Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek az anyósommal ha...

Mit tegyek az anyósommal ha mérgező szülő tipus es a kapcsolatunkra illetve a saját egészségemre is kezd kihatni?

Figyelt kérdés

Barátommal mar hosszu ideje egyutt vagyunk,es minden tökéletesen működik a kapcsolatunkban az anyját leszámítva. Heti szinten előfordul hogy a barátom veszekszik vele,általában a semmin. Mostanában jottem ra hogy mérgező szülő tipus lehet,es ahogy utanna olvastam be is igazolódott a gyanúm. Az elso probléma az volt hogy a baratom miert jár olyan lánnyal aki idősebb nála. Igazából az anyja az a fajta aki teljesen racuppan a fiára es nem hagy neki semmi személyes teret (volt példa arra hogy átkutatta titokban a fia telefonját vegul mérgében kitorlte az összes kozos kepunk), egyfolytában arrol kérdezi a Fiat hogy van-e mar szexuális életünk,es mindig érvel hogy mit miert nem kene meg csinálnunk,ezek miatt nem engedi el sehova sötétedés utan pedig mar reg nem 12 évesek vagyunk,meg hozzank se engedi atjonni aludni vagy kirándulni egy egynapos kiruccanásra. Balhézik ha a fia nem tolt vele eleg időt vagy ha épp olyan ajándékot vesz neki nevnapjara,karáncsonyra (meg mikulasra is) ami neki épp nem tetszik,de arra féltékeny ha en ajándékot kapok. Lekezelő vicceket mondd ra amikkel megalázza,es teljesen ugy kezeli mintha a pasija lenne a fia. Mindemelett nekem mindig jopofizik ha ott vagyok,pedig nem szeretek nagyon oda járni,aztan a hátam mögött szid engem a fiának es engem okol amiatt hogy “megromlott a kapcsolata” a fiával,pedig en soha semmit se csináltam azon kivul hogy tűröm ezeket a dolgokat,barátomnak meg azert rossz mert két tűz kozott van. Engem mar kezd mentálisan tönkre tenni az anyja,volt hogy pánik rohamot kaptam egy újabb balhe miatt es sokszor szorongok,pedig elotte ilyenekre soha nem volt példa,nagyon pozitív es vidám tipusú ember vagyok általában, aki nem törődik a lehúzó véleményekkel,de ezt mar en se vagyok képes elviselni. A párom nem akarom elhagyni mert nagyon különleges kapcsolat nekem,es nagyon sokat is er,olyan mintha megtaláltam volna a masik felem. Mindig küzdünk az anyja ellen de semmi se válik be,mert az anyja mindig ugy alakítja a helyzetet hogy neki legyen jo,es mi meg a sarokba vagyunk szorítva.

Nagyon örülnek nehány hasznos tanácsnak olyanoktól akik voltak mar hasonló helyzetben,vagy bárkitől aki tud segiteni,mert kezdek nagyon kétségbe esni mar:( a válaszokat előre Koszonom!

19/L



2018. jan. 6. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a fiu?
2018. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lassan 18
2018. jan. 6. 23:27
 3/18 TR75 ***** válasza:
56%

Ha jól sejtem, az apa nincs a képben.

Szerintem 3 eset lehetséges:

1. - A srác beletörődik, te pedig szakítasz vele (garantáltan kicsinálja a kapcsolatot egy ilyen szülő, hacsak nem állítja le a srác),

2. - a srác leül anyukával és szembesíti azzal, hogy a viselkedésével tönkreteszi a kapcsolatát veled, továbbá gyakorlatilag bárkivel, aki csak feltűnik körülötte, ezzel pedig tönkreteszi az ő életét is, mivel a mérgező szülő gyerekének mindig meg kell felelnie a szülőnek is (azután is, hogy az meghalt). Nagyon nehéz ebből sérülés nélkül kijönni,

3. - Kibírjátok, amíg a srác nagykorú lesz, és aztán anyukára rácsapjátok a bejárati ajtót örökre, telefonszámot megváltoztatjátok és soha többet nem reagáltok semmilyen próbálkozására.


Olvassátok el L. Stipkovits Erikától a Szeretettel sebezve című könyvet, ő tanácsokat is ad az egyes típusok gyerekeinek. Nem irigyellek.

Ha nincs esély arra, hogy ezt az állapotot megszüntesse a barátod, vagy/és nem tudtok minél messzebb menni attól a nőtől, akkor az egyetlen megoldás az, ha szakítasz.

2018. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Akkor itt az ideje,hogy megismerj egy igazi férfit,akivel összeköltözöl,kiáll melletted,és feleségül vesz. Hidd el jobbat érdemelsz ennél!
2018. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Én 8 évnyi tures után jöttem rá a megoldásra egy vita során. Nem megyek át és nem vagyok hajlandó találkozni a párom családjával. Ha a párod szeret elfogadja.
2018. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ki kell várnotok, hogy el tudjatok költözni. Hova mentek egyetemre? Ha jól sejtem, hogy végzős gimisek vagytok, akkor hol tanultok tovább? Ajánlanám, hogy más városba menjetek és koliba. Ha pestiek vagytok, akkor is érdemes átgondolni ezt a lehetőséget. Szerintem többet ér, hogy ép ésszel megússzátok a következő éveket mint az ELTE. Mondjuk én ennyi idősen még nem alakítottam volna egy pasi miatt át a terveimet és neked sem ajánlom, de ha együtt akartok maradni, akkor meneküljetek.
2018. jan. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Hol van itt anyós?

Párod anyja van, majd anyósod lesz ha hozzámész.

2018. jan. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Annyit tehetsz hogy kerülöd ès ezt az egesszsegeddel kapcsolatban èrtem mert ha nem lelkileg teljesen összefogsz omlani hidd el tudom miröl beszèlek.Ha beleesel a pànikbetegsègbe abból nagyon nehèz kigyógyúlni ès nem leszel az az ember aki egykor voltàl ès azt örökkè a pàrod èdesannyànak köszönheted.Vagy beszèlsz a pàroddal hogy oda többet nem mèsz mert màr ez kezd az egeszsegedre hatni vagy tönkre teszed magad
2018. jan. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Nincs is anyósod... Mondjuk szerintem te se leszel jobb. Egy év nem a világ vége, de sanszos, hogy a fiúkádat az anyja tartja el, talán még iskolába is jár, jogosan vannak szabályok.
2018. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Semmit ne tegyll, vagyis, de ha fontos az egészséged NEM.mász oda. Ha a párod pedog ezt nem fogja fel, akkor kidobod.


Nekem exem 31 évesen is ilyen tutyimutyi volt. Anyuka totál rátelepedve, engem folyton -bontott, gunyolodott, piszkált, exem meg simán elnézte neki, csak ne keveredjen konfliktusba vele... szánalmas. :( Gyülöltem hozzájuk járni, és végül 2 év után kidobtam a srácot, akkor nyaljon anyucinak. Persze 34 éves és én voltam az egyetlen kapcsolata, de szerinte az rendben van.

2018. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!