Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek én reagálom túl?...

Szerintetek én reagálom túl? Én vagyok hisztis?

Figyelt kérdés
Tudom hogy bennem is van hiba! Párommal, 8 hónapos totyogó kisfiunkkal, és anyósommal élünk együtt. Ha páromat megkérem valamire hogy figyeljen oda a gyerek miatt bármire (pl ne hagyja a kulcsokat alacsonyan) az esetleg 99%-ában nincs is gond. Anyós viszont a dohányzó asztalon hagyja az ujságokat, szemüveget, tollat kupakostul, a kanapén tölti a cigiét, nem gyözöm porszívózni a dohányt, a gáztűzhelyre akasztja a konyharuhát amibe bele akar kapaszkodni a picur, hogy felálljon, a kanapé szélén hagyja az olvasó lámpát, a konyhában van egy cirka 160 magas virágállványa ami elég instabil saját bevallása szerint is, fürdő ajtót folyton nyitva hagyja, a sok vegyszer meg a földön van, és végig trappol lakáson kinti cipőben, csizmában. Én vagyok a beköltöző így rendben hogy én alkalmazkodok, de pici babáról van szó, akinn persze hogy rajt az ember szeme, de amit lehet előre kivédeni azt tegyük meg szerintem.

2018. jan. 30. 22:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, teljesen igazad van, és a saját lakásodban mindezekért szólhatnál.

Gondolj már bele, hogy az anyósodnak mekkora áldozat az, hogy ti ott lakhattok.

Lehet szépíteni, meg csűrni csavarni, de ő már felnevelte a saját gyerekét, nyilván alkalmazkodott hozzá, áldozatokat hozott érte, és ez most újra kezdódött. Ezeken felül még a menyecske dirigál is neki.....

Én imádom a gyerekeimet, de egyiknek sem engedném meg, hogy hozzánk költözzenek a párjukkal, pláne nem egy kisbabával.

Remélem sikerül beléjuk nevelnem a felelősségteljes gondolkodást.

2018. jan. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%
Keress sajat lakast, akkor majd tehetsz ezek ellen! De addig....
2018. jan. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lenyugszok ígérem :-) Nem akarom én burokban nevelni, csak tényleg iszonyú nehéz szülővel együtt lakni. Anyagilag még talán meg is tehetnénk hogy elmenjünk, de tavasszal tetőt kell cserélni ami sokat elvisz. Szóval egy ideig maradunk...
2018. jan. 31. 07:35
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem kellett volna a "picurt" más fészkébe tojni. Alkalmazkodj most már és ne hisztizz.

Gratulálok, hogy ezek után más házára költitek a pénzt és ott tervezel maradni anyósod nyakán. Csak legalább csendben tedd.

2018. jan. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Itt csak egy gond van: te nem ott laksz, nem a te lakásod, innentől kezdve NINCS MIT túlreagálni.

Anyós úgy él, ahogy akar, ő van otthon.


Az, hogy ti csak a nyakára tudtatok gyereket vállalni - tudod, ebben az esetben én nem nagyon pattognék, mert nincs jogom hozzá.

FELNŐTT ember NEM anyóshoz- anyucihoz szül, hanem KÜLÖN lakásba.

2018. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként, ha az én gyerekem találná ki, hogy házastársostul-babástul hozzám költözik úgy, hogy lenne pénze saját lakásra, albérletre NEM mennék bele.


Nyilván, ha egy ifllérjük sincs, pár hónapig befogadom őket, de ez esetben gyerek bölcsibe, szülők dolgozni, mert én már felneveltem pár gyereket, köszi, hogy 50 éves koromban nem megint a gyerekhisztit akarom hallgatni, csak mert a gyerekem képtelen megállni a saját lábán.

2018. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem a te lakásod, szóval örülj, hogy ott lehettek.

Amúgy: költözés, de gondolom nincs rá pénz

2018. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%
Lenne pénzetek külön költözni, de inkább anyós házán cseréltetitek ki a tetőt??? Innentől nincs mondanivalóm....
2018. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
15%

Hát figyelj, szerintem egyáltalán nem vagy hisztis. Igaz én a saját kuckómban azt csinálok amit akarok, de nálunk mindent eltüntettem ami gurul, borul, vagy hasonló.


Nézzetek szét alaposan a házban, és haladjatok végig rajta. Inog az állvány? Kösse ki a férjed, vagy fúrja oda a falhoz valamivel. Mi is ezt csináltuk egy polcos kisszekrénnyel. Vegyetek a fürdőbe plusz gyerekzáras kupakot, azt hiszem 10 darabosan árulják eleve, nem egy drága dolog. Bár gondolom anyós nem fogja visszacsavarni azt sem. Vagy vegyetek egy zárható dobozt, vagy egy polcot, és pakoljátok fel a vegyszereket. Nem tudom van-e gyereke néhány válaszolónak, de a vegyszer azért nem vicc. Készíts az ajtó elé vizes felmosórongyot, és szépen kérd meg, hogy törölje le a cipőjét. A semminél több. Én is gyűlölöm a cipővel való bemászkálást, de a férjeméknél is ez volt a szokás, végül is felnőtt...


Sőt, továbbmennék... Itt jön az amiért le leszek pontozva. Tűnjenek el a tollak... elveszik 15 db, utána nem hagyja olyan helyen, ahol a gyerek elérheti. Vesszen el az alacsonyan lévő ajtókulcs. Milyen újságok? Szórólap, vagy ilyen Kiskegyed-féle? Az is tépődjön el véletlenül. A szemüveg pottyanjon le a földre párszor, de ő találja meg. Azt nem mondom, hogy ebben tegyél kárt, mert tudom mennyibe tud kerülni egy szemüveg.


Vegyetek egy morzsaporszívót, én is most vettem, hamar össze tudod vele szedni a dohányt, nem kell a nagy porszívót cibálni.


Nézd, attól, hogy ott laktok, még nem veszélyeztetheti a gyereket. Szerintem ő maga sem akarná, kétlem, hogy úgy gondolja, hogy törje be a gyerek a fejét inkább, de ő ugyan nem változtat semmin. "Csak" hanyag. A férjem is ilyen. 25-ször kell leordítanom a fejét, bár elsőre is igazat ad, mégis ellustálkodja.


Plusz úgyis a gyerek nyomában kell lenned, ezzel nagyrészt kivéded a dolgokat.

2018. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%
#19 Sajnálom a párodat és az anyósodat, ritka ocsmány hazudós nő vagy. Sőt, ha fiad van, előre sok sikert kívánok a jövendőbeli menyednek, mert te az ilyen kis trükkjeiddel pokollá fogod tenni az életét, hacsak nem lesz egy határozott kiscsaj, aki végre a helyedre tesz.
2018. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!