, nagyon kis mértékben szorul csak segítségre!

Hát tessék, itt a szitu, oldd meg, de ne az anyjával békétlenkedj, van és volt annak baja elég!

2017. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Ja hogy ez ugyanaz a kérdező?

Mindent értek.

2017. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyik a másik kérdés?
2017. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2017. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem TE utazol, idiota? Hogy ne a sérült gyerekkel szenvedjen. Anyuka, mire felviszi hozzád...
2017. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!