Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen az anyósom?

Miért ilyen az anyósom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Anyosommal nagyon jó volt a viszonyom, de ez nagyon megváltozott. Párom megörökölte az apai nagyszülei házát. Elkezdtük felújítani szépen ahogy tudtok hitel nélkül, rá húztunk még pluszban 50 négyzetmétert, teljesen alátalpaltuk, nyílászárókat cseréltünk. De sajnos elfogyott az összes pénzünk és muszáj voltunk felvenni egy kisebb összegű lakásfelújítási hitelt. A ház egy hónap múlva már költözhető. De! Nyáron elmertünk menni 10 napra Korfura nyaralni. Hozzáteszem mindennel együtt 300ezer forintba került amire november óta gyűjtögettünk. Sajnos párom nagybátyja egy elég cinikus ember, egy nagyon rossz házasságban él, és a saját fia sem beszél vele, mert állandóan beleszólt az életébe. Na most anyósomat tejesen ellenünk uszitotta. Folyamatosan az arcunkba vágja, hogy ha nem megyünk el nyaralni nyáron akkor nem kellett volna hitelt felvennünk. (Aki építkezik vagy építkezett az tudja, hogy ez a 300ezer forint semmi és mint írtam hónapokig gyűjtöttük) Oda járnak a házhoz folyamatosan anyósom és annak testvére. Az összes munkásnak aki a háznál dolgozott elmondják, hogy azért nincs még kész mert nyaraltunk, és hogy szégyent hoztunk a családra, hogy hitet vettünk fel. Párom a világ leghiggadtabb embere, de ma már kiabált az anyjával. Semmi közük nincs a hazhoz. Pár évvel ezelőtt csináltak annyit meg, hogy ki gázolták a kertet, és még 30 évvel ezelőtt nyitottak egy lakástakarékos számlát (apósom fizette) amire összegyűlt 2millio forint amit ők beleadtak a házba, de ezen kívül mást nem csináltak. Ez a pénzt is apósom gyűjtögette. Tehát anyai részről semmi közük nincs a házhoz, főleg nem párom nagybátyjának. Apósom az egyetlen aki beleszólhatna, de ő megmondta, hogy majd akkor eljön megnézni mikor készen van, vagy néha hébe-hóba munkából be megy a kutyust megnézni. De ők ketten meg csak azért mennek, hogy szapuljanak minket. Elegünk van. Most bezártuk az összes ajtót, hogy ne tudjanak bemenni de már mondta, hogy neki kell oda kulcs, de mi nem adunk. Kikészít már minket ez az egész. Én is dolgozom (most táppénzen vagyok igaz mert volt egy nagyon komoly hasi műtétem) de 3 műszakban dolgozom, párom 8 órában dolgozik egy cégnél és mellette van egy villanyszerelői vállalkozása, így általában napi 15-16 órákat dolgozik, és ennyit nem érdemlünk meg a családja szerint, hogy elmenjünk nyaralni. Kikészit ez az állapot.



2017. dec. 1. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Anyósodnak, és a párod nagybátyjának fáj az élet, hogy könnyebb az életetek, szimplán irigy. Az ilyen ártó szülőt tényleg jól helyre kell tennie a párodnak, mert ez a vita itt nem ért véget. Fognak még odajárkálni, meg ordibálni. Amúgy meg mi szégyen van a hitelben? Nem az ördögtől való dolog...


28/F

2017. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Azért abban igaza van anyósodnak, hogy normális ember nem megy el 10 napos, repülős, tengerparti nyaralásra, amikor épp hitelfelvételre kényszerül.
2017. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kovpet ***** válasza:
87%

# 2: De, ha 16 órázik vagy 3 műszakozik egyébként.

Ezt nem lehet folyamatosan csinálni, mert mire kész a ház, idegroncs lesz mindenki.

2017. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:
90%
Kérdező: nyugodtan mondjátok el nekik, hogy mivel felnőtt emberek vagytok, akik a saját pénzüket költik, így legyenek szívesen és ha van is véleményük, azt szépen tartsák meg maguknak, mert ti nem vagytok rá kíváncsiak.
2017. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

2# Mi is lakásvásárlás előtt állunk, spórolunk rá, de azért nem szerzetes módjára élünk addig. Kb 1 év és meglesz a rávaló, de addig februárban hosszú hétvége fapadossal valahol, illetve nyáron nyaralni is megyünk valami mediterrán, tengerparthoz.


28/F

2017. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem repülővel mentünk nyaralni hanem busszal. És nem luxus nyaralás volt, hanem apartman. 8 honapot gyűjtöttünk rá, tehát azt sem egyben fizettük ki, hanem részletekben. Párom 13 éve dolgozik tényleg éjjel-nappal én 8 éve. Úgy gondolom, hogy ennyi év után ennyit megérdemeltunk. Ebben a 10 napban benne van az oda vissza vezető 22-22 óra utazás is!
2017. dec. 1. 18:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Párom 34 éves én 28. Iskola után azonnal kezdtünk dolgozni. Én eleinte kocsmában ami napi 16-17 órát volt nyitva. Sőt volt olyan is, hogy hajnal fél 5-ig voltam bent hazajöttem letusoltam és 6ra mentem vissza nyitni. De tényleg azt nem csinálhatjuk, hogy élmények nélkül haljunk meg és csak a munkának éljünk. Én úgy gondolom, hogy soha senkitől nem kértünk semmit, se anyagi se fizikális támogatást sem. Mikor odaadták azt a 2 milliót mi azt sem akartuk elfogadni, de apósom nem engedett belőle, mert mint ő mondta, ennyivel tud minket támogatni, és ő erre gyűjtött. Az én szüleim például mindig azt kérdezik, hogy miben kell segíteni, mert jönnek, nagyon szívesen. Anyósom abszolút nem volt ilyen, csak mióta a testvére mondogatja neki. Vagy mióta most így gondolkozom, lehet az eljegyzésünk óta. (Hozzáteszem nem gyémánt gyűrűvel lett megkérve a kezem, hanem ezüst gyűrűvel, mielőtt az lesz, hogy több százezer Ft-os gyűrű) És az eskuvonk sem 100 fős lagzi lesz augusztusban hanem 20 fős (azaz csak a család) és a gyűrűnk szint úgy ezüst amiből egy pár került 9ezer forintba! Majd ha lesz pénzünk feleslegesen akkor esetleg lecseréljuk aranyra.
2017. dec. 1. 19:20
 8/16 anonim ***** válasza:
2017. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Uristen, hihetetlen! Ha nem tudnám azt, hogy egyikünknek sincs testvére azt gondolnám, hogy ő írta ki. Vagy mi. Érdekes, hogy nem csak mi vagyunk ilyen helyzetben! Teljesen megértem. Ennek örülök, hogy át lett nekem linkelve, mert tudok onnan is venni ötleteket! Köszönöm!
2017. dec. 1. 19:38
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ócska kamu...Valld be inkább,hogy a másik is a te kérdésed.
2017. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!