Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valóban nekünk kellene majd...

Valóban nekünk kellene majd eltartani a párom anyukáját? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve vagyunk együtt, én 25L, ő 27F. A helyzet az, hogy az anyukája kb. 4-5 évet dolgozott az egyetem után, majd főállású anyaként otthon maradt a gyerekkel. Úgy hozta az élet, hogy nem ment vissza dolgozni utána. Jelenleg közeledve a hatvanhoz azt kell mondanom, nem fog nyugdíjat kapni (vagy legalábbis nem sokat, ezzel nem vagyok teljesen tisztában hogyan megy). A férje elég beteges, az orvosok nem túl bizakodóak vele kapcsolatban. Nemrégen szóba került, hogy mi lesz így az anyjával, miből fog majd élni ha egyedül marad, mire a párom rögtön rávágta: "Hát majd hazaküldöm a fizetésem". Néztem rá döbbenten, hirtelen azt sem tudtam mit szóljak. Persze, család, segítsünk egymáson, de komolyan ez a jövő vár ránk? Az anyukája szép szóval is azt kell mondanom lusta volt elmenni dolgozni, ezért mi fogjuk majd őt finanszírozni? Jelenleg ketten 350 ezret keresünk, amiből ha levonjuk az albérletet, közlekedést, kaját, néha egy kis kikapcsolódást, ilyen-olyan apróságokat, és még abból hazaküld teszem azt 100 ezer forintot, akkor azt kell mondanom nagyjából nullán fogunk állni, egy kis félretett pénzünk sem lesz sosem. Egyébként jól kijövök az anyjával, de világ életemben nem értettem, hogy miért nem keres magának munkát - persze, kényelmesebb otthon üldögélni és csak a főzésre koncentrálni. Most én vagyok bunkó, és sajnálom el tőle a pénzt? Ti mit szólnátok egy ilyen esetben, és egyáltalán mit lehet tenni ilyenkor?
2017. dec. 18. 23:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen esetben nem dolgoznék azért, hogy anyósnak legyen.
2017. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
83%
Én ebben a helyzetben két megoldást tudnék elképzelni: vagy megegyezünk, hogy csak az ő fizetéséből támogatja az anyját, én nem szállok be a sajátomból, vagy minden rosszindulat nélkül szakítanék vele.
2017. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
83%

Egy kapcsolat akkor jó, akkor tud működni, ha öszinték az emberek. Háta mögött pufogni, károgni, sunnyogni nem jó. Tehát:

ez a leírást a válaszokkal együtt mutasd meg a kedvesednek.

És beszéljétek meg.

Vagy ha az nem megy: csomagolj és húzzál el tőle. Mert nem fog működni, és legalább most még nem tesztek tönkre gyerek életét.

2017. dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%

2

Oké hogy csak a pasi fizetéséből ad mondjuk 100 ezret de az akkor is hiányozni fog a közös kasszából. Itt csak a külön kassza lehet a megoldás. De kérdés az hogy mikor lesz elege a kérdezőnek abból hogy a pasija nem megy nyaralni, nem jut megtakarításra stb... hosszú távon ebből baj lesz köztetek. Nem azt mondom hogy ne segítse az anyját de magukat, saját gyereket meg anyukát is tartani nem lesz könnyű.

2017. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Egyébként otthon is hasonló válaszokat kaptam a szüleimtől, miszerint ne dolgozzak, hiszen az anyja is megteheti, a párom meg úgyis ahhoz van hozzászokva, hogy a nők otthon maradhatnak munka helyett (persze ezt csak viccből mondták, nem hagynám ott a munkahelyem ilyen miatt), illetve azt, hogy ha ez nem oldódik meg, akkor szakítsak.


Az, hogy a saját fizetésemből nem kap csak azért nem oldható meg, mert közös kasszán vagyunk, valamilyen szinten úgyis az én fizetésemet fogja használni ha a sajátját elajándékozta. Az albérlet nem fizeti ki saját magát.:/


Harmadik válaszoló: nem a háta mögött puffogok, szép szóval már megmondtam neki, hogy ne haragudjon, de én ebbe nem fogok belemenni. Erre jött a kínos csönd, mikor azt érzékelteti velem, hogy "oké, akkor nem küldöm haza, a te szavadra adok", de a vége általában mégis az szokott lenni amit ő akar, én meg lelkiismeretfurdalásból beleegyezek.


Köszönöm a válaszokat! :)

2017. dec. 19. 00:05
 6/44 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy most úgyis rádhagyja, aztán 5év múlva oda fogja adni a fizetését neki, te meg majd szívsz mint a torkosborz. Én a helyedben csomagolnék.
2017. dec. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
19%
Nehéz az élet sajnos, javaslom hogy még bír addig legalább mond meg az anyjának hogy menjen el valahova dolgozni és azt a pénzt félre teszitek későbbre természetesen később nektek is kell támogatni mert az a pénz nem lesz valami sok de ha pl havi 25000 Ft félre rak 3 éven keresztül az annyi mint 900000 Ft nem sok de a kicsit is meg kell becsülni,és mikor oda költözött hozzátok vagy esetleg önként be vonul egy idősek otthonában,van ugye lakása? akkor azt leginkább ki kéne adni vagy eladni és abból a pénzből már el lehet tartani a mamát ;-) akár ha az idősek otthonában van akár nálatok lakik mondjuk egy idő után lehet hogy idegesítő lesz hogy ott lakik és mindenbe bele köt, jó ha az elején le tisztázzák a szabályokat ha mégis oda költözne, a pápának pedig Jobbulást kívánok, gondolj arra hogy míg a papa élni fog és meg fog gyógyulni, ne aggódj, minden vissza fog állni a régi kerékvágásba :-) csak hinni kell benne, hajrá ;-)
2017. dec. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
91%
Ha a papa meghal, elvileg ozvegyi nyugdij jar neki?
2017. dec. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%

Az özvegyi nyugdíj csak egy évig jár, tovább nem!

Kérdező, nem jó ötlet a közös kassza! Legyetek külön kasszán, és próbáld észérvekkel elmagyarázni neki, hogy ez neked miért nem jó! Ha nem változik a helyzet, és nem oldódik meg, akkor valóban jobb lenne szakítani, mert te fogsz ebbe beleroppanni!

2017. dec. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 sanyinak ***** válasza:
91%
Felvethetnéd a párodnak, hogy gyorsan keressen valami jól fizető állást, mert te sem tervezel dolgozni, tartson el Téged is, ahogy otthon látta.
2017. dec. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!