Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt már valaki, aki megszakít...

Volt már valaki, aki megszakította az anyósával a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a párja/férje úgyanúgy tartotta a kapcsolatot az anyukájával?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt, és hát a lehendő anyós most eléggé kihúzta nálam a gyufát... Eddig is sok mindent lenyeltem, de nálam most betelt a pohár.

Eddig is, ha barátommal anyukájáról beszélgettünk, legtöbbször az a téma, hogy mivel idegesített fel bennünket, vagy már megint mit csinált. És nekem nagyon elem van az egészből, ezek kívül nincs szükségem erre az állandó idegességre és elegem van felém irányuló tiszteletlen viselkedéséből, amikor én mindig kedvesen és tisztelettudóan viselkedtem vele.

És az rendben van, hogy a barátom találkozik vele, meg tartják a kapcsolatot, nem is akarom, hogy ő megszakítsa az anyukájával a kapcsolatot, de én nem szeretném tartani vele a kapcsolatot és jópofizni vele, amikor a hátam közepére se kívánom.

Ti mit gondoltok erről? Jó döntés lenne?

Aki volt hasonló helyzetben, az mit csinált? És mi lett a vége?



2017. nov. 30. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem sajnálod a barátodat tőle tehát nem kreálnád a hisztit ha látogatná stb akkor szerintem megoldható.
2017. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is így vagyok vele. Nálunk már a bemutatkozásnál kimutatta a foga fehérjét. Én próbáltam kedves lenni, segíteni, ajándékokat vittem neki, ő meg mint egy kisgyerek kulcsra zárta az ajtót és ki se jött a szobájából. Ha meglátott, akkor gyorsan visszament. Ennyi. Kérdeztem a páromat, hogy ez mi akar lenni? Most találkoztunk először, soha nem beszélgettünk egymással és akkor kerül engem mint a leprásat. Köszönöm, de nem kérek ebből. Ha jön nagyon ritkán látogatóba, akkor is csak annyi, hogy köszönünk egymásnak és semmi több. Ha ő így, akkor én is így. Ha nem megy nem kell erőltetni.

5 éve vagyunk együtt.

2017. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az a fontos, hogy ehhez a döntésedhez a párod mit szólna. Mert ha részéről is elfogadható ez a helyzet és melletted áll, akkor nem kötelező jóban lenned az anyósoddal ha így viselkedik. De ha az anyós esetleg ellened tudná fordítani a fiát akkor abból csak még több feszkó lenne szerintem ha telebeszélné a fejét.

Nálunk anyukám anyósa viselkedett nagyon szemét módon, nem is tartjuk vele a kapcsolatot. Apám beszél néha vele, mert mégis csak az anyja de nekünk már semmilyen kapcsolatunk nincs vele vagy 10 éve. És jobb ez így, mert legalább nem tud kavarni.

2017. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igenis meg kell hozni az ilyen döntéseket néha. Én az exemmel ugyanilyen helyzetben nem tudtam ezt a döntést meghozni, azt gondoltam, mégis csak az anyja, úgyhogy egy-egy összeveszés után mindig én mentem bocsánatot kérni. Ennek nem lett semmi eredménye továbbra is ugyanúgy beleszólt mindenbe, társaságban megalázott a megjegyzéseivel és visszahallottam, hogy milyen rosszindulatú dolgokat mondott rólam az ismerősöknek a hátam mögött. Vége is lett annak a kapcsolatomnak.
2017. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Az én anyósom utolsó tette az volt, amikor átjött a házunkban ( 2 házzal arrébb laktunk) azzal a szöveggel, hogy a fiát (férjemet) áthívja ebédelni, mert én olyan borzalmasan főzök, hogy az is csoda, hogy él még a férjem. Majd dühös lett mert kinevetettem az újabb hülyesége miatt. Erre a következőt tette. a konyha kövére köpött, majd hozzám vágta a mosogatóban hagyott konyha kést. A kés az akkor 2 éves fiam mellett repült el aki éppen akkor jött ki a konyhába. Életemben először iszonyú dühös voltam. Anyósomat szó szerint kivágtam a házból. A férjemmel később úgy döntöttünk, hogy eladjuk a házunkat, és elköltözzünk minél messzebbre. Ennek már 23 éve. Férjem mindig tartotta a kapcsolatot az anyjával ( én kértem meg, hogy béküljön ki vele, végül is az anyja akármilyen ember is) de én azóta sem tartom a kapcsolatot vele. Igazából csak kétszer láttam, de akkor is kerültem, és egy szót sem váltottam vele. Pedig ő már békülne, de engem nem érdekel. A fiam is megy hozzá mint unoka, soha nem is tiltottam, egyedül csak én nem foglalkozom vele. Számomra vadidegen ember.
2017. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Én sem tartom anyóssal a kapcsolatot. Nálunk nem engem bántott, ennél sokkal rosszabb, a férjem haragszik is rá nagyon. Ő minimális szinten tartja a kapcsolatot az anyjával. Ha épp kíváncsi az unokájára, akkor elviszi hozzá.
2017. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Én is próbáltam sokszor helyrehozni "anyóssal" a kapcsolatot, ami nem miattam ment tönkre. Már akkor utált, amikor még nem is ismert. Én a 3.esély után nem adtam többet. Mondtam, hogy az életben nem akarom látni, mert nem állok jót magamért. Párom utána kb fél évig bírta, majd ő is megszakította vele a kapcsolatot. Ennek 6 éve.
2017. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Én hagynám anyóst, hogyha nem jó fej. Párom mehetne hozzá amikor akar, de engem hagyjon ki belőle, és megkímélném magam az anyóstól. A párod valszeg, ha szeret, megértené,és elfogadná ugyanis 1 szeret téged,jól érzi magát veled 2 nem akar neked rosszat ha tudja hogy neked az anyjával lenni kín-szenvedés, akkor nem fogja rád erőltetni,ha pl nem lehet titeket összebékíteni, az anyja miatt / az anyjáért/ anyja kedvéért nem fog lemondani rólad, hogyha szeret, és ő maga meg fogja találni az egyensúlyt. (Márminthogy a párod.) Tehát, hogy ő lesz mind a kettőtökkel, közöttetek pedig nem lesz konfliktus, nézeteltérés, mert ugyebár az senkinek nem jó.
2017. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Édesanyám és az apai nagymamám ilyen viszonyban voltak. Még nagyon pici koromból vannak emlékeim, hogy beszélgetnek egymással, de ennyi.

Édesapám rendszeresen beszélt vele (mármint a nagymamámmal) telefonon, látogatta, stb, vagy egyedül, vagy velem.

"Mi lett a vége?" Nagymamám elhunyt 74 évesen. Ennyi.

Szüleim között soha nem okozott konfliktust.

2017. dec. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Összesen 3 találkozást bírtam a barátom anyjával. Már azelőtt eldöntötte, hogy utálni fog, hogy egyáltalán megismert volna, így nem is lett volna értelme tovább erőltetni a dolgot. Az első után megbeszéltem a barátommal, hogy úgy érzem, nem vagyok neki szimpatikus, és hogy nem éreztem vele jól magam, de adtam még esélyt a dolognak, hogy ne én tűnjek a hisztisnek. :)

A harmadik után egyetértettünk abban a barátommal, hogy mindenkinek jobb lesz, ha nem találkozok többet az anyjával, mert már a találkozó előtti héten is mindketten feszültek voltunk és csak a kapcsolatunk rovására menne, ha mindig ez menne, ahányszor odamegyünk (ő amúgy mindig megvédett, kiállt értem stb, de nyilván így neki sem pihenés az ott töltött idő, ha az anyja folyamatosan engem támad....). Azóta nem találkoztam, nem beszéltem vele. A barátom jár hozzá néha, amibe nem szólok bele, sőt, szoktam is neki ajánlani, hogy a hétvégén menjen el, ha már régen volt náluk. Segítek neki karácsonyi ajándékot venni, stb, és még véletlenül sem mondtam rá semmi rosszat, bár elég ritkán is kerül szóba. Ez szerintem fontos, hogy attól még, hogy nekem bajom van vele (vagyis inkább neki velem :D ), ne akarjam a barátomat is ellene hangolni, vagy sértegetni, vagy bármi, végül is az anyja. Ha nem kezded szítani a feszültséget kettejük között, csak simán megbeszélitek, hogy ezentúl nem szeretnéd látni, szerintem nem lesz gond. Én sokkal boldogabb vagyok, amióta nem kell ezen stresszelni, és ez a kapcsolatunkon is meglátszik.

2017. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!