Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért gondolják az anyósok,...

Miért gondolják az anyósok, hogy a menyüknek nincsennek szüleik?

Figyelt kérdés

Ne ez legyen most a téma, de volt egy jó kis baba mama baratnős összejövetel és (igen, aljasok vagyunk) kibeszéltük az anyósainkat.

Ebből jött a kérdés, mert mindannyian arra panaszkodtunk, hogy állandóan menni (kell) hozzájuk és arra sose gondolnak, hogy 2 nagyszülő páros van. Ti hogy osztjátok be, hogy amennyire csak lehet igazságos legyen? Nincs abból vita, hogy kinél mikor vagytok?

Persze nem kell tudnia senkinek hova és hányszor megyünk vagy jönnek, de azért nem nehéz kitalálni és hazudni mem fogunk.

És ez vajon tudatos vagy nem, hogy általában a férfi szüleivel van ilyen gond? Én is leszek fiús anyós, azért is érdekelne. 😊



2018. jan. 30. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A parjaitok meg egy hasonló összejövetelen arról panaszkodnak, hogy állandóan a ti szüleitekhez kell mennetek
2018. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk még nincs baba csak áprilistól lesz de eddig anyósom képes volt athivni az en szüleimet magukhoz csak hogy mi ne menjünk... Gondoljátok mennyire örülök mikor nem tudok anyukámmal két szót váltani mert ők meg nem akarták megsérteni anyosomekat es mi kb 3ora után indulunk haza. És ha majd meglesz a baba fogadom majd elfelejti anyukamektol megkerdezni hogy ők jönnek e
2018. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi egy városban lakunk, anyósék, én szüleim és mi is. Így utazni nem kell. Szerintem így nem nehéz megoldani, hogy mindkettőjükkel rendszeresen találkozzunk. Ahhoz senki sem ragaszkodik, hogy pl. minden vasárnap ebéd náluk. Össze-vissza találkozunk, hétköznap, hétvégén, éppen ahogy kijön.

És persze nem is mindig nekünk kell menni. Ők is jönnek hozzánk.

Szerencsére normális szülei vannak a páromnak. Az enyémekről meg eddig is tudtam, hogy azok :D

2018. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nincs ilyen probléma, mivel anyósomèkkal több mint 8 ève nem tartjuk a kapcsolatot. Egyèbkènt ez szerintem nem fiús szülő tulajdonság, a lányos szülők is szokták így gondolkodni.
2018. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
ez akkor lenne gond ha anyósomék jó emberek lennének... Ilyenkor kérdés, hogy szimplán csak túlteng a nagyszülői érzés bennük vagy ok nélkül utálják a másik nagyszülő párost vaaaagy okkal nem kedvelik a másik nagyszülőket, mert azok tahók voltak a lányukkal.
2018. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem van akinél tudatos és van ahol nem. De az ifjú szülőknek kell a sarkukra állni. Ha barátnőnek panaszkodnak, az nem segít. Ki kell jelölni a határokat. Anyós nálunk is erőszakoskodik, hogy menjünk. Nem érünk rá. Kész. Ő is jöhetne, de neki főzni kell mert tuti csak akkor eszünk jót ha 2 havonta betoppanunk. Ő baja. Anyum jön gyakran, így mi is megyünk hozzá.
2018. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk szerencsére sosem volt ilyen gond, de ha lett volna, akkor sem az én bajom lett volna. Az én dolgom, hogy megvédjem a saját érdekeimet, az pedig természetes, hogy sok ember nemhogy harmadik fél létezésére nem gondol, de olykor még arra se, akivel aktívan kommunikál vagy akármi. Sajna ilyen az élet, de nem panaszkodni kell, hanem cselekedni. Azt nyilván kizárólag én döntöm el, hogy mikor hova megyek.
2018. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Meg kell mondani neki, hogy bocsi, de a te szüleidhez is mentek.

Fel lehet osztani, egyik hétvégén ide, másik hétvégén oda.

Karácsonykor egyik nap velük, másik nap a te szüleiddel.

2018. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden esetben egy kisbabas parosnak kene mozognia, hanem annak akinek konnyebb!!!
2018. febr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!